Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

18889919394193

Komentarz

  • @Maciejka ostatnio gdzieś widziałąm lek na stawy w składzie było coś ze ślimaka :))
  • O, to jak znalazl, bo cos polamana chodze :))
    Jest jeszcze opcja obrzydliwa - wypuscic Marcela na lowy. On wszystkie slimaki w skorupkach laduje do buzi i ciamka X_X
  • Wybaczcie offtopic - @Jadwiga, kaktusek od Ciebie ma pączka! Malizna jeszcze, ale rośnie :)
    Jeszcze raz dziękuję!
  • chyba, chyba, wschodzi coś na grządce z grochem/bobem.
  • To ja się pochwalę ;)
    Mamy wiosnę (pytanie,jak długo ;-)),ale odwazylam się posiać już trochę w moich skrzynkach krytych folią.Poprzesadzałam trochę bylin i sukulentów,mam kobierce krokusów,tulipany,żonkile i narcyzy wyłażą już śmiało z ziemi.
    Dziś rano wyszłam boso na taras,nie zamarzłam,słońce świeci,wiatru nie ma,jak bardzo cieszy taką pogodą >:D<
  • U mnie popiół, piasek i igliwie nie zadziałały w zeszłym roku.
  • Słuchajcie,kupiłam nawóz do hortensji,ale nie mam ich dużo. Które jeszcze rośliny lubią to co hortensje? Czyli co jeszcze mogę tym podsypać?
  • edytowano kwietnia 2015
    Rododendron, azalie wrzosy lubią kwasną glebę tak jak hortensja. Można im sypnąć.
    Na upartego można chyba również borówki i iglaki takim nawozem potraktować.
  • A jakie jest Wasze doświadczenie z magnolią?Rok temu wsadziliśmy w ziemię, teraz ma dopiero jeden biały pąk kwoatowy, reszta wciąż w fazie bazi- może też bardzo potrzebuje nawożenia? Bo one podobno już w kwietniu-maju powinny kwitnąć,nie wiem czy ten mój nie jest jakiś opóźniony.
  • moim rodzicom zaczęła kwitnąć w trzecim roku od posadzenia
  • Wow,czyli i tak jest nieźle.
  • Ale teść mi zaproponował,że ziemniaki nam posadzi-super.
  • Wiem, co roku ten ból,że my tacy zapóźnieni :)
  • Zapomniałam o magnoliach. Też mają podobne upodobaia co hortensja, więc możesz użyć tego nawozu hortensjoweto do magnoli. Te pączki w fazie bazi to pąki lisciowe. Kwiaty zawiązują się w roku poprzedzającym. Dlatego mogą zmarznąć przez zimę. Młode magnolie dobrze jest okryc na zimę białą wlokniną. A Może odchorowala przesadzenie, a teraz zacznie ładnie rosnąć i w przyszłym obsypie się kwiatami.
  • Ale u mnie ten biały pąk wyszedł własnie z takiej bazi :-B
  • @Jadwiga,kiedy chcesz wysadzić swoje dalie? Wyczytałam,że można już na początku maja, bo akurat po zimnych ogrodnikach wyjdą spod ziemi. A może już teraz, tylko w miarę głęboko?
    :-?
  • @agnieszkamama - magnolie są kapryśne dość i długo się aklimatyzują w miejscu posadzenia. Czasami potrafią przez kilka pierwszych lat w ogóle nie kwitnąć. I w Waszej strefie kliamtycznej to bym się spodziewała kwitnienia magnolii raczej na przełomie kwietnia/maja.
    Nawóz jej na pewno nie zaszkodzi. I podlewanie przez cały sezon wegetacyjny. A na zimę okrycie, jak @karolinamika pisała - zwłaszcza, że Wasze zimy surowe.
  • Oh czosnek niedzwiedzi... musze miec... ale to juz chyba przyszloroczny zakup bedzie...
  • Mój teść na jutro zaplanował sadzenie ziemniaków u nas. /ufff, chociaż to mi odpadnie. Męska ręka jest jednak niezbędna.
  • Po ptakach, teść posadził. My i tak na 1 maja sadzimy,mam nadzieję,że tydzień nie zrobi im wielkiej różnicy. On co roku wcześnie sadzi i mu rosną. Ma jakąś teorię,że ziemniaki się sadzi,jak brzozy się zielenią-u nas zielone :) A ziemniaki wschodzą długo,więc zimni ogrodnicy powinni im być obojętni.
  • smardz przy smardzu :) musiały się z korą nawieźć :)
  • edytowano kwietnia 2015
    U mnie na wisience mnóstwo pączków....W tmtym roku większość zmarzła :(

    edit: a wracając do mojej magnolii,to już ma chyba ze 3 te białe kwiatowe pączki na wierzchu, ale każdy taki jakby nadgryziony. Żadnych robali na niej nie widziałam. Albo mróz,albo choroba jakaś :-??

    No i dostałam sadzonkę orzecha od sąsiadki i nie mam pomysłu,gdzie z nią wpaść,ale chyba pod płotem posadzę...
  • Czy ktoś ma zbyt dużo sadzonek ziół i skłonny handlować? Szukam zwłaszcza tymianku cytrynowego, szalwi, bazylii.
  • Byłam na kiermaszu ogrodniczym, roślinki za 25 zł (internet), kupiłam za 4 zł. Jestem zadowolona.
  • A czy znacie stone albo ksiazke gdzie bardzo prosto i schematycznie wytlumacza jak wyprowadzic stara winorosl? Jak ciac? Skad wiedziec ktora galazke itd. Walcze drugi rok bez kompletnego zrozumienia tematu. To co znajduje w necie jakos do mnie nie dociera :(.Jakas ulomna w tym temacie jestem :)
  • Ramatha lacze sie w bolu b-(
  • My tymczasem ogarniamy podwórko. Wyrownujemy teren. Trawa juz kielkuje. Murki podniosły pas przed domem, posadzone krzewy i kwiaty, obsypane kora... #:-S
  • Szukałam na youtube jak ciąć. W tym roku pierwszy raz cięłam swój winogron. Sama go sadziłam z 9 lat temu. Ale podporę dopiero w tamtym roku dostałam. Więc go pomału formuję i przycinam.
  • Czy myślicie,że mam sznasę na zakwitnięcie hortensji w pierwszym roku po zasadzeniu odnóżek?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.