Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Odtruwanie i odrobaczanie organizmu

1202123252654

Komentarz

  • @Olesia - najpowszechniej się w Polsce dzieciom na robaki zaleca Pyrantel. Niestety, często nieskuteczny. W drugiej kolejności, dla nieco starszych dzieci, idzie Vermox. Też często nieskuteczny. Trzecim lekiem, o większej skuteczności ale też droższym jest Zentel. Przy odpowiednio dużej dawce ponoć zabija całe życie wewnętrzne z dość dużą skutecznością. A zwrotu "tego lepszego" użyła @Zuzapola, ja tylko nawiązałam.
    A jak w tym rakingu przedstawia się Macmiror?
  • @Milamama - względem robaków jelitowych Macmiror przedstawia się na tle wcześniej podanych leków mniej więcej jak czopek glicerynowy na tle różnych czopków przeciw hemoroidom ;-)
    Toż Macmiror nie jest lekiem na robaki! Zwalcza pierwotniaki, czyli, od biedy może wytłuc lamblię. Ale, mając wybór, w przypadku objawowej lambliozy decydowałabym się raczej na Nitazoxanid.
  • To już sama nie wiem, macmiror polecił dr Ozimek na lambliozę,nitazoxanid dla najmłodszego.
    aha, nie dokonałam rozróżnienia, dla mnie lamblie to też robaki
    ;)
  • Lamblie (inaczej giardie) to pierwotniaki, a owsiki, włosogłówki, glisty i tasiemce, to robaki.
    Myślę, że skoro Ozimek z jakiegoś powodu uznał, że w Twoim przypadku Macmiror będzie na lamblię lepszy niż Nitazoxanid, to pewnie wie, co mówi. Ja bym brała Nitazoxanid w przypadku mojej osoby, bo wiecznie podejrzewam u siebie jakiś większych gości, to przy okazji biło by się i to i to.
  • To dla 10-latka ten macmiror, nic innego mu nie wyszło, no poza candidą oczywiście:(
    A co myślisz o wspomożeniu leczenia balsamem kapucyńskim, albo vernicadisem? kiedyś młodemu przy jersiniozie dawałam też płynny wyciąg z czarnego orzecha. Masz doświadczenie z tymi preparatami ?
  • Dobrze zrozumiałam, że Nitazoxanid ma szersze pole działania?
  • Ozimek odpisał, że w moim przypadku Pyrantelum wystarczy na owsiki. Ale nie wiem czy jak przyjmę lek to mogę karmić? Bo G. dostanie lek i czy z moim mlekiem nie dostanie drugiej dawki? 
  • @postpalatum - teoretycznie, nie powinnaś przyjmować karmiąc (tak się producent zabezpiecza). Praktycznie - to się prawie nie wchłania z przewodu pokarmowego. Sama zdecyduj, jak postąpisz.
    @Milamama - Jak pisałam wyżej, Nitazoxanid bije robaki i lamblie. Nie mam osobistego doświadczenia z balsamem kapucyńskim ani wyciągiem z orzecha, ale słyszałam, że niektórzy chwalą skuteczność. Tylko, jeśli to ma być dla dziecka, to trzeba pamiętać, żeby nie na spirytusie było.
  • Dostaliśmy Vermox jak to podawac??
    Bo mi lekarz mowił że po 1 tab przez 3 dni potem przerwa i znow to samo, jakos tego duzo.
    inne dawkowanie tto własnie 1 tab i po 2 tyg powtórka 
    I jak mam to teraz podac 6latkowi?

    :-?
  • edytowano styczeń 2014
    @Andzia25 - zależy, co zwalczasz. Jeśli owski, to dwa razy po jednej tabletce. Jeśli i glistę albo włosogłówkę chcesz wytępić to trzy dni pod rząd i po przerwie znów trzy dni.
  • @anulaczarnula - ja bym Ci sugerowała zrobić mu badania jeszcze raz w kierunku owsików i glisty w laboratorium Felix.
  • Czy przy podawaniu Pyrantelum podawać jakiś probiotyk? Mąż kupił trilac dla niemowląt ale może lepiej coś innego?
  • @postpalatum - jeśli podejrzewasz, że dziecko ma zaburzoną florę jelitową, to można podawać.  Do Trilacu nie mam przekonania - ten dla dorosłych ma mleko w składzie. Jakoś wolę BioGaię lub Dicoflor. Ale to może być moje prywatne, niczym nie uzasadnione, uprzedzenie.
  • No bywa śluz w kupie.
  • To ja bym dała probiotyk. Nie zaszkodzi.
  • Mam pytanie odnosnie Nitazoxanid czy trzeba przy nim przestac karmic?coreczka ma 1,5 roczku wiec karmien nie ma duzo (okolo4),czy w czasie diety mozna jesc jajka, bo pewnie smietana jest zakazana..czy po kuracji paraprotex tez sie wiaze z odstawieniem od piersi?
  • @Ania i Adam. Odrobaczałam całą rodzinkę w listopadzie . Młoda miała 17 mies. i bardzo dużo na piersi była. Nie było żadnych zauważalnych efektów ubocznych. Ozimek nie wymienia jajek, więc pewnie można. A paraprotex to ziołowe więc raczej nie powinno zaszkodzić bo jak pamiętam chyba @Wanda stosowała w ciąży. Ale może ktoś lepiej doradzi...
  • Bardzo dziekuje :) ciezko byloby mi ja teraz odstawic..
  • edytowano styczeń 2014
    my sie tym odrobaczalismy ale ja sie nie odrobaczalam nitazoxanidem z racji karmienia :-(
    mi Ozimek powiedzial na wizycie ze musialabym na czas podawania leku odataqic dziecie.
  • Mam pytanie. Czy po podaniu Pyrantelum mogą być jakieś skutki uboczne? Czytałam ulotkę itd ale chodzi mi o to, że w sobotę podałam jej pierwszą dawkę i właściwie od tamtego momentu mamy dziwno błotniste kupy, których wcześniej nie mieliśmy i nie zjadła nic nowego. Może to co innego, jakie choróbsko, bo od dzisiejszego popołudnia ma temperaturę, ale tak mnie zastanowiło czy mogło się po leku pogorszyć.
  • AgaAga
    edytowano marzec 2014
    .
  • AgaAga
    edytowano marzec 2014
    .
  • Potrzebuję informacji, gdzie mi (dziecku) zrobią test na lamblie z krwi? Preferowana tzw. LINIA OTWOCKA. Pytałam już w dwu laboratoriach i nie robią.
    Pomóżcie!

  • Podbijam watek, bo muszę przeczytac
  • Odkopuję wątek.

    Dziecko nie da sobie pobrać kału na badania. Dzis pełnia. I to był straszny dzien. Od rana do wieczora krzyki bez powodu.
    Jesteśmy zniszczeni .
    Wszyscy

    Oprócz tego duzo innych objawów, sucha skóra na rekach i na nogach. zmiany na skórze
  • A na czym polega problem z pobraniem kału - wstrzymuje i nie chce zrobić kupy? Przecie się musi czasem wypróżniać?
    A jak się nie da kału pobrać, to bym przeleczyła na robale w ciemno.
  • edytowano lipiec 2014
    To nie jest małe dziecko które robi w pieluchę.
    Masz jakiś pomysł jak przeleczyć te robale? Kilka miesięcy temu brało duze dawki metronidazolu więc po lambiach gdyby były to już chyba sladu nie ma, ale inne zycie wewnetrzne niewykluczone. Morfologia w normie.
  • Jak ma więcej niż 2 lata to  bym dała Vermox. jedną tabletkę i po 14 dniach jeszcze raz jedną. Warto w tym samym czasie całą rodzinę przeleczyć i po każdej dawce generalne porządki zrobić z praniem (gotowanie)  prasowaniem pościeli i piżam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.