Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Hodowla kur - jak zacząć?

1235

Komentarz

• edytowano luty 2013
    Króle sama oprawiam i czyszczę, ale... kury mnie przerażają, bo nie cierpię "zapachu" parzonego pierza i kurzych flaków. :-& I wygląda na to, że jak będą kury to tylko na jajka.
  • A jak wygląda temat męski w kurniku? Zarówno w książce która mam,jak i na wsi nikt nie rozpatruje opcji 2-3 kury i wszyscy maja koguta.

Gdzieś kojarzę ze można raz na pol roku dopuścić. Czy bez się nie będą niosły?
  • chyba nie będą.... 
    zwykle u nas jeden kogucik na 10-12 kurek.
  • Ale gdybasz Bea jak ja, czy wiesz to?
  • Niosą się bez koguta, tak jak Wy co miesiąc wypuszczacie jajeczka, tylko one niemal codziennie i w skorupce. :D
  • A koguta trzyma się gdy chce się mieć zapłodnione jaja i dla porządku w stadzie.
  • No to będę miec 3 nieuporządkowane dewiantki :D
  • Ja też myślę o kurach, 4-5szt. Nawet jest szopka gdzie były kozy i moznaby przerobić na kurnik plus wybieg. Tylko muszę opracować system karmienia byśmy mogli spokojnie wyjechać na kilka dni.

Zjadlabym jajecznicę z własnych jaj. :-)

• a dlaczego dewiantki?
  • Bo bez koguta w d... im się poprzewraca?

:\">
  • Ciekawa jestem jego ceny. I czy po roku deseczki nie stracą na trwałości, bo delikatne wyglądają. Kurnik (jak i klatka na króle) musi być na tyle solidna by psy sobie nie dały z nią rady. Ale gdyby w takim kształcie solidny zrobić byłoby miodzio. :-)
    Zależy jakie psy. Sątakie co się dostaną rozpracowując siatkę nawet przez wiele dni a są takie koło których kury mogą się paść spokojnie.
  • Tak, myślałam o dzikich psach co się wlocza bezpansko i zwabia je swieza krew. Wtedy przeskakują przez siatki dostając się na posesje... U rodziców kiedyś tak rozszarpaly kilkanaście królików.

• Bo pijeją kury,pieją, bo nie ma koguta...
  • Savia, zaopatrz się w wiatrówkę na te pieski ...
  • przy kurach bardziej niż psów to ja bym się obawiała lisów :)
  • U mojej babci jak miała kury bez koguta, to bardzo się dziobały, niektóre na śmierć....
  • Dzikie psy przychodzą bezszelestnie, jak lisy. I w srodku nocy, więc nic mi skorku po wiatrówce...

Pomijając juz fakt, ze za psa dziś bardziej odpowiesz jak za człowieka. Takie czasy, panie, takie czasy...

Lisy nic nie zrobią jak jest woliera, podmurówka. Lisy nie rozszarpią klatek, drzwiczek... one szukają łatwego łupu.
    U mojej babci jak miała kury bez koguta, to bardzo się dziobały, niektóre na śmierć....
    Zielononóżki?
  • Nie zwykłe, ale było ich ponad 10
  • Zuza, może za mala przestrzeń miały.
  • @Savia, to psa kup :) nasza labradorka w nocy z piętra wypatrzy zawsze lisa i burczy na niego. Uwielbiam podglądać lisy nocą... A Ty mogłabyś wtedy z lufki ;)
  • @Savia, to psa kup :) nasza labradorka w nocy z piętra wypatrzy zawsze lisa i burczy na niego. Uwielbiam podglądać lisy nocą... A Ty mogłabyś wtedy z lufki ;)

:-) Jeden sezon i futro na zimę. :D

Lisy mi nie groźne. Ładne są.

• Piękne i majestatyczne.
  • Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłam, byłam w szoku, ze takie małe.
    Tak ? A ja mam za płotem wrednego lisa, którego wyjątkowo śmieszy denerwowanie moich psów. Podchodzi do ogrodzenia i cmoka a jak one w środku nocy dostają szału i budzą wszystkich, zbiegają z wielkim hukiem po schodach, wyskakują na dwór i z impetem lądują twarzami na płocie nie mogąc mu nic zrobić to się na nie wrednie gapi.
  • Co za skubaniec.
    Zrób im podest, żeby mogły przeskoczyć płot :)
  • @agga, kiedyś pisałaś o aucie w ogrodzie do pracy, na biuro czy cóś, a może na kurnik? 
    chów kur.jpg
  • Rewelacja !
  • O nie, nie, nie - takiego obsrańca zardzewiałego bym nie zniosła - chyba, żeby mu lakier zrobić ;)
    Moje kury mają kurnik w kolorze maskującym, są bardzo ładne, jak i kurnik - niestety nie przekonały mnie do siebie - nawet jajek jeszcze nie znoszą - byle do września...wtedy będę przekupna :)
    Jak sobie trochę pohodowałam - ciężko mi kupić mięso i jajka w sklepie...
  • @agga, pokażesz kurnik?
    ostatnio podziwialiśmy domki królików u Savii... 
    Na ten rok jeszcze zbyt wiele prac ogólnych wokół domu mamy, zwięrzęta zaczniemy hodować dopiero od następnej wiosny, ale inspirować się już mogę, jak najbardziej. :D
  • Zrobię foto - ale on jest ładny, bo się w oczy nie rzuca - do podziwiania średni...
    My prac ogólnych mamy na parę lat - robimy wszystko naraz - a najwięcej bałaganu - to jest czasem nie-do-wy-trzy-ma-nia. Na starość otworzymy szrot, antykwariat i inne piękne stragany ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.