Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Automat do pieczenia chleba

123457

Komentarz

  • Biorę się.... za pierwszy w życiu zakwas.
    Jak się zrobi (myślicie, że się uda?) to zrobię mój pierwszy chleb :)
    Już nie mogę się doczekać!!!

    a czy do żuru koniecznie trzeba skórkę z chleba, czy da się bez? 
  • Da  się bez. Powodzenia.
  • aby zakwas zaczal pracowac koniecznie trzeba napluc
  • Udało się!
    Mój pierwszy chlebek! Rewelacja!
  • Jaką markę automatu byście polecali? Najlepiej jeszcze cenowo rozsadną.
  • Mi na zakwasie nie wyszedł i się zniechęciłam. Mam Panasonica, ale polecam ten model z mieszadłami do mąki razowej, bo ja mieszam mąkę razową z ciemną lub białą, żeby nie było za ciężkie, bo mi nie wymiesza. 
  • Wyciągnęłam temat. :-)

    Czy możecie polecić jakiś sprzęcik z duuuuuuuużą misą?
  • Nie wiem co jest, ale kupiliśmy i na 5 chlebów tylko 2 były w miarę jadalne :( Reszta zakalec. Zniechęciliśmy się i leży odłogiem.
  • edytowano listopad 2013
    do mieszania mamy Kenwood z misą 6,8 litra. moc 1400 watt. bez problemu miesza ciasto z 1,5 kg mąki.
    potem do blachy - na 12 h do wyrośnięcia i do piekarnika - przecież to nietrudne
    w automaty nie wierzę ....
  • edytowano listopad 2013
    No to teraz przyznawać się kto chce odsprzedać takiego używanego robota kenwooda, bo marze, a na nowego mnie nie stać... ;)
  • Nie wiem co jest, ale kupiliśmy i na 5 chlebów tylko 2 były w miarę jadalne :( Reszta zakalec. Zniechęciliśmy się i leży odłogiem.
    Ja nie piekę w maszynie. Nie smakuje mi :-S
    Maszyna wyrabia mi ciasto na chleb, bułeczki i piekę w piekarniku. Pychota! :x
  • Ja kiedys duzo pieklam - z gotowych mieszanek (Lidl) lub z przepisów z dołaczonej do maszyny instrukcji. Roznie wychodzilo czasem, ale akurat nie zakalce, czasem przy stosowaniu zwyklych drożdzy najpierw troche za mocno roslo a potem w srodku sie troche zapadalo, ale i tak nie byl to zakalec. Teraz glównie tak jak Savia - wyrabiam ciasto i pieke w piecyku bułeczki, uzywam tez do robienia ciasta na pizze, ewentualnie innych drożdzowych (na racuchy,  ciasto itp.)

  • a ja mieszam  ręcznie 6 kg maki więcej nie dam rady
  • 6 kg mąki na raz !
    szacun !
  • Kupiłam! Z misą na 1,5kg i o sporej mocy.

    MOULINEX OW 6101

     Uffff........
  • No dobra. 
    Przymierzamy się do zakupu jakiegoś robota kuchennego(w końcu!).
    Pod kątem pieczenia chleba, prrzede wszystkim.
    Jaki polecacie- priorytetem jest wielkość misy oczywiście.
  • edytowano listopad 2013
    a czy macie tak w automacie, że dołem chleb jest wyraźnie wilgotniejszy? wczoraj pod wpływem tematu odświeżyłem pieczenie i nawet wyszedł, ale właśnie tak miał.
  • Paweł, a od razu wyjales z misy?

    Malgoska, ale Ty robot chcesz kupić czy automat do chleba?

     

  • Nie, przeleżał całą nockę. To źle?
  • Nie miala gdzie odparowywac woda, lepiej jednak dosc szybko wyjac.
  • I położyć na kratce, przykryć ściereczką. Ja tak studzę każde upieczone pieczywko..
  • Właśnie testuję nowy nabytek 8-}
  • Ostatnio zaczęliśmy robić w Rzymskim garze i muszę przyznac chleb rewelacja.
  • edytowano listopad 2013
    .
  • edytowano listopad 2013
    .

  • Malgoska, ale Ty robot chcesz kupić czy automat do chleba? 
    Robot kuchenny. Ale z możliwie duuuuużą misą.Automat gdzieś mam. Ale foremka na tyle mała, że nie warto sobie głowy zawracać.Dla mnie w tym całym pieczeniu chleba najgorsze jest wyrabianie ciasta.
    No, a mąż temat podłapał. I dziś stwierdził, że robot trzeba kupić- do tej pory wg niego nie był to artykuł pierwszej potrzeby. Więc może powinnam podjąć wyzwanie.

  • Żytnio-żytni na zakwasie, to wystarczy łyżką zamerdać, żadnego wyrabiania. Prawie sam się robi. 
  • edytowano listopad 2013
    @Małgorzata - my szukaliśmy pod kątem dużej misy i dużej mocy. padło na Kenwood z misą 6,8 litra i 1500 Watt.


    zawsze możesz zobaczyć .... masz blisko :-)
  • @Adalbert...
    Mało czasowa jestem ostatnio.
    Ale NA PEWNO się wybiorę. Interes mam :\">

    A ten kenwood to jaki model?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.