Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Marność nad marnościami, czyli dla kobiet próżnych

17810121339

Komentarz

  •  jest nieziemska , cena lekko też :D 
    image


    A taka prościutka do uszycia ;) 

  • image



    Wszystkie, które tu wkleiłam są jak to napisała Odrobinka niebrawarystyczne, ale uważam, że jeśli to my kobiety czujemy się w czymś dobrze, naszym mężom podoba się to , to jest to najważniejsze i Brawario ani nikt inny nie ma "tu" nic do gadania !  O! 
    ;;)
  • Milagro, no tak prosta ta kiecka, ale to taki "podkoszulkowy "( poddający się/rozciągliwy ) materiał czy jak to nazwać ? więc chyba zwykłą maszyną do szycia nie pójdzie, więc nie miałby mi kto chyba uszyć.
    Chyba, że nie wiem co piszę :D i wydaje mi się :D
    Mąż mówi, że mam talent do wynajdowania trudności w najprostszych sprawach :D
  • edytowano maj 2012
    Ten materiał (dżersej, dzianina) najlepiej szyć overlockiem, ale zwykłą maszyną też się da ( jak ma elastyczne ściegi ) tylko, że wtedy trzeba obrzucić brzegi zygzakiem, co wymaga wysiłku i więcej czasu- bo overlockiem tąką kieckę szyje się w 10 minut ;)

    Jak materiał jest bardziej rozciągliwy wszerz niż wzdłuż, to nawet nie potrzeba elastycznego ściegu, ale zygzakiem i tak trzeba wykończyć.
  • edytowano maj 2012




    Wszystkie, które tu wkleiłam są jak to napisała Odrobinka niebrawarystyczne, ale uważam, że jeśli to my kobiety czujemy się w czymś dobrze, naszym mężom podoba się to , to jest to najważniejsze i Brawario ani nikt inny nie ma "tu" nic do gadania !  O! 
    ;;)
    Ale wątek miał być o sukienkach ładnych i skromnych:-) A to, czy ktoś ma coś "do gadania" na ten temat, czy nie, to w innym temacie (o bikini).

  • edytowano maj 2012
    O, znalazłam takie oto rady:
    Szycie. z materiałów rozciągliwych.Email
    • Wykroje i sposób wykonania zostały dostosowane do określonych materiałów. Dlatego należy używać materiałów wskazanych lub podobnych.
    •  Ponieważ szwy powinny być rozciągliwe, należy je przeszywać wąsko ustawionym ściegiem zygzakowym lub specjalnym ściegiem elastycznym. Przy delikatnych dżersejach wskazane jest użycie specjalnej igły do szycia dżerseju.
    • Na szwach, które nie powinny się rozciągać (np. szwy ramion) należy przy stębnowaniu przymocować taśmę ze skosu.
    •  W miejscach nacięć mogą „uciekać" oczka. Dlatego przed wykonaniem nacięć należy od lewej strony przyprasować do tych miejsc kawałki flizeliny. Można też bezpośrednio RO nacięciu pokryć je bezbarwnym lakierem do paznokci.
    • Aby podłożenia pozostały elastyczne należy je przyszyć od wewnątrz krzyżykami. To samo dotyczy wszystkich innych krawędzi, które powinny być elastyczne. Zapasy na tych brzegach przystębnowuje się podwójną igłą do maszyny.
    •  Brzegi cięte należy obrębić rzadko ustawionym ściegiem zygzakowym, nie naciągając przy tym materiału. Niektóre cienkie materiały rozciągliwe nie wymagają obrębiania. Należy wziąć kawałeczek materiału i mocno rozciągnąć. Jeżeli oczka nie będą „uciekały", można brzegi zostawić bez wykańczania.

    ze strony:
    http://www.kobieta.twojetrojmiasto.pl/index.php/kurs-szycia/113705-szycie-z-materialow-rozciagliwych 


    Także jak widać- można się obyć bez overlocka. Jak się szyje gęstym zygzakiem, to już nawet nie trzeba dodatkowo obrzucać brzegów- bo zygzak szyje i obrzuca jednocześnie.
  • Hejka, a może potraktować sukienki jako strój na okazje, a na co dzien jednak wygodniejsze są portki, dżinsy, lniane, lub inne plus bluzki, sweterki, tuniki?

    Oczywiście sprawa indywidualna w zależności od potrzeb, figury itp.

  • Mnie się zdaje, że nawet jak byłam duuużo szczuplejsza bardziej pasował mi kostium niż kiecka - taka figura i typ urody

    oczywiście zależy jaka sukienka

  • Jeśli chodzi o stroje kąpielowe - nie opalam się, a do pływania mam mniej więcej coś takiego:
    http://store.speedo.com/p/swimsuits/womens-racerback-swimsuit/800709

    Może zaopatrzę się jeszcze w tego typu strój:
    http://store.speedo.com/p/tankinis/womens-superiority-tankini-boyleg/807895
  • kostium miałam na myśli ubiór dwuczęściowy: spódnica i żakiet
  • ja wiem że to bardzo niebrawarystyczne ale mi się podobają takie sukienki

    image
    o żesz... mam taką tylko kremową.

    Powiadasz niebrawarystyczna? Powinnam się wstydzić?

    :D
  • Ja bym powiedziała, że w takiej sukience to tylko mężowi można się pokazać.
  • edytowano maj 2012
    Nie, ale pamiętaj żeby nie chodzić tak przy dziecku ubrana bo to zły przykład  ;)
    Edit: wydało się - Twoja Mama się dowiedziała :)


  • No bo właściwie tylko dla Małżonka ją zakładam.
    I dla Niego ją kupiłam
    :D
  • Dorota K Mam taką podobną koronkową tylko czarną jak męża nie ma to ją noszę jako bluzkę do spódnicy:)
  • Odrobinko :)>-
  • Dobrze się bawicie, widzę, Drogie Panie.

    ProMamo, niektóre Twoje pomysły są tak dalece niebrawarystyczne, że w domu czułabym się w nich nieco nieswojo.

    Np. ta panna, w której zakochał się Zorro, śliczna, of course, ale jej ramiona...
  • Np. ta panna, w której zakochał się Zorro, śliczna, of course, ale jej ramiona...

    Eee tam, kiedyś była taka moda. A ludzie przecież byli bardziej wierzący niż teraz.
  • Kurcze, powiedźcie mi tylko proszę, jak nosić takie śliczne, zwiewne,sukienki z cienkimi ramiączkami. Fajne są, ale przy dużym biuście, bez stanika się nie da, z cienkimi silikonowymi ramiączkami się wżyna, no a taki kombajnowy to raczej nie za ładnie?
  • Przy dużym biuście nie nosić, bo układają się kiepsko.
  • W ogóle jest problem z modnymi rzeczami - zwykle są dla chudych.
  • ja mam stanik bezramiaczkowy do takich kiecek/bluzek
  • Oj bezramiączkowy, to musiałabym łapac w kolanach.
  • Bereniko, dlatego napisalam, ze nie :) ze mi sie podoba, ale wiadomo... chciaz znam dziewczyny - forumowiczki tez, noszace piekne i kobiece ciuchy i nie czuja sie z tym zle.

     

    Moze to wlasnie sprawa "czucia sie" ?

  • edytowano maj 2012
    W ogóle jest problem z modnymi rzeczami - zwykle są dla chudych.
    Weźmy się w garść i schudnijmy! Może i dla ciuchów ale przynajmniej będziemy zdrowsze i nie wysiądą nam serducha tak szybko.
    Właśnie idę pochodzić po schodach - o nie już za późno i nie chcę hałasować,
    trudno wezmę sobie kanapkę - oooostatnią ( na dzisiaj)
  • edytowano maj 2012


    Weźmy się w garść i schudnijmy! (...)
    trudno wezmę sobie kanapkę - oooostatnią ( na dzisiaj)
    =))
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.