Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

rower dla dziecka

1678911

Komentarz

  • Tosia rok temu się nauczyła na tym z decthlon. Btwin. Najpierw chwilę na 4 żeby pedalowanie załapać,  ale ze równowagę już umiała na puki łapać to po odkreceniu od razu ruszyla.. Miała 4 lata, raczej nieduza
    Podziękowali 2Hope tymka
  • @MAFJa nie mogę takiego znaleźć na stronie decathonu, podałabyś link o jaki dokładnie rowerek chodzi?
  • edytowano kwiecień 2018
    Tak wcześnie jak się da wprowadzić biegowy. Wtedy ok 3 roku życia dzieci jeżdżą na pedalowym, oczywiście bez bocznych kółek. 
    Nasza niespełna 2 -latka jeździ na biegowym już. Do 3 lat będzie jeździć na zwykłym. Wszystkie moje dzieci tak się nauczyły. Przed 4 urodzinami.

    To nasze 6 dziecko uczące się jeździć. Uwielbiam ten czas.
    Podziękowali 1Hope
  • @Monira mogłaby prosić o jakieś przykłady takich małych rowerków z pedałami? Ile one ok. mają cali? 
    Podziękowali 1Dorota
  • My mielismy taki

    https://www.decathlon.pl/rower-500-robot-14-jr-id_8371301.html

    kupiony używany.
    Bardzo fajny,w wieku 4 lat jeździły z bocznymi i sobie radziły.
    Na dwóch dopiero w okolicach 6 lat zalapywały. Nie mieliśmy biegowego. To był ich pierwszy rowerek.
    Podziękowali 1Hope
  • Hope oczywiście że z pedałami :)
    od wielkości kółek wazniejsza jest wysokość ramy i kierownicy, moja 2,5 latka nauczyła się na 14 btiwn z decathlona, był najlżejszy z dostepnych i miał najlepiej ułożoną ramę (na wczesniejszej 12 nie dała rady, bo był poprostu zły)
    Podziękowali 2Hope Monira
  • Sama znaleźć nie umiem. Myśmy używany kupowali bo dość drogie były.. 
    Podziękowali 1Hope
  • aleście wątek wyciągnęły :) już nie mogę się doczekać kiedy N. wsiądzie na rower :D
  • 12 kettler jest ok. Z pedałami. 
    Podziękowali 1Hope
  • edytowano kwiecień 2018
    Szukam roweru dla straszej córki. Przymierzałam i koła 24 cale jeszcze za duże :'( 20 cali są ok. Jakie firmy polecacie? Na co zwrócić uwagę? 
    Teraz jeździła na puky i naprawdę świetny rower, ale ceny 20, nawet używanych bardzo wysokie. Wcześniej miała giant 12 cali i to była porażka, mimo, że firma niby ok...
    Ten mi się podoba, może ktoś miał?
    https://swiatrowerow.com.pl/catalogsearch/result/?q=nelly
  • Świetny jest dla dziewczynki Medano Melody. Artist
    Podziękowali 1Aga85
  • Pare stron wczesniej kilka osób polecalo mi rowery 20tki mozesz poczytac;)
    Moja jezdzi na author 
    Podziękowali 1Aga85
  • Można by, ale
    1.Niedługo ma urodziny i jak nie wymyślimy jednego fajnego prezentu, to dostanie mnóstwo "niepotrzebnych" zabawek i ubrań.
    2. Rowerek przyda się też następnej  :)
    Podziękowali 1MAFJa
  • lubie pomarzyć o lekkich rowrach dla dzieci patrząc na akywnysmyk.pl, moze zobacz @Aga85 co u nich?
  • ja z doswiadczenia proponuje Authora. Maja fajne te 20. Nowe troche kosztuja ale uzywki mozna dostac w dosc przystepnej cenie i mozna trafic malo uzywane w ogole.
  • @Aga85 ile lat i wzrostu ma Twoja córka? 
    Moj najstarszy w marcu skończył 7 lat, ma 130cm i wskoczył na 24".
    Rower firmy Unibike, model Raptor (dla chlopakow). Mierzył 24cale w decathlonie i nie był w stanie jechać na decathlonowych rowerach, a ten Unibike jest jak znalazł, wsiadł i pojechał. Rower posłuży z 5 lat. Używek sporo na olx.
    Podziękowali 1Aga85
  • @kluska dzięki za radę, bo właśnie w decathlonie wykluczyliśmy 24"
  • Moi chłopcy mają rowery unibike viking i pilot. Są lekkie i świetnie się prowadzą. Ten mniejszy sprawdza się do nauki jazdy. Mlodszemu na początek odkręciliśmy pedały żeby lepiej równowagę złapał bo wcześniej na biegówce śmigał.
  • Kurcze drogie te rowery... A ja myślałam że te puky dla maluchów to drożyzna.. Nic trza ciulac na unibike
  • @Mafja na olx zobacz używane
    Podziękowali 1MAFJa
  • chcialam radzic Woom, Dawes Academy, Isla Bikes lub EarlyRidery... bo waza 7-9kg... przy mniejszych rozmiarach roznica jest kilkaset pln... przy 24" robi się cena x2. Trochę zaporowo.
  • Jadę ten obejrzeć :) . Na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego?
     Kosztuje mniej więcej tyle co nowy w decathlonie...
    https://www.olx.pl/oferta/unibike-princess-rower-dziewczecy-rama-13-kola-24-stan-bdb-CID767-IDtu0H1.html
  • edytowano kwiecień 2018
    Kupujac uzywany, zwrocilAabym uwage na stopien zuzycia łańcucha, kasety, linek, pancerzy, klockow hamulcowych i opon.
    A takze na luzy w korbie, kolach, pedalach - nie powinno tego byc.
    Tam gdzie sa szybkozamykacze: siodelko, kola - sprawdzilabym czy dziala, czy sie trzeba szarpac z tym.
    No i krecac korba (nie na sucho), spróbowałam poprzerzucac biegi - czy plynnie wchodza.
    Podziękowali 1Aga85
  • edytowano kwiecień 2018
    @Aga85: Czy nie ciężki - ale unibike raczej nie powinien, czy nie ma rdzy np. na łańcuchu, zębatkach albo czy nie są wytarte, czy wszystkie przekładnie sprawnie działają, stan opon i hamulców.
    Edyta: Wrrr, znowu mi się strona nie odświeżyła i napisałam prawie to samo co @wiesia wyżej... ;)
    Podziękowali 1Aga85
  • edytowano kwiecień 2018
    A przede wszystkim dziecko przymierzyć, czy mu wygodnie. No i czy odległość do pedałów i kierownicy odpowiednia, chociaż w tym modelu nawet kierownica ma, jeśli dobrze widzę, spory zakres regulacji. Inna sprawa, że ruchomość takich przegubów też warto sprawdzić.
  • edytowano kwiecień 2018
    Te z decathlonu @Aga85 są chyba mocno ciężkie - przynajmniej kiedyś były. Unibike jest ok.
  • Jest trochę ciężki. Ale bardzo mi się podoba pozycja dziecka. Bardzo nie lubię maluchów na góralach. 
    Dzięki dziewczyny za rady, chyba nie jestem dostatecznie kompetentna żeby to sprawdzić wdzystko :#. Ale będę próbować  :)
    Chyba lepszy dobrej firmy używany,  niż nowy gorszej?
  • Zdecydowanie tak, pod warunkiem, że nie zużyte komponenty.
  • Też te Princess mi się podobają.. Choć że względu na trójkę wolałabym coś bardziej unisex 
  • ODKOPUJĘ! Sezon czas zacząć! :smile: 

    Moja młoda - lat 2 i 2 miechy jojczy nieustannie od tygodnia: Cieś lowelek. Lowelek cieś! LOWELEK CIEŚ! Kupimy lowelek... Dziś, tatusiu, kupimy lowelek, wieś?

    No. 

    Myśleliśmy o biegowym, ale mała ma trochę stópki takie płasko-koślawe. A że słyszałam, że fizjoterapeuci odradzają przy tym wszelkich biegowych rowerków, samochodzików do samodzielnego odpychania, to zostaje 'zwykły' rowerek z pedałami. 

    Jestem tak cudowny laik w temacie, że dopytam... co polecacie dla takiej małej kropy? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.