Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

16566687071106

Komentarz

  • Poszłyśmy z koleżanką na Sztukę kochania bo to był ostatni seans w kinie a koniecznie chciałyśmy jeszcze coś zrobić po degustacji wina . Myślałam , że będzie gorszy . Dało się oglądać.
    Podziękowali 2AgaMaria Subiektywna
  • MleMle
    edytowano lutego 2017
    @asiao Paterson o niczym? Przecież to jest film o sztuce, która jest w nas i o tym, że nie możemy wyrzec się samych siebie. I o poezji dnia codziennego, ale to mniej ważne. Dla mnie był bardzo poruszający, ale na pewno nie każdego takie tematy w ogóle interesują. Ja tam polecam :)
    Podziękowali 1kluska
  • Paterson o niczym? Przecież to jest film o sztuce, która jest w nas i o tym, że nie możemy wyrzec się samych siebie. I o poezji dnia codziennego....

     :| tiaaa 

  • jarmusch jest zawsze na tyle specyficzny, ze nie kazdemu podejdzie. jak sie lubi, to Paterson super. Jak nei bardzo - odpada.
    Podziękowali 1Mle
  • Jak tworca zwany inaczej artysta ma juz spory dorobek i uznanie to moze sobie czasem zrobic wielkie jajo z widza.
  • @asiao ale nie robi, bo nie jest pajacem :)
    Po prostu to nie jest film dla każdego. J. jest dość niszowy i nie wszystkim się podoba. Tematyka, którą podejmuje w tym filmie, nie każdego zainteresuje i nie każdy jest w stanie ją odebrać. Nie dlatego, że czegoś mu brakuje - ludzie mają różną wrażliwość, różne struny w duszy. Tym razem nie zagrał na Twojej :)
    Podziękowali 2draconessa kluska
  • Niech ci bedzie.
    Nie zagral
    Podziękowali 1Mle
  • @Cart&;Pud romantyczny hiszpański na wieczór, znasz taki? :) 
    Podziękowali 1BasiaN
  • Hope powiedział(a):
    @Cart&;Pud romantyczny hiszpański na wieczór, znasz taki? :) 
    Ja nie Cart...ale
    Może "Desperado"?
  • "Lion. Droga do domu"

    piękny film do totalnego spłakania się, do trudnych przemyśleń, jednakowoż bez trudnych i brutalnych scen, z lekka nutą indoktrynacji, że "ziemia jest przeludniona" - ale mozna udać, ze sie tego nie słyszy, rewelacyjna rola dziecka i mężczyzny (Dev Patel). 
    Ale uprzedzam, bardzo rozrywa serce, zwłaszcza matkom. 
    Choc czasem dobrze jest cos takiego obejrzeć. 


    Podziękowali 1Arletta
  • A co myślicie o "Młodym papieżu" - zaczęliśmy ogladać. 
  • nie widziałam, ale się wypowiem ;) gdyż słyszałam jak najgorzej. czytałam kilka recenzji (katolickich) tylko nie wiem gdzie (gdzieś w internecie*). antykatolicki raczej.

    *jedna chyba na PCh24, ale nie wiem czy dla wszystkich ta strona jest wiarygodna...
  • edytowano lutego 2017
    E,a ja wprost przeciwnie gdzies czytalam. Ze dobry i w dobrym klimacie. Ale tez nie widzialam. 

    A wczoraj rodzinnie oglądaliśmy ' Moj przyjaciel Hatchiko', kto jeszcze nie widzial- polecam, za polecajacymi wczesniej.
    K.
    Podziękowali 1Joannna
  • Ja po raz kolejny obejrzałam starą niemiecką komedię "Gdzie jest Fred". Głupawa nieco, ale śmieszna. Dla czystej rozrywki.
  • "Młody papież" to ten serial?
    Bogna Białecka coś pisała na fb - nie pamiętam dokładnie co, ale doszłam do wniosku, że nie chcę tego oglądać, chyba antykatolicki właśnie, choć technicznie dobrze zrobiony.
  • Ciekawy i dobry film o procesie David Irving vs. Deborah Lipstadt.
    http://kulturadobra.pl/klamstwo/

  • To musze doczytac o tym Mlodym Papieżu.

    A my w ramach przygotowan prezentacji jednego z synow o bobslejach i saneczkarstwie obejrzeliśmy 'Reagge na lodzie' na motywach historii reprezentacji Jamajki w bobslejach. Jesli dobrze slyszalam, to pada jedno niepotrzebne slowo, ktorego mlodzi nie wylapali, bo corka sie darla akurat. Pozniej sprawdze, w ktorej minucie, bo caly film jest naprawde dla rodziny-szczegolnie, jak sa chlopaki usportowione. Mam nadzieje,ze jak wyszlam uspokajac na 5 min.mloda to nic dziwacznego nie bylo.
    O determinacji, przelamywaniu slabosci, naprawianiu bledow itd., z humorem,a bez patosu. 
    Trzeba potem porozmawiac z potomkami, bo jeden z bobsleistow wybral olimpiade, a nie prace,ktora mu ojciec wybral. Konfrontacja przyszla w trakcie startu. 

    Ogladalam z przyjemnoscia, dobrze sie bawilam. Niby wiadomo, ze 'będzie dobrze', ale fajnie poznac droge.
    K.

  • edytowano lutego 2017
    "Pakt" jest też na HBO GO - i to bez abonamentu, dobra jakość
    http://www.hbo.pl/series/pakt-ii-odc-1_-83749
    Podziękowali 1kowalka
  • Oglądaliśmy wczoraj z mężem Za jakie grzechy Panie Boże. Komedia francuska - śmialiśmy się do łez.
    Podziękowali 2asiao Arletta
  • "Czy wierzysz naprawdę" pierwszy od dłuższego czasu, którego nie wyłączyłam w połowie :smile: 
  • edytowano lutego 2017
    serial kryminalny Endeavour - produkcja bbc. Brytyjski na wskroś, świetnie odtworzone realia, wnętrza, samochody, stroje. Gratka dla fanów produkcji bbc. 
    Podziękowali 2Mle draconessa
  • @Madika ;

    Dzieki za polecenie filmu Lion....
    Obejrzelismy wczoraj z mezem

    Piekny I wzruszajacy
    B polecam!
    Podziękowali 1Madika
  • Dzięki za Pana Peabody i Złotą Damę :)
  • Hope powiedział(a):
    @Cart&;Pud romantyczny hiszpański na wieczór, znasz taki? :) 
    Dawno nie oglądałam nic romantycznego... Chyba, że moze byc komedia romantyczna, to polecam "jak zostać Baskiem".
    Podobno jest juz druga cześć, ale nie widziałam jeszcze.
    Podziękowali 1Hope
  • "Blask tęczy"
    Piękny i wzruszający, polecam.
  • Golgota wrocławska z 2008 r. (scena faktu teatru tvp), Krzysztof Szwagrzyk jako współautor scenariusza. Bardzo smutny kawałek powojennej historii Polski.
  • Byłam wczoraj na "Zerwanym kłosie" i nie podobał mi się. Dłużyzny,  niepotrzebne zwolnienia tempa, słaba gra aktorska, skupienie się tylko na samej śmierci Karoliny, a nie na jej wcześniejszym życiu, nawet nie zostało pokazane, że miała rodzeństwo!  Pompatyczny i nudny. Na pewno są tam ważne cytaty i trochę wzruszenia, ale można było o tak wspaniałej dziewczynie zrobić naprawdę dobry film. Pokazać jej świętość na tle polskiej wsi, historii, a męczeństwo postawić, jak kropkę nad i. No cóż, szkoda... :(
    Podziękowali 1AgaMaria
  • A widziałaś "Karolinę" może? http://www.filmweb.pl/film/Karolina-2014-726431
    Ktoś może porównać?

  • Był ktoś na milczeniu? Od ilu lat można dzieciaki wziąć? 
  • Milczenie czytałam. To nie jest historia dla dzieci moim zdaniem. Jest trudna, morze cierpienia, ze strony Boga - milczenie, tak tego doświadcza główny bohater. Z pozytywów - pokazanych wielu ludzi wiernych do męczeństwa, teskniacych za sakramentami. Po ludzku historia okrutna. Bardzo ciekawa jestem jak to Scorsese pokazał.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.