Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

17677798182106

Komentarz

  • @Gosia5 ale może nie spoiluj ;)
    Podziękowali 1Rejczel
  • Gosia5 powiedział(a):
    Gwałt w więzieniu i samobójstwo przez powieszenie. Tyle sobie przypominam. Z filmu, oczywiście "Skazani na Shawshank".
     :| kurcze, to chyba zamykałam oczy, bo nie pamiętam,
    fakt, że 20 lat temu oglądałam...
  • "Tulipanowa gorączka "jak dla mnie zbyt banalna .Zwykle chodzę na filmy studyjne ,może zbyt dużo od filmów oczekuję ;)
  • Dzięki @Elunia , kocham kino ,ale nie lubię tracić czasu na banalne obrazy .
  • Jak ktos pojdzie na "Powiernika krolowej" to niech da znac! Bo bardzo lubie ten gatunek, ale nie moze byc tani obrazek.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Obejrzałam ;)
    Rewelacyjny!!!
  • W końcu czuję, że czas na obejrzenie filmu nie został zmarnowany.

  • edytowano września 2017
    Przepraszam za spojler, ale nie piszę kto. Film o więzieniu. Tam nie ma cukierkowych scen. Oglądałam niedawno, to pamiętam. Poza tym film jest po prostu mocny.
    edit: "Skazani na Shawshank".
  • Następny w kolejce " Iluzjonista".

    Przypomniałam sobie, że świetny jest "Prestiż"
  • Gosia5 powiedział(a):
    Przepraszam za spojler, ale nie piszę kto. Film o więzieniu. Tam nie ma cukierkowych scen. Oglądałam niedawno, to pamiętam. Poza tym film jest po prostu mocny.
    edit: "Skazani na Shawshank".
    Naprawdę? Oglądałam z pięć razy i mam wrażenie, że mimo że temat ciężki to właśnie ogląda się łatwo dosyć, nie ma jakiś scen drastycznych itp.
    Podziękowali 1mama_asia
  • Na mój poziom wrażliwości ten jest jeszcze ok, na kilka scen nie patrzyłam.
    Często, gdy film jest nudny po prostu zasypiam. Tym razem nawet nie mrugnęłam okiem, pomimo że skończyliśmy oglądać po pierwszej w nocy.
    Film jest fantastyczny.
  • A gdzie oglądasz z pamiętnika położnej? Bo mi tylko kilka odcinków udało się obejrzeć i dalszych odcinków nie ma :(
    Podziękowali 1MAFJa
  • Łał!
    Całe 6 sezonów, dzięki!
    Od jutra nie ma obiadów. Matka ogląda serial :smiley: 
    Podziękowali 2Skatarzyna MAFJa
  • @OlaOdPawla , pewnie zależy od poziomu wrażliwości. Dla mnie mocny. Ale warty obejrzenia.
  • u nas ksiądz  rozprowadza  .teraz i w godzinę śmierci dokumentalny film o  cudach różańca  
  • Gdzie mogę oglądnąć film "Chata"?
  • Widziałam płyty z tym filmem w Biedronce.
    Podziękowali 1weronika85
  • W pogoni za szczęściem
    Świetne....

    A z pamiętnika położnej strasznie lubię!!!!
  • Zielona mila
  • Ksiazka to po mniej więcej dwa po sezony 
  • Agnicha powiedział(a):
    Czy ktoś czytał książkę Z pamiętnika położnej? Podejrzewam że musi być mega super
    Jestem przy 4 sezonie... Przy śmierci matki jednej z położnych podpisywałam się obiema rękoma... Nie zdawałam sobie sprawy przy ilu i jak różnych śmierciach towarzyszylam
    Ja czytałam. Dobrze się czyta.
  • Ja dzisiaj odradzę: Zerwany kłos. Duże rozczarowanie.

    Produkcja sprawia wrażenie amatorskiej, aktorsko wypada to bardzo słabo, główna bohaterka jest zupełnie nienaturalna, jakby deklamowała wiersze na akademii. Całość strasznie egzaltowana. Mam wrażenie, że kręcąc filmy religijne czy o świętych zbyt często wychodzi się u nas z założenia, że skoro temat ważny, to można byle jak. 

  • @Coralgol A jaki jest ogólna wymowa filmu, jak jest przedstawiona postawa tej dziewczyny? Zawsze mnie mierziło, delikatnie mówiąc, że jej zachowanie jest ukazywane jako obrona godności i czystości :/ tak jak gdyby tego nie zrobiła, to byłaby zbrukana? Że jak kobieta nie zabije gwałciciela to znaczy że nie wystarczająco się broniła, nie walczyła o godność? I po gwałcie już jej nie ma? Już w podstawówce gdy pierwszy raz zetknęłam się z tą historią czułam że coś z nią nie tak, a teraz szczerze mnie zniesmacza że Kościół wciąż przedstawia tę narracje. Serio, przy całej tendencji do obwiniania ofiar gwałtów i niskich wyroków, propagować przekaz że lepiej dać się zabić niż zgwałcić, bo to obrona godności i wzór świętości. Super.
  • edytowano września 2017
    Film beznadziejny, ale jest w nim wątek zgwałconej kobiety, której Karolina przywraca poczucie godności. Poza tym jej postawa to heroizm i nikt jej nie wymaga. Podobnie, jak nikt nie każe matkom poświęcać życia dla nienarodzonego dziecka.
    Z tego, co pamiętam, w filmie ten żołnierz obserwował Karolinę wcześniej. Gdyby chciał, to pewnie by zgwałcił. Bądźmy szczerzy - ona była młodą dziewczyną, on silnym wojakiem. Ja miałam wrażenie, że zabił ją za całokształt. Za to, że była dobra i wierna Bogu. Stąd Jej męczeństwo należy odczytać w szerszym kontekście niż tylko obrona cnoty.
  • Gosia5, porównanie którego użyłaś potwierdza to co napisałam. Tak, nikt nie każe matkom poświęcać życia dla narodzonego dziecka (przynajmniej póki mają w tej sytuacji do wyboru aborcję), ale gdy się na to zdecydują to ich postawa jest uznawana za coś dobrego, ofiarowanie swojego życia dla kogoś innego. Poświęcenie siebie w słusznej sprawie. Czyli to samo dotyczy ofiar gwałtu? Niby nikt nie wymaga, ale...to taki niedościgniony wzór? Nawet papież JP2 powiedział o niej wprost że zrobiła to co należało i ratowała swoją godność.
    Podziękowali 1Subiektywna
  • A rzucę takim tytułem: Rememory.
    Kategoria sci-fi naciągana, bardziej kino dla kobiet. Postawili na pomysł niż akcje.
  • lepiej niż oglądają   zerwany kłos  niż  szkole lub małolaty    

    a pod spodem  
    W tym serialu wszystkie małolaty się kotłują, powinni to zdjąć z anteny


    i dla tego ten film jest zrobiony dla młodzieży  ktura nie ma zadnej  zachamowan moralnych  

    Podziękowali 1Malena
  • Co polecacie na wieczor z mezem? W miare lekki, ale poruszajacy. Cos vo mozna z netu obejrzec...
  • mojemu męzowi te same filmy w kółko smakują, a jakże! polubiłam i ja, a młodzież starsza się wciąga, powrót oglądali 100razy!
    Podziękowali 1wiesia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.