Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

18081838586106

Komentarz

  • Kurka wodna! Czy wszystkie seriale muszą mieć durne wstawki?!
    Oglądam sobie spokojnie "Call the midwife" i co chwilę jakaś atrakcja :s
    Jak nie aborcja to homo.
    Cały czwarty sezon jest taki? Jak tak, to idę od razu do piątego. Chyba, że tam jest jeszcze gorzej? >:)
  • Dobry film o walce cnoty z występkiem:
    http://kulturadobra.pl/nietykalni-1987/
  • Kurde.. od świadectwa Vegi zachciało się Pitbulla oglądać po nocy...


    Jak ja teraz będę rzyć?
  • Brawario powiedział(a):
    Dobry film o walce cnoty z występkiem:
    http://kulturadobra.pl/nietykalni-1987/
    @Brawario, zawiodłem się na Tobie. Myślałem że dawno obłożyłeś Roberta De Niro anathemą za film: 1900/Wiek XX (1976) /Novecento.
    I to nie za komunizm czy antyklerykalizm tylko za pedofilię. Pozamałżeńskie <3 hołubce to przy tym pikuś.
    Polańskiego ścigali za 13-to latkę, a Bernardo Bertolucci może robić co chce.
  • edytowano październik 2017
    Oglądam od paru dni miniserial "Duma i uprzedzenie" z 1995 roku. Jestem zachwycona! Będę oglądać z córkami gdy podrosną:) w 6 odcinku całują się po ślubie w kościele. Kiedyś to były czasy! I angielskie domy, wyszywanie chusteczek, serwetek, żadnych smartfonów:) I takie to wszystko romantyczne!

    Oglądam ostatnio film "Rozważna i romantyczna" również z 1995 roku.
    Piękny:)
    Podziękowali 4wiesia Hope Katia Wiol
  • @Malgorzata to daj znać jakie wrażenia po filmie, znajomi idą i mnie namawiają, ja się póki co wzbraniam :)
  • Dobry, pro-chrześcijański i dający nadzieję film:
    http://kulturadobra.pl/alive-dramat-w-andach/
  • Ja na "Botoks" na pewno się nie wybiorę, to, co widziałam w zwiastunie, czytałam w recenzjach + dotychczasowe wrażenia z twórczości Vegi skutecznie mnie do tego zniechęciło. Tymniemniej również jestem ciekawa Twoich wrażeń @Malgorzata.
  • Dzięki Małgorzata, mnie właśnie razi taki styl jego, ale może do niektórych trzeba tak bezpośrednio. Oby film przyniósł mimo wszystko dobre owoce w społeczeństwie.
  • dobre owoce? niedawno był strajk ratowników, teraz strajk rezydentów a na ekranach film ukazujący służbę zdrowia jako mieszankę patologii, a i jeszcze propaganda z tvp że rezydenci to jedzą kawior i wakacjują zagranicą. więc te owoce chyba zbyt pozytywne nie będą...
    co do poruszania poważnych tematów i tragedii, to tak jakby porównywać rzetelne reportaże książkowe na wysokim poziomie językowym do tabloidowych artykułów z superekspresu jadących na sensacji i szokowaniu. Vedze bliżej do tego drugiego.
  • Ale są też jakieś pozytywne postaci?
  • edytowano październik 2017
    Watchmen Strażnicy 2009 cda.pl 720p
  • Jak ojciec i syn z 2013 r. Japoński film o dwóch rodzinach, które dowiadują się, że ich dzieci zostały kilka lat wcześniej zamienione w szpitalu. 
    Podziękowali 2mayamima Rejczel
  • Na co do kina mamy iść :-). Mam voucher do końca listopada wazny
  • idź na cokolwiek, zatyczki do uszu i sie wyspij! ;)
    nie wiem, ja w kinie nie bywam :)
    Podziękowali 4ewaklara Gosia5 MAFJa Katia
  • MAFJa powiedział(a):
    Na co do kina mamy iść :-). Mam voucher do końca listopada wazny
    Maudie niczego sobie. Historia kanadyjskiej malarki z XX wieku.
    Teraz w kinach jest też fabularyzowany dokument o Maxymilianie Kolbe. No i Mój Vincent podobno wart obejrzenia.
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano październik 2017
    Zasadniczo dobry, acz z poważnymi zastrzeżeniami, filmowy romans:
    http://kulturadobra.pl/kiedy-mezczyzna-kocha-kobiete/
  • @Malgorzata ja też oglądająm filmy "niekoszerne", ba, traktuję tę całą "koszerność" jako tutejszą lokalną ciekawostkę, a nie kryterium, którym kierowałabym się przy wyborze filmów ;)

    Nie rażą mnie wulgaryzmy i dosadne treści, jeśli czemuś służą, co do filmu "Botoks" jestem sceptycznie nastawiona, bo myślę, że chodzi raczej o szokowanie na siłę niż jakąkolwiek "misję". Plus to, o czym pisała Paprotka. Pewnie że o nieprawidłowościach w służbie zdrowia trzeba mówić, ale nie podoba mi się ta cała nagonka na lekarzy, na środowisko medyczne :/

    "Mój Vincent" też mnie ciekawi.
  • @Malgorzata o nagonce mówiłam w tym kontekście co @Paprotka, w szerszym kontekście społecznym, m.in chodzi o pogardliwe wypowiedzi ze strony obozu rządzącego i w mediach publicznych odnośnie protestu lekarzy rezydentów. Film jakoś się w ten kontekst wpisuje.

    I co do aborcji rozumiem Twoje zdanie, natomiast np. słyszałam że w filmie pojawia się np. motyw zoofilii. Dla mnie to jechanie na najniższych instynktach, dlatego raczej mnie nie przekona ;) Ale póki nie widziałam, nie wypowiadam się autorytatywnie.
  • Przecież napisałam wyżej, że nie.
  • Nie, pisałam, że się on się w jakiś sposób wpisuje w trwającą nagonkę.
    Protest też popieram od samego początku, bez względu na to, że kody nie kody też popierają, w mojej rodzinie są osoby pracujące w służbie zdrowia, więc wiem trochę jak to wygląda "od środka":
  • @Malgorzata włącz sobie TVP, to zobaczysz, o czym mówię.
  • Malgorzata, mam wrażenie, że nie doczytujesz moich wypowiedzi do końca, dlatego kolejny odnosisz się do tego, co już tłumaczyłam. Mówiłam o kontekście społecznym, w jaki film się pojawia.

    Kończę rozmowę, bo nie ma dalej sensu, dziękuję za podzielenie się refleksjami o filmie.
    Podziękowali 1Kasik
  • I Vega antycypował przyszłość czy rezydenci dopasowali się do premiery filmu?
  • To na tego Vincenta? Wzięłam parę ulotek z Cinema wczoraj przy okazji kupowania 7miu talerzykow w nutki w homeand you.. Coś tam jeszcze było co ładnie wygladalo
  • To jeszcze na zakończenie niedzieli ;) Gwiazdy na ziemi z 2007 r.
    Momentami wzruszający, zabawny, kolorowy, z przyjemną dla ucha muzyką. 
  • Obejrzałam Szeregowiec Ryan. Mam wrażenie, że miejscami za długi.
  • "Twój Vincent" bardzo dobry! Myślę, że Van Gogh byłby kontent☺. Te obrazy naprawdę żyją i mam wrażenie, że dopiero w ruchu jakaś ich część nabiera odpowiedniego wyrazu. Wyraziste postacie, fajny sposób opowiadania historii 
    Podziękowali 2Joannna AgaMaria
  • w temacie gwiazd, polecam
    Gwiazdy na ziemi, czyli o tym że każde dziecko jest wyjątkowe :) jedne z pierwszych forumowych filmów warty obejrzenia

  • Polećcie film - komedię , którą będzie można obejrzeć familijnie 


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.