Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1101102104106107370

Komentarz

  • Ok, zaczyna mi się co nieco kleic. Dziękuję Katarzyno.

    A nadmiar prolaktyny.skąd się bierze i jak się go pozbyć?
  • Castagnus nie jest na receptę, ja sobie sama zaordynowałam. NIe znam ewentualnych skutków ubocznych, na ulotce jest napisane jak stosować.
  • @Milamama - przyczyny są zwykle hormonalne. Dwojakie - podwzgórzowo-przysadkowe lub jajnikowe.
    @MonikaN - przyczyny mogą być różnorakie. Dość częste są mikrogruczolaki przysadki powodujące nadprodukcję prolaktyny, ale może być też wiele innych przyczyn - np. problemy z wydzielaniem dopaminy, niedoczynność tarczycy, niewydolność nerek, czy nawet silny stres.
  • No dobra, pojadę banałem: a tarczycę badałaś? U mnie tarczyca z prolaktyną powiązana była (niedoczynność tarczycy z podwyższoną prolaktyną).
  • Ok, bardzo dziękuję @Katarzyna.

    @Emiliak, mnie pytasz? Właśnie się diagnozuje na to i owo.

    Tarczyca wzięta jako pierwsza pod ostrzal przez mojego Ginekologa. Wizyta za 2 tygodnie.
  • Tak szczerze, to Anię pytałam :)
  • O taka karta ani jeden kleszcz się nie urwał ani nic innego przy wyciąganiu się nie wydarzyło a sporo razy używałam.
  • nie , nie badalam.. ale może to też jest myśl.. :-)
  • Emilia_K, ok, tarczyca pierwsza podejrzana.
  • @Bridget ja mam z drugiej strony pencety taki bajer, ale w instrukcji jest, ze to dziala tylko na napite kleszcze. A teraz to byl moj pierwszy raz, wiec wydygana bylam.
  • A ta karta ma 2 końcówki na napite i na trzeźwe :)
  • A gdzie to mozna kupic stacjonarnie? W aptekach, w ogrodniczych?
  • I jeszcze ponowie pytanie o repelenty, czy sa jakies skuteczne na kleszcze i czy warto je stosowac?
  • mąż dostał akierowanie do szpitala od neurologa na diagnostykę ,.....ma iść od razu czy może do poniedziałku czekać?
  • Pytanie: przyjaciolka moja meczy sie z zatokami, migdalkami i innymi. Dostala antybiotyk na ktory czerwonymi plamkami zareagowal synek (karmi piersia, dziec juz 3mies). Odstawila antybola i zrobila wymaz. Wyszla bakteria. Co ona ma zrobic?? Nie chce odstawiac W. Ale jakos sie musi wyleczyc... @Katarzyna??? @MartynaN?? Ktos cos???
  • Inny antybiotyk według antybiogramu?
  • Mam problemy z kolanem już przeszło 10 lat. I postanowiłam coś z tym zrobić. I mam pytanie co lepsze przy diagnostyce usg kolana czy rtg czy coś może innego? Normalnie nie boli tylko czasami jak wspinam się na krzesło to czuje taki przeszywający ból jakby ktoś z 1000 igieł mi do kolana włożył. Po takim zdarzeniu jeszcze parę dni kolano boli przy zginaniu, chyba że odpowiednio poruszam i coś ram mi przeskoczy (tak mi się wydaje) to wtedy w miarę ok. I tak do następnego razu. Choć ostatnio coraz częściej się to zdarza. a przy małych dzieciach to jednak chciałoby się być zawsze 100% sprawnym.
  • @aga---p jak na diagnostyke to moze byc tak, ze dopiero wyznacza termin planowego przyjecia. Moze warto zadzwonic do szpitala i spytac jakie sa u nich zasady.
  • Właśnie, zmiana antybiotyku.
  • @beatasb, a jak Jej migdalki? W dobrym stanie?

  • Podobno na takie rożne infekcje wirusowo- bakteryjne , swietnie działa witamina C lewo-skrętna , w proszku ( nie -syntetyczna)... Chociaz niektórzy mówią ze to bajka ..wczoraj moja W. Miała prawie 39stopni gorączki i koleżanka dała mi ten proszek dla niej . I wyobraźcie sobie, ze pomogło , dzisiaj jest o wiele lepiej. Ma ktoś podobne doświadczenia z tym preparatem ?
  • Tak u nas szybko po tym infekcja przechodzi. Podobno jeszcze lepsza jest liposomalna witamina c.
  • My też stosujemy z dobrym rezultatem:) tylko droga dość
  • Tak, troche droga niestety ...
  • Droga Redakcjo,
    ja z zapytaniem następującym: J (2 i 8msc) ma na dolnej powiece gradówkę. jak leczyć to tałatajstwo? wg pediatry "jakieś kropelki, okłady".
    proszę o poradę
  • corka , 7 lat od wtorku wymiotuje i ma biegunke . Brak goraczki. nawet po lłyżeczce wody ją naciąga. dac odpoczac zołądkowi i nic nie podawac czy pomimo wymiotow i biegunki nawadniac???
  • jeszcze mi sie nie przytrafilo szczerze mowiac tak czeste wymioty wywolane nawet kilkoma kroplami wody
  • Nawadniać!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.