Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1103104106108109370

Komentarz

  • Sulfarinol dziala udrazniajaco na trąbki słuchowe ale trzeba go wkropic i głowę do tylu i dać sobie czas by potem polezec z tym.Dodalabym zyrtec.Jak tak długo to może alergiczne jest.
  • A jak wyglądaja migdaly?bo one to prawe ucho środkowe.
  • Katarzyna,zaciekawiłaś mnie-co masz na myśli mówiąc-inhalacja czosnkiem? Rozgnieść i mieć bliska,czy wynalazlaś jakąś nową technikę? :)
  • Migdały wyglądają dość ładnie. Zajrzałam latarką do uszu i błona w podejrzanym uchu trochę przekrwiona. Pediatra za bardzo lubi przepisywać antybiotyki jak na mój gust. Choć mojemu synowi zawsze robi crp i morfologię. Dzięki tym badaniom parę razy odstąpił. Do tej pory (a za miesiąc kończy trzy lata) miał tylko raz amoksycylinę na anginę. Chyba zamknę młodszą córkę z synem łazience. Niech się pluskają w wannie przy gotującym się czajniku.
  • Jednak sulfarinol bym dała, tak jak Bridget. I ibuprofen w dawce dla m.c. Zmniejsza stanzapalny i obrzęk, więc szansa, że uratuje ucho.
  • czego moge się spodziewać po podaniu kontrastu do tomografii komp?
    Bo internety donoszą,ze ktoś zszedl z tego świata po podaniu kontrastu:/
    Moja siostra bardzo źle sięczuła, zawroty głowy, wymioty,nie była w stanie wracac autem z badania-prowadzić?

  • miałam rezonans z kontrastem - zero reakcji :) a tez się trochę nasłuchałam przed badaniem od koleżanek :)
  • dzięki @kitek ;)
    tak się naczytałam, ze przesunęłam badanie na po weekendzie majowym, zeby go w razie czego nie spierniczyć złym sampoczuciem, czy nagłym zejściem :D
  • Nagle zejście faktycznie lepiej przełożyć ;)
  • Nie chcę was martwić, ale kontrast do MR i TK to dwie różne substancje. Do rezonansu to luz. Po tym do TK u 99% wszystko jest ok, o ile przestrzega się przeciwwskazań (dostałaś informację?).
    Takie objawy, jak u siostry, to dość rzadka reakcja alergiczne. Może mieć postać od wysypki po utratę przytomności i jest przeciwwskszaniem do TK z kontrastem, tudzież innych rtg z kontrastem dizylnym na przyszłość, poza zagrożeniem życia, które wymaga badania takiego.
  • @MartynaN
    :((
    nie dostałam
    robiłam wczoraj badanie krwi na kreatynine (?)
    od tego ma zależeć podanie kontrastu
    z tego co czytałam, to wolałabym nie mieć go :(
    miałam odebrać wyniki zaraz przed badaniem, ale chyba podjade szybciej i niech mi dadzą info
    do wczesniejszego (rezonans) to mi dali, teraz nic
  • @ola_g pisałaś kiedyś który probiotyk dla dziecka z biegunką jest najlepszy, proszę powtórz bo nie mogę znaleźć ;(
  • Mam trzylatka z zielonym katarem.
    Jakiś miesiąc temu mieliśmy wszyscy w domu wirusowe zapalenie zatok, temperatura była ale samo przeszło bez antybiotyku. Teraz gdzieś dwa tygodnie temu Frankowi ten katar wrócił, poza tym nic się nie dzieje, temperatury brak, humor dobry, w nocy śpi, mega gil w zasadzie tylko rano. Nos wydmuchuje, na dwór wychodzę, syropów nie daje bo tylko przez to apetytu dzieci nie miały a poprawy nie było. Już nie wiem co mam robić:(
  • Inhalujcie się sodą/ solą fizj., a na noc obłóż dziecię czosnkiem. Przetyka super.
    Patrz na dobrostan dziecka - jeśli apetyt, humor jest bdb i nie ma gorączki, to ja bym się średnio przejmowała.
    Zawsze, jak jesteś zdeterminowana, można nabiał i cukier wyrzuć z diety.
    Zdrowiej będzie, ale czy katar przejdzie, to nie wiem :)
  • Jedyna uwaga do wpisu kowalki - ja bym zaczęła od wyrzucania cukru i nabiału z diety, a dalsze działania, to już w zależności od stopnia determinacji ;-)
  • @hipolit, tomografie u nas idą po 30dziennie. Żadnych ofiar! W najgorszym razie dadzą Ci sterydy domiesniowe raz.
    P-wskazania to niekontrolowana nadczynność tarczycy, guz chromochlonny nadnerczy, mega nadciśnienie i niewydolność nerek. Nie można brać leków p-zapalnych (aspiryna, ibuprofen, itd.) dwa dni przed badaniem.
  • Dzięki, nabiał wywalony bo to alergik więc czas na cukier. Tu będzie problem bo na majówke do dziadków jedziemy...Czyli na razie zostaje czosnek, zobaczymy jak pójdzie
  • Wiki od listopada ma piate zapalenie krtani.Za kazdym razem kaza dawac pulmicort, czasami antybiotyk.To ponoc wywoluje wirus ale czesto bylo tak ze siedzieliśmy w domu wszyscy kilka dni a ona nagle zaczynała szczekac.Jak dzialac zeby pomoc Małej? Kazde zapalenie to kilka nie przespanych nocy i dni coreczki bo tak ja meczy kaszel.Domowe sposoby typu nawilzacz, otwarte okno, niska temp nie dzialaja.Nawet leki wyciszajace kaszel nie dzialaja. Z reszta na nia nigdy nie dzialaly leki typu clemastyna .Ponoc z tego sie wyrasta, ale jak sobie teraz radzic?
  • @hipolit ja mialam tk z kontrastem. W trakcie podawania nagle zrobilo mi sie bardzo goraco na chwile, ale minelo. Po badaniu bylam lekko skoliwana, ale na swoj oddzial dotarlam na nogach. Po badaniu kazali pic chyba 1,5 litra wody dosc szybko, jedna kobieta nie pila i rzeczywiscie wymiotowala i zle sie czula. Ja wtedy pilam duuuzo, wiec 1,5 litra poszlo w chwile i czulam sie ok.

    @MartynaN a jakie to jest mega nadcisnienie? Ja przy wartosciach 180-200/130 (to bylo na lekach) mialam robiona tk z kontrastem. Duze to jest zagrozenie?
  • U nas powyżej 150-160 by ci nie podano. Zagrożenie dla nerek. Ale nasza szefowa jest bardzo konsekwentna i sprawdza przestrzeganie procedur. Jak byłam na stażach w dużych ośrodkach, to zdumiona byłam jak lekce traktują temat i też ludzie nie mrą masowo. Natomiast wszystko jest kwestią stosunku zysków do ryzyka. Domyślam się, że skoro wróciłaś na własnych nogach, to to nie było badanie, które nie mogło poczekać dzień dwa do jakiejś normalizacji ciśnienia.
  • Tu nie bylo szans na nirmalizacje bez operacji, a do operacji chcieli miec pewnosc gdzie jest guz. Moze dlatego robili przy duzym cisnieniu.
  • Takiego ciśnieni to ja nigdy nie miałam
    jaj już mam "wysokie" to gdzieś w granicy 120/90 ;)
  • To bylo juz nizsze, bo po ciazy. Wczesniej w ciazy mialam 230/140. Potem hipertensjolog mi leki ustawil i bylo do zaakceptowania, a po ciazy juz mi sie te leki nie nalezaly co w ciazy i znow byly jazdy i testowanie co zadziala. Ale to juz przeszlosc, na szczescie.
  • Juz kilka razy zdarzylo mi sie ze mi wykręcił o jeden palec u stopy. Wygial sie na kilkanascie sekund i wrocil na miejsce..oczywiście okropnie to boli
    Czy to zwiazane jest z jakas chorobą stawow?
  • Raczej skurcz.
  • też tak miewłam wystarczy na chwilę odgiąć go w przeciwną stronę i mija
  • Moja mama ma chore stawy i na zawsze jej juz odgielo
  • Ja miewalam takie skurcze, ale nie pamietam juz w jakiej sytuacji. Ale przeszlo.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.