Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

199100102104105370

Komentarz

  • @Katarzyno niezawodna - dziekuje. Wiem ze na receptę ale i bez tez się da zdobyć
  • Dzięki dziewczyny. Na szczęście nic spektakularnego się na razie nie dzieje
    ... A moze... Z drugiej strony la może szkoda bo by to go zmusiło do badań i wizyt lekarskich... na razie robie podchody żeby mu w ogole uświadomić, że taki stan nie jest normalny i można spróbować wyeliminować przyczynę..

    Diete mu pilnuje dłuższy czas, tzn mocno ograniczylam mu od poczatku WIelkiego Postu cukier (co może się wiązać z utratą wagi, choć gubił już wcześniej kg), pakuje w niego ile się da owoców, warzyw, kiszonek, gluten sporadycznie dostaje, tego co je na obiadach w szkole nie kontroluje (głównie kopytka:P) ale nie je źle. Je coraz mniej to widzę. Przestał w tygodniu jesc w domu obiady bo twierdzi, że po tych porcyjkach jak dla 6latkow jest najedzony...

    I spanie. Non stop rano słyszę dwa teksty na zmianę: albo jest niewyspany i zamulony, bo spał krótko i z przerwami, albo twierdzi (jak śpi więcej niż 6h) że za długo spał i dlatego jest rozespany... Nie pamiętam kiedy wstał wypoczęty... Teraz jak ja się lepiej troche czuje to popoludniami po.pracy się czasem kładzie, ale to trochę bez efektów, bo i tak widzę że nie wypoczywa..
    Stres go zjada? No nie wiem, żeby tak przeżywał... Choć fakt że ma dużo na głowie ostatnie kilka miesięcy...

    Tak czy siak się martwie i muszę jakoś pomyśleć jak o niego zadbać, bo się normalnie o chłopa boje...
  • I to chudniecie bez przyczyny, wolami bym zaciągnela do laboratorium chociaż na początek
  • Eeee no znowu nie przesadzajmy z tym chudnieciem 6 kg w 3 miesiące przy calodniowych pobytach po za domem, pracy w domu , stresie itd to znowu nie tak dużo, zwłaszcza jak sie ma z czego chudnąć; )
    Ale laboratorium to chyba najłatwiejsze i najtańsze rozwiązanie. Rano przed praca 10 minut i juz
  • Mysle ze nie ma co debatować czy objawy sa niepojace czy nie. Chyba jednak jakiś lekarz powinien go zobaczyć i zdecydować czy jest sie czym martwic i jakie badania wykonać.
  • @Dorotak tsh badaliście? Molestujcie rodzinnego, troche podkoloryzować to i na bad serca skieruje, tarczycy i co tam wymyśli. Trzeba być upartym i walczyć o swoje:) Ja mojego przebadałam kiedyś na chudnięcie przede wszystkim i wyszła tarczyca.
  • @Jadwiga @Quintana Mąż miał często bóle w okolicach splotu,bolał go zoladek podczas stresu,po smażonym,po rosole,często zgaga,ogólnie ranigastu lykal jak cukierki.Nie tył,był często zmęczony. Adaś miał 2 latka wtedy i z objawow,-zatrzymanie wagi w 6 MSC szycia,później b.słaby przyrost.Często zwymiotował,zdarzało się to w systemie 2 dni spokoju,dzień a raczej kilka godz wymiotów ,spokój na dwa dni.Kupki a raczej biegunka przewlekła. Często płakał z niewiadomych powodów (wszyscy myśleli że zabki ,że skok rozwojowy itd)Po leczeniu prawie wszystko minęło oprócz slabiutkiego przyrostu wagi który trwa nadal.

    Jeśli chodzi o leczenie to sprawdza się wszystkich członków rodziny i dorosłych leczy ,ale dzieci tylko i wyłącznie gdy są objawy.Ta bakterie ma duży procent społeczeństwa i jest okropna jak robaczyca.Daje popalić.
  • Moja córcia (3 miesiące) ma okropny katar wirusowy już 4 dzień, robimy nebulizacje z soli ale nie ma poprawy, nawet jest trochę gorzej. Co jeszcze można zrobić/ podać takiemu maluchowi? Czosnek?
    Do lekarza na razie wolałabym nie, bo pójdziemy z katarem a wrócimy nie wiadomo z czym:((
  • co ze spacerami? Mała nie gorączkuje, tylko "zatyka się"
  • Mam paskudną anginę na którą pierwszy antybiotyk nie zadziałał od dziś inny.Dr.mówiła że tak krytycznego gardła długo nie widziała.Po jakim czasie ujawnia się bakteria poszpitalna?
  • @Aga85 - jak bez gorączki, to spacery bardzo wskazane. Z domowych sposobów:
    - nebulizacja solą fiz
    - inhalacja sodą oczyszczoną
    - wietrzenie, obniżanie temp. w domu i nawilżanie powietrza
    - odciąganie wydzieliny z nosa "katarkiem"
    - inhalacja z rozgniecionego czosnku
    U takiego malucha nawet 2 tygodnie się może katar ciągnąć.
  • edytowano kwietnia 2016
    Dzwonil moj ojciec, zle się czuje i nie wie do jakiego lekarza iść. Moze poradzicie?
    Objawy:
    bóle węzłów chlonnych raz pod jedna pachą, raz pod drugą. Są b. mocne i nie pomagają leki p. bólowe
    jest jakies zwyrodnienie kregosłupa, ktore 'przenosi' sie na klatke piersiową
    cisnienie w czasie atakow bolu skacze dosyc wysoko 150/100 (nasza rodzina niskocisnieniowa)

    Ojciec byl w szpitalu na neurologii w kiepskim szpitalu, bral jakies zastrzyki, mydocalm i cos na cisnienie dostal, ale nie odczul poprawy. Musiał sie zwolnic do domu z pracy bo juz nie mogl wytrzymać.
    Chciałby pojsc do jakiegos lekarza, ale nie wie, do kogo uderzyc. Neurolog? Ortopeda? jakis inny?
    Nie wiemy co badać i od czego zacząc.
    help

    edit. moj ojciec nigdy sie nie skarzył na choroby i ból. Wystraszył mnie ten telefon bo nie pasuje mi to do niego. Zawsze ukrywał choroby.
  • A te wezly ma powiększone? Po czym wnosi ze to bol wezlow?
  • tak to odczuwa. Mowi ze bolą go te guzy pod pachami.
  • Kluska, ale co to znaczy te guzy?Powiekszeie wezlow chlonnych pod pachami u starczej osoby jest niepokojące. Koniecznie do lekarza nawet internisty ustalić czy ma powiększone wezly,czy cos innego nazywa guzami.
  • edytowano kwietnia 2016
    moj ojciec ma 54 lata, nie jest chyba jeszcze stary jakos strasznie.
    byl u rodzinnego, ten go wyslal do szpitala na neurologię. Na neurologii nic nie znalezli, badania podstawowe wyszły mu dobrze, ale jak było tak jest nadal. Bol sie nasila i ojciec juz nie wie, do kogo ma iść, do jakiego lekarza. Nawet prywatnie, byle do własciwego, ale pomysłu nie mamy, do jakiego.
  • @kluska - a USG tych powiększonych węzłów chłonnych ktoś robił?
    @MartynaN - wypowiesz się, czy to by było uzasadnione? Bo to pierwsza myśl, co mi przyszła do głowy.
  • Kluska, w pierwszej kolejności niepokojące jest powiększenie wezlow chlonnych pod pacha ale należy soe odnieść czy sa powiększone czy nie. Dla mnie to by bylo kluczowe bo w zależności od wyniku wybieralabym lekarza. Kazalabym w pierwszej kolejności pomacac interniscie, jezeli stwierdzi powiększenie wezlow obwodowych zrobila bym usg. Później w zależności od wyniku wubralabym lekarza.
  • @andora - a to się nie da samodzielnie wyczuć, czy węzły są powiększone? Przecież powinny być niewyczuwalne. Ja często miewam powiększone podżuchwowe i to jest bardzo jednoznaczne, lekarz mi nie potrzeby, żeby to stwierdzić.
  • edytowano kwietnia 2016
    tak, usg nic nie wykazało. Tzn lekarka wiele się nie odzywała, powiedziała ze ona nic tam nie widzi, i ból nie moze być od tego.
    Ojciec sie pofatygowal dzis do szpitala na neurologie i od poniedziałku ma byc przyjęty znowu na oddział. Moze cos wymyslą..widac ze nikt nie ma pomysłu, co go boli i dlaczego.
  • Pytanie,a nie ukasil tatę kleszcz kiedyś?
  • na pewno ukąsił. I to nie raz. Borelioza?
  • jest to jakis trop, choc ojciec mowi ze zadnego rumienia nie miał nigdy itp. No nic. Dziekuje Wam bardzo. Moze cos powiedza w tym szpitalu.
  • Od kleszcza są różne objawy,mógł mieć rumien w miejscu takim co nie widzial a potem zszedl.
  • Nie zawsze jest rumień.
  • @kluska, ale co napisała? bo ona tam nic nie widzi, to nie jest opis badania
  • A może to było badanie bez opisu? Taka konsultacja wewnątrzszpitalna?
  • A jak szybko moze zniknac rumien ?Adam czasami ma na karku taka okrągłą plame ale bez tego typowego srodka.Miał 4 kleszcze w ciagu miesiaca.Łapał je w ogródku przedszkolnym.Pierwszego wyciagneła sasiadka ktora w szp.zakaznym pracuje i kazała zapisac z tyłu w ksiazeczce ze tego i tego dnia był klesz i podczas jego bytowania był rumien o takiej i takiej srednicy.Kiedys miałam zdjecie w telefonie.Musze poszukac .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.