Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1100101103105106370

Komentarz

  • No to trzeba powtórzyć. Nie wyobrażam sobie badania w szpitalu bez opisu. Bo to znaczy, że co? Że to nie węzły, czy ze powiększone bez cech przerzutow, czyli odczynowo?
  • Znów gorzej widzę nawet w okularach. Nie śmiejcie się. Dziś myślałam, że na trawniku jest wrona gigant, ewentualnie kruk. Okazało się, ze był to czarny terrier.

    Ale gorzej widzę, jak się zmęczę. A męczę się nawet drobnym przemarszem. W plecaku miałam słownie cztery rolki papieru toaletowego i jedno mydło...wielkie mi zakupy...

    Byłam już u okulistki. Wczoraj neurolog ok, w sobotę moja pani neurolog...potem może uderzę do szpitala na okulistykę...
    Jednocześnie chodzę na rehabilitację tej skręconej nogi i jestem zadowolona.
    Mąż coraz lepiej.
    W poniedziałek jestem zapisana na rehabilitację kręgosłupa, to znowu oczy...
    Powoli się przyzwyczajam, ze sprawy medyczne ciągle towarzyszą. Są przeplatane pracą.
  • Corka miala kleszcza, w tym doleczku gdzie szyja w klatke przechodzi. Wyjelam i zdezynfekowalam (mialam tylko gaziki z alkoholem izopropylowym 70%).
    Nasunely mi sie pytania:
    1. Czym najlepiej dezynfekowac miejsce po kleszczu i szczypce, rece itp?
    2. Jak najlepiej pozbyc sie kleszcza (zgniesc, spalic, spuscic w toalecie, inne)?
    3. Jesli po wyjeciu kleszcz sobie chodzil, to byl wyjety w calosci, czy moglo cos zostac? (mam wrazenie, ze brakowalo jakiegos odnoza, ale byl malenki, jeszcze nie upity, plaski zupelnie, wiec ciezko go dokladnie obejrzec).
  • 1. Ja wszystko dezynfekuje octeniseptem, ale pewności, czy to coś zmienia, nie mam. Borelia jest w tym, co kleszcze wypluwaja do środka.
    2. Obojętnie, byle skutecznie
    3. Odnoza nie są wbite w ciało, więc i tak nie ma to znaczenia. Jeśli coś zostało w środku, organizm wyrzuci to ze strupem. Wg badań, nie ma to wpływu na ilość zakażeń
  • U nas sąsiadka wyjęła po dezynfekcji pęsety spirytusem w sprayu.Później to miejsce też psiknelam i przetarła gazxikiem.Rozgniotla i wrzuciła do toalety .To pielęgniarka ta nasza sąsiadka.
  • Dziekuje za odpowiedzi. Mam jeszcze pytania:
    1. Czy wyciagac kleszcza ruchem obrotowym, czy prosto w gore (obie wersje znalazlam)?
    2. Po jakim czasie moze cos sie dziac i jakie objawy moga niepokoic (corka alergiczna, wiec goraczka i oslabienie moze byc nie zwiazane zupelnie z kleszczem)?
    3. Czy sa, a jesli tak to jakie, skuteczne repelenty i czy warto je stosowac?

    Pytam, bo domyslam sie, ze w tym sezonie bedzie wiecej kleszczy, tego corka na podworku zlapala. Reszta dzieci przejrzana. Jeszcze nigdy zadne nie mialo, a jak mialam sama, to nie przejmowalam.
  • Mieszkamy w lesie że wszystkich sposobów wyciągania polecam kartę jak do bankomatu z otworami na rogach.Wkleje potem.Chyba że ktoś to zrobi.
  • Najważniejsze, żeby go nie smarować i nie przyciskac. Ja podważam igłą do zastrzyku
  • @mamuma, spójrz na wiki, tam masz zdjecie ramienia, który powinien zaniepokojony, w dowolnym miejscu, nie ukąszenia, około miesiąc po. Ale częściej nie ma żadnych objawów
  • No naszym kotom już wyciągaliśmy kleszcze, także już kleszcze są niestety, warto uważać.
  • Mam pytanie odnośnie luteiny... poajwiły mi się krawienia juz od dłuższego czasu przed owulacją I I przed miesiączką,znajoma, która zajmuje sie naprotechnologia zleciła mi badania I wyszlo, że :

    PROGESTERONE 30.0 nmol/L
    Ref Range:(Follicular 0.6 - 4.7)
    Ref Range:(Periovulatory 2.4 - 9.4)
    Ref Range:(Luteal 5.3 - 86.0)
    Ref Range:(Post-menopause 0.3 - 2.5)
    For Day 21 Progesterone:
    >30 nmol/L usually indicates ovulation
    < 5 nmol/L indicates no ovulation has occurred
    17-Beta OESTRADIOL 388 pmol/L
    Ref Range:( Follicular 98 - 571 )
    Ref Range:( Mid-cycle 177 - 1153)
    Ref Range:( Luteal 122 - 1094)
    Ref Range:( Post-meno < 183 )

    Ja z tego nic nie rozumiem, aleznajoma powiedziała mi, że potrzeba dawkę 400mg. luteiny przez dziesieć dni od trzeciego dnia po szczycie objawu śluzu. Dzwoniłam juz do lekarki w Polsce powiedziała, że wypisze mi recepte, ale tylko na 200mg bo 400 to jest za duża dawka... miała któraś z Was kiedys taka dawkę I faktycznie jest za duża?

    Czy owe wyniki moga być przyczyną chronicznego zmęczenia, słabej koncentracji itp.?
  • edytowano kwietnia 2016
    @Ania ja bym jeszcze prolaktynę zbadała. Mi lekarz mówił ze najlepiej w 3 dc. Ale bez ćwiczeń dzień wczesniej i po przespanej nocy.

    Z dawką nie pomogę. A co do wyników to zależy w jakiej fazie były robione.

    E:ort.
  • badania były robione w 7 dniu po szczycie objawu, z małego palca u lewej ręki
  • To rzeczywiście dla tej fazy progesteron trochę mały. A może owulacji nie było?
    Przy niskim progesteronie w fazie lutealnej może nie dochodzić do zagnieżdżenia. Dlatego może koleżanka zaproponowała luteinę która ma podnieść poziom progesteronu.
    Czasami progesteron może być blokowany przez wysoką prolaktynę i z tego co kojarzę są wtedy te plamienia.
  • @Ania i Adam - a cykle obserwujesz i wiesz, czy masz owulację?
  • Dziekuje za odpowiedzi. Ja mam taka pesete specjalna, no i jakos nia poszlo.
  • edytowano kwietnia 2016
    kiepskie zdjecie ale robiłam starym tel na szybko.Wtedy naszego doktora nie było ,był prawie msc na urlopie a dwa msc wczesniej adam zaliczył 4 kleszcze.Wiazać to? nigdy nie miał takiego własnie "pierscienia" na ciele ,to było czerwone,nie łuszczyło sie i po trzech tyg znikneło.Takie charakterystyczne było.



    edit:literowka

  • tak cycle obserwuję juz kilka lat I wydaje mi się, że wiem, że mam. Przynajmniej zawsze udawało mi się zostać mama:-) Od pewnego czasu zauważłam te plamienia.. zawsze przed szczytem objawu śluzu I przed miesiączką. Ta moja znjoma co się zajmuje naprotechnologia zasugerowała badania na progesteron I estrogeny... no I wyszło jak wyszło. Raczkuję w tym temacie.. dlatego dopytuje. Chociaż wiem, że mogą być cycle bezowulacyjne, sugeruje się jednak moim wcześniejszym zdrowiem.
  • Suplementacja progesteronu może doraźnie problem rozwiązać, bo jest on u Ciebie nie szczególnie wysoki. Ale takie leczenie nie trafia w przyczynę niskiego progesteronu, a jedynie daje pewien rodzaj protezy. Gdyby rzecz mnie dotyczyła, to szukałabym przyczyny.
  • Jaka może być przyczyna?
  • Niewydolność ciałka żółtego.
    Brak owulacji.
    Praprzyczyną może być też hiperprolaktynemia.
    Pewnie mogą być jeszcze inne, wybitnym ekspertem się nie czuję w tym zakresie.
  • Mi pomógł na takie plamienia Castagnus, to ziołowy lek, mi pomógł już po 3 miesiącach przyjmowania.
  • On jest zalecany właśnie przy niewydolności ciałka żółtego.
  • Co to jest ta hiperprolaktynemia?

  • Nadmiar prolaktyny.
  • Dzieki wielkie , tak tez sie zastanawiałam nad przyczyna ..
  • @Ania i Adam - to może zacznij od próby z castagnusem. A nuż, pomoże?
  • Bardzo Wam wszystkim dziękuje za pomoc A to jest na receptę ? I czy jeżeli nie znam przyczyny to czy nie zaszkodzi ? I w razie czego to jaka dawka ?
  • @Katarzyna a jaka może być przyczyna braku owulacji?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.