Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1106107109111112370

Komentarz

  • To słabo rokuje... ;-)
  • i pytanie czym zlamal.. moj tato zanim uciekl taxi ze szpitala po wycieciu woreczka zolciowego, uraczyl siew szputalnym bufecie polowka chyva pieczonego kuraka
  • Zaczął od pieczywa :-/ teraz już "normalnie" je. Prowadzi dietę MŻ (mniej żreć).
    Wyeliminowałam już smażenie. Czy pieczone skropione oliwą może jeść albo z grila elektrycznego czy raczej gotowane tylko? Starm się 75% warzywa, 15%kasza lub ryż i 10 mięso.
  • Tylko jeszcze wypija prawie litr mleka dziennie i nie chce uwierzyć w moje tłumaczenia, że to niezdrowo :-/
  • Mam pytanie.
    Mamy babcię. Lat 88.
    Od tygodnia ma sine stopy. Lekarz w przyszłym tygodniu, a nie mogę nic w internecie doczytać. Może macie jakieś doświadczenia.
    Osoba z demencją, podejrzeniem nowotworu jelita.
  • @asia a dużo siedzisz przy komputerze w ciągu dnia?
  • @asia to pewnie powinnaś odstawić na kilka dni komputer. I pewnie nie możesz:)

    To może być od wielogodzinnego spinania mięśni w tym samym miejscu.
    Na chłopski rozum mogłabyś spróbować przestawić nieznacznie sprzęt - wyżej, niżej, inny stół, lewo-prawo, może korzystać z touchpada zamiast myszki. I jakieś ćwiczenia rozciągające oraz budzik co godzina na wstanie i przeciągnięcie się...
  • Dziecko mialo w pon goraczke okolo 38 . nie zbijalam. we wtorek tez byla oslabiona.
    a dzis ma na brzuchu i plecach takie cos X_X 13265925_1374805079211934_7484031784830057473_n
  • Rozyczka?
  • nie wiem ..nie widzialam nigdy rozyczki na zywo
  • Bostonka i trzydniowka podobnie u nas wygladały.Po bostonce zlazła skora i paznokcie.
  • Zlazla skóra i paznokcie??? @-)
    Tez mi sie wydaje ze to trzydniowka
    Uczulenie nie powieksza sie a dziecko zachowuje się normalnie
    Nie ma ani kataru ani kaszlu
    Trzeba isc z tym do lekarza?
    Podac jej cos na tą wysypke?
  • Jak trzydniówka, to nic się nie robi. Samo przejdzie.
  • Jeszcze ma zajady okropne i bolące
    Czym to smarować?
  • Antoni lat 3 kilka dni miał podwyższoną temperaturę, gęsty katar, zatykał mu się nos. Goraczka ustąpiła, katar też mniejszy. Zaczął jednak marudzić że bolą go nogi. Czy taki stan może występować po infekcji? Pierwszy raz występuje u moich dzieci taki objaw.
  • Ale nie zawsze schodzi, jest nadzieja
  • Megan, teraz jest taki urocz wirus. Kaszel, katar a później bol nóg. Potrafi byc tak silny ze dzieci przestają chodzić. Oczywiście to tymczasowe.
  • Jakiś miesiąc temu to był "popularny" wirus. Dzieci na dwa dni odmawiały chodzenia ze względu na ból łydek
  • Jak rozumiem trzeba przeczekać?
    Dziekuję za informację :)
  • Niespełna roczne dziecko nie potrafi samo usiąść.
    Jest sprawne - raczkuje, potrafi wspinać się po schodach, staje przy meblach.
    Posadzone - utrzymuje równowagę (w znaczeniu, że nie przewraca się) i potrafi samo zmienić położenie na poziome. Jednak nigdy nie zmieniło pozycji z leżącej na siedzącą.

    To co mnie uspokaja, to fakt, że każdego dnia widać jak się rozwija i jest sprawniejsze.

    Czy mogę jakoś wspomóc ten proces siadania?

    Podobno do 18 miesięcy nie powinnam się martwić, bo dzieci różnie się rozwijają, no ale jednak trochę się martwię.

  • A z raczkowania nie siada?
  • @Zuzapola nie siada z raczkowania
    często 'siada' z raczkowania w ten sposób, że jest na kolanach, a tułów podnosi do góry jakby do stania, a potem siada na łydkach.
  • @Adela - bym się nie przejmowała. Samodzielne siadanie jest przereklamowane ;-) Jak poza tym dziecko sprawne, to i siadać się nauczy. A jak tymczasem nie siedzi, to dla kręgosłupa zdrowiej.
  • Moja się nauczyla siadać ze stania:d raczkowala do mebli, przy nich wstawala i potem odpadala na pupę i siedziala , zawsze z pełnym zdziwieniem o co chodzi co to za pozycja;) w końcu się nauczyla.
  • Dziewczyny, Wasze słowa, to miód na moje serce:-)
    Sama widzę, że facet sprawny jest, ale jednak do tej pory wszystkie dzieci siadały, to i trochę niepokoju się pojawia.
    Będę obserwować dalej i mam nadzieję, że i do nas to przereklamowane;-) siedzenie zawita.
  • Moja 8 latka idąc stawia czasem lewą stopę w bok, na zewnątrz. Jak biegnie, to ta stopa robi czasem taką pętelkę z tyłu. Co z tym robić? Jakieś ćwiczenia? Pewnie trzeba iść do ortopedy.
  • @Adela moja 12 miesięczna panna to dopiero po świętach wielkanocnych nauczyła się raczkować, a siada ładnie sama od wczoraj. Poza tym nie chodzi jeszcze-tylko przy meblach i po schodach wejdzie na czworaka w mig. Coraz częściej próbuje się teź puszczać przy staniu.
  • @Ania D. Ja bym do ortopedy poszła lub jakiego fizjoterapeuty, póki młody organizm to da się dużo wyprowadzić jeszcze na prostą. Sama borykam się z różnymi wadami postawy, które coraz bardziej dają się we znaki, a z którymi nic nie robiono w dzieciństwie.
  • @Ania D. - od fizjoterapeuty bym zaczęła. Jak uzna, że potrzebny ortopeda, to Cię przekieruje, a na początek fizjoterapeuta ma zwykle mniej inwazyjne pomysły.
  • czy taki mały robalek (wielkości dwóch główek od szpilki, w porywach) wgryzający się w skórę to kleszcz? u nas na ogrodzie dzieci łapią. wyciągamy jak kleszcze i obserwujemy czy nie ma rumienia. to jakiś inny gatunek czy po prostu bejbikleszcz?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.