Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1153154156158159370

Komentarz

  • Co do tych zumów. Zum u kobiet to częsta sprawa. Oczywiście warto się czasem przebadać, ale bez paniki. ZUM u faceta od razu wymaga wykluczenia , że dzieje się coś więcej. Krwiomocz tym bardziej.
    Podziękowali 3andora Milamama Katia
  • To kwestia anatomii. Zdrowy facet powinien być niepodatny na takie atrakcje.
    Podziękowali 1andora
  • @MartynaN ;napisałam w kontekście, żeby jak najwięcej osób wiedzialo, ze właśnie cos takiego się może wydarzyć. Szczególnie u Panow po 50rz i palących.
    Podziękowali 1MartynaN
  • @Agnieszka82 można jeszcze inhalować woda z sodą i chodzenie w opasce/czapce w domu koniecznie jak pisała Nika. ciepłe do picia.
  • Mam pytanie 
    w zaleceniach pisze białe czerstwe pieczywo. 
    A białego nie jem od dwóch lat. 
    Czy jak przez noc zostawię odkryte i jest suche rano może takie być? 
    Nie wchodzi mi w krew to białe .
  • Mąż kupił mi jakieś pieczywo chrupkie i lepiej.
  • Syn nastolatek ma pod okiem naczynko (naczyniak?). Dermatolog z NFZ doradzała laser. Dwa pytania? Laser czy elektrokoagulacja? Czy można zimą (mrozy)?  A moze ktoś robił w Krk?
  • Corka bardzo kaszle, po Ventolinie przechodzi, ale potem wraca. Jak czesto i ile dawek jej go moge dawac, zeby noc przetrzymac? Corka ma 8 lat.
    Jak sie nasili to pojedziemy na dyzur, ale wole jutro do naszej lekarki (jak sie dostaniemy).
    A moze lepiej inhalacje berodualem? Tylko ile kropli dla niej? Ok 26 kilo wazy (nie wiem, czy na wage czy na wiek jest dawkowanie).
  • A na ulotce nie ma dawkowania? 
    Wywietrz dobrze pokój przed snem.
    Podziękowali 1mamuma
  • Wywietrzone, ulotki nie mam, bo kartonik z nia przepadl. Sam inhalator w domu, a nowego tez nie mam.
    Ciezko mi stwierdzic, czy to krtan, czy oskrzela. Ona astmatyczka. Bylo ok i dzis rano pokaslywala. Ale nie byla w domu, wrocila dopiero po 17.
  • Na poczatku wlasnie oskrzela obstawialam, ale potem zaczela glos tracic i mowila, ze ciezko jej oddychac.
  • Sterydy dostaje na astme, seretide 125 (jak nie kaszle, to flixotide). To na krtan tez pomoze?
    A moze to w ogole dwa w jednym jest, krtan i oskrzela?
  • Nie no pewnie, ja jutro chce isc do lekarza, chodzi tylko o przetrwanie nocy. Wole do przychodni na konkretna godzine, niz na dyzurze czekac nie wiadomo ile. Chyba ze sie pogorszy. Ja sama slyszac jej kaszel nie jestem w stanie rozpoznac. Tylko nie chce jej za duzo tego ventolinu podac.
  • @mamuma moja lekarka mówiła, jak przepisywała ventolin, że on na krótko działa, że na noc lepiej boredual. Dla 5latka dawałam 10 kropli, plus nebbud, albo ppulmikort.
    Podziękowali 1mamuma
  • U corki poki co dziala, spi i kaszle dosc malo. Dziekuje wszystkim za pomoc :)
  • Zna ktoś I stosowal może różeniec gorski? 
  • A mi juz ręce opadają. Człowiekowi sie wydaje ze karmi dzieci jednak lepiej niż 3/4 populacji, słodycze rzadko, warzyw dużo itp.
    Przerastaja mnie juz te objawy moich synów. 

    Teraz 1,5 roczny juz 3 tydzien albo i dłużej (?) robi często rzadkie cuchnące stolce, z niestrawionymi resztkami, ze sluzem. Bardzo odparzają pupę i czasem co 30min są w pieluszce. 

    Od czego zacząć diagnozę? Starszy miał lamblie kiedyś, ale chce jakos po kolei w uporzadkowany sposób znaleźć przyczynę. 

    Co warto zrobić? 
    Posiew
    bad w kier pasozytow

    czy to moze być objaw jakiejś alergii- i czy tak nagle by sie pojawił? I jak sie tropi alergie oprócz diet eliminacyjnych?

  • Moja corka tak miala po gotowanej marchewce. Nie mam pojecia jak to dzialalo, ale wywar mogla jesc, tylko marchewki samej w sobie. Rany miala na pupie, tak ja odparzalo. Takze moze to byc pokarmowe.
  • Moze po cytrusach.moja najmniejsza po kawalku pomarańczy ma czyszczenie
  • Witam.
    Przeciwciała borelia IgG =5
    IgM =37.2

    Wysłano mnie do por. chorób zakaźnych i do reumatologa . .. 
    Miałam zapalenie oczu, obu i inne dziwne objawy

    Co to może być?
  • edytowano grudnia 2016
    @Nika76 ;, trzeba powtórzyć testy metodą Western Blot (pewnie miałaś wykonywane inną, bo są tańsze) - do wykluczenia borelioza (świeże zakażenie, bo wzrost IgM)
    Podziękowali 1Nika76
  • Tylko czy jak pójdę do tych zakaźnych to się od razu dowiem co mi jest?
    Szkoda mi wydawać kolejne ponad 100 zł zeby cos wykluczyc. .. juz wydałam prawie  400 zl na te moje choroby w ciągu miesiąca 
  • Właśnie na zakaźnych mogą te testy zlecić na NFZ, no drogie są niestety :(
    Podziękowali 1Nika76
  • Okulista mnie wysłała do reumatologa zanim odebrałam wyniki z boreliozy... Czyli reumatologa na razie odpuścić czy iść? 
  • jak groźny jest krztusiec dla 10 tygodniowego dziecka? Koleżanka ma dwóch synków w wieku 2 i 5 lat chorych na krztusiec (stwierdzone objawowo) i teraz 10 tyg maluch zaczął jej kasłać....
  • Nika76 powiedział(a):
    Okulista mnie wysłała do reumatologa zanim odebrałam wyniki z boreliozy... Czyli reumatologa na razie odpuścić czy iść? 
    I do chirurga mnie wysłali ze względu na problemy z krążeniem. .. @beabea
  • dziewczyny, rotawirus u 8 miesięczniaka. Czym ratować? wymiotuje. Do szpitala?
  • Jeśli nie jest odwodniony i ogólny stan dobry, to bym poczekała jeszcze. Mojego malucha w takim przypadku uratowała pierś ssana po kropli przez całą noc między wymiotami, sam tak wymusił, w sumie jak kroplowka nawadniajaca zadziałało. I probiotyk ze dwie trzy dawki co godzinę.
    Podziękowali 1Monira
  • @Monira najlepiej piersią ratować,ale 8 miesięcznika to juz mozna jakas marchwianka czy cos? 

    U nas sie kiedyś super sprawdził ten produkt,podawany strzykawka: 

    http://hipp.pl/uploads/tx_hippkatalog/_PL2300_05_1448_20140508.2.1-1.pdf

    Wiem,ze to nie po linii ,bo gotowiec itd-No ale naszemu smakował i pił powolutku,a moich cudów nie chciał za bardzo. 
    Podziękowali 2madzikg Monira
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.