Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1155156158160161370

Komentarz

  • Tak,to jest dziedziczne,ale też tryb życia,stres.
    Jak palił to też ma wpływ. 
    Najgorszy ten wynik jeszcze nie jest.Poza tym trójglicerydy ma w normie.Widac,że jakoś źle się nie odżywia. 
    Może też pomóc jakaś aktywność fizyczna jak ma możliwość.Rower,basen,to dobrze robi na krążenie,serce. Żeby był w dobrej formie fizycznej.
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • @olgal jaki wpływ na ten wynik cholesterolu ma fakt ze mąż na to pobranie krwi pojechał po śniadaniu? Jaglanke na slodko zjadl i sobie przypomniał wtedy ze nie powinien nic jeść bo na pobranie krwi miał jechac. Pojechał, zrobil tyle ze nie na czczo.
  • Może mieć wpływ jeśli w tym jedzeniu był cholesterol - masło,mleko,jajka? Nie wiem z czym ta jaglankę zjada.
    Na to badanie powinno się być na czczo,a wieczorem poprzedniego dnia zjeść jakaś lekką kolację. Jeslu ktoś się porządnie naje poprzedniego dnia przed badaniem,to też ma wpływ.
    Jak się go uda namówić na badanie homocysteiny to przy okazji może też powtórzyć ten cholesterol całkiem na czczo.
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • @Agnieszka82 Przestrzegam przed braniem statyn na obniżenie cholesterolu. Polecam książkę "Cholesterol naukowe kłamstwo" Probem dotyczy męża i wszystkich mężczyzn w jego rodzinie. 
    Podziękowali 2madzikg Agnieszka82
  • Tutaj też jest artykuł ma ten temat:

    http://cukrzyca.akcjasos.pl/przegld-prasy/530-cholesterol-nie-jest-wrogiem-zdrowia.html

    Też piszą o tej homocysteinie, ona jest bardziej odpowiedzialna za choroby układu krążenia niż cholesterol.
    Może coś w tym jest,z mojej praktyki w laboratorium faktycznie ogromną większość pacjentów ma poziom dużo powyżej normy.
  • Czy ktoś wie coś na temat choroby nadpłytkowość autoimmunologiczna? 
    Dziewczynka ,corka znajomej 9 lat to ma .Matka załamana,bo to śmiertelne? 
    @MartynaN ?
  • @Katarzyna proszę Cię o opinie. Koleżanka urodziła dziecko w 38 tygodniu ,jej synek urodził się owinięty pępowiną dostał 2 pkt w skali Agpar po 3 godzinach przyrosło do 5 pkt. Jego główka cały czas schładzana jest lodem . Koleżanka strasznie się martwi a lekarze nic nie mówią , jak to wygląda i czy jest nadzieja że wszystko będzie dobrze.
  • Nadzieja jest zawsze, ale opis brzmi poważnie. Szczegóły tylko u neonatologa opiekującego się dzieckiem.
    Podziękowali 1Kika39
  • Corka ma zap spojowek dostala floxal, ale zapomnialam spytac ile dni go stosowac. Jaki jest przedzial czyli min i max?
  • Przyszedł do mnie mój 5 latek (w ciagu dnia goraczkowal pow 38) przed chwilą, trząsł sie i ledwo stał wyprostowany, powiedział ze bardzo mocno boli go brzuch w okolicy pępka. Włożyłam go pod kołdrę, dałam nurofen bo goraczka znowu pow 38 ( wiązałam ja z infekcja która przechodzimy) skulony w bólu zasypia. 
    Nigdy wczesniej nie przyszedł z takim silnym bólem. Czy obserwacja przez noc to rozsądne wyjście czy powinnam gdzies pojechać teraz? 
  • Moze podaj mu cos rozkurczowego na żołądek
    Espumisan albo no spa 
    U nas tez zaraza zoladkowa ale bez temperatury
    @annabe
  • U nas nie ma zoladkowej, ja mam silne przeziębienie a dzieciaki dopiero powoli rozkłada, dlatego zmartwil mnie. 
    Nawet jesli byłoby to cos poważnego to czekanie do rana jest ok? Czy jak w nocy sie obudzi z silnym bólem to mam nigdzie nie jechać?
  • ja bym pomacała czy miękki, i co się dzieje jak prawą nogę przyginasz do brzucha (przy wyrostku ponoć boli przy wyproście). Jakby była wyraźna bolesność uciskowa albo napięty brzuch to bym jechała
  • Ma bardzo twardy. Przy uciskaniu tam gdzie boli bolało bardziej. 
  • to ja bym jechała, ale lekarzem nie jestem, moi jak narzekali na brzuch do tej pory, to po pierwsze nieszczególnie było po nich widać, że im coś jest, nie mieli temperatury a brzuch był zawsze miękki.
    Podziękowali 1Bridget
  • On często miewal twarde brzuchy ale nigdy z takim bólem. Dodatkowo mówi ze boli go bardzo pod pachą i w pachwinie. Wie jakby węzły chłonne czyli jakis stan zapalny chyba być musi.

    Zasnal, pójdę go pomacać. 

    Tylko jo ze jak zadzwoniłam na hotline medicover to mi lekarka kazała dac mu probiotyk i obserwować. 
    Nie była zbytnio przejęta objawami.
  • Jak twardy to bym pokazała lekarzowi. Choćby dla własnego spokoju.
  • W wieku 22lat stwierdzono u mnie arytmię bylam nawet leczona bralam proplanolol czy cos takiego trwało to chyba ze dwa lata kołatania ustały ale niestety teraz coraz częściej mam wrażenie ze serce mi zachwile wyskoczy z kl.piersiowej nie trwa to długo ale jest bardzo nieprzyjemne.Czy powinnam się niepokoić?-może zignorować?

  • W nocy miał bardziej miękki brzuch. Od rana mówi ze go boli ale nie tak ostro jak wczoraj. 
    Wyglada na to ze chyba nic poważnego. 
  • @dorotta a robiono Ci badania w kierunku WPW? Miałaś ekg w trakcie takiego napadu kołatania? Nie ignoruj i nie daj się zbyć- jak dla mnie to do dalszej diagnostyki się nadaje.
  • Cały dzień go bolal. 
    Powiedział wczoraj przy tym ostrym bólu ze "po tej witaminie mamo"..
    I dzis sie chwile zastanowiłam. Dostał wczoraj i przedwczoraj duża dawkę wit c, pierwszy raz taką im dałam, a on ma i tak jakies swoje problemy trawienne- czy rzeczywiscie mogl przedawkować? 
    Przedwczoraj i wczoraj dostał w tabletkach 600mg.. 
    Pokierowalam sie tym ze zaczęli zarazac sie ode mnie i chciałam im cos dac.. A moja dr mi poleciła wziac 1000mg wiec im dałam polowe.. 
  • No wazy 18. Masz racje. Czy cos z tym powinnam zrobić? Czy samo przejdzie?
  • Moje po wit c mialy przeczyszczenie
    Trzeba bylo zmniejszyc dawke
    Dzis moj F wrocil ze szkoly z mocnym bolem brzucha.po dwoch godz zwymiotowal I przestal go bolec.od razu zasnął
  • mam od kilku lat wysoki cholesterol (leczę się też na tarczycę)- to rodzinnie niestety. Nie jem jakos tlusto a nie spada ponizej 250. w tej chwili 290 a ldl 205. lekarz od jakiego czasu namawia na lek. Czy moge jakoś innymi sposobami obniżyć?
  • mam pytanie / nie wiem czy do tego wątku/:
    od miesiąca męczę się z zatokami i kaszlem. lekarka przepisała mi antybiotyk klabax i stwierdziła, że skoro J ma już 3 lata i bez własnego-mleka z głodu nie padnie to bezwzględnie odstawić i wziąć antybiotyk. 
    a ja nie umiem. :( 
    czy przy tym antybiotyku muszę bezwzględnie odstawić młodego? 
  • Tu matka czwórki karmionych dzieci z nawracajacymi zatokami....

    Znalazłam lekarza który podjął się leczenia w czasie karmienia... ale ja karmiłam do 2rz max...

    Co do zatok to warto wziąć sterydy wziewne jeśli to może byc na tle alergicznym. Z 8-11 infekcji w roku spadło u mnie do 1-2 takich które wymagały antybola

    Podziękowali 1isza
  • edytowano grudnia 2016
    Takie dzieciatko zrozumie jak mu powiesz ze mamusia jest chora i ma trujące mleko bo bierze lekarstwa..  u mnie była sytuacja taka z dwulatkiem

    Z dnia na dzień. .. dało sie
    ale kupiłam śliczna buteleczke do karmienia ( sam wybral) i karmiłam wtulonego mocno we mnie bo to nie tylko jedzenie ale i bliskość której nie może zabraknąć....
    Podziękowali 1isza
  •  @isza - jak masz brać Klabax? Pewnie co 12 godzin, tak? To zależy od Ciebie- jeśli chcesz, możesz skoczyć karmić, jeśli nie - to np z rana nakarmić dziecko i PO karmieniu wziąć klabax. Potem nie karmić i znowu wieczorem nakarmić PRZED podaniem klabaxu. I wtedy probiotyk podajesz i sobie, i karmionemu dziecku. Największe stężenie we krwi (i pokarmie) klarytromycyna  (czyli antybol z Klabaxu) ma ok. 3-4 godziny po podaniu. I nawet w ulotce nie ma, że jest bezwzględnie przeciwwskazany, a jedynie że należy zachować ostrożność.
    Podziękowali 2isza Nika76
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.