Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1156157159161162370

Komentarz

  • bardzo dziękuję za porady.
    spróbuję według porady @Rosea. Mam nadzieję, że będzie dobrze. 
    butelka się raczej nie sprawdzi, bo J porzucił butelkowo-smoczkowe klimaty zaraz po pierwszych urodzinach. a przytulak z niego straszliwy i najłatwiej zasypia mu się przytulonemu. 

    Podziękowali 1Bridget
  • Przeklejam:
    MAFJa powiedział(a):
    nie moge znalezc odpowiedniego watku. jak to bywa w pierwsze swieto . starszej jeden zab sie rusza a drugi boli tak ze placze. dostala nurofen ale chyba nie pomoglo.. a Stefanpwi leci z ucha glut. pare dni tenu juz lecial ale myslalam ze sie polozyl w wykichane.. to jest mlecznozoltawe i nie boli raczej.. spali cala noc..

    Podziękowali 1MAFJa
  • Corka swirowala za bardzo i spadla okrakiem na barierke lozka. Ma obtarcia, troszke krwi bylo, ale wszystko zewnetrzne, krew tylko odrobine. Moglo jej sie cos wewnatrz uszkodzic? Mam sie martwic, czy raczej wszystko ok powinno byc? Na cos uwage zwrocic? Sikala normalnie.
  • Porozmawiać z małą o tym co się stalo na pewno, ale to już pewno zrobiłaś 
  • Ja to od zawsze jestem w szoku jak dużo dzieciaki już od niemowlęcia potrafią zrozumieć
  • Co oznacza literka H przy wynikach morfologii u dzieci ?
  • Dzięki. 
  • @AB  P.tak kiedys zrobila. Nie zauwazam zadnych skutkow. 
  • Moja lekarka zawsze mówiła ze świadczy. ...
  • A moja ostatnio powiedziała, że zielony katar właśnie niekoniecznie świadczy o bakteriach. Może też tak wyglądać wirusowy. Zdziwiłam się, bo zawsze tak kojarzyłam zielony katar równa się bakterie.
    Podziękowali 1maliwiju
  • A może by tak zbadać crp
  • Kolor kataru zmienia się w czasie trwania infekcji. Nie koniecznie świadczy to o nadkazeniu bakteryjnym 
    Podziękowali 3OlaOdPawla tymka Katia
  • Zapalenie płuc też najczęściej jest wirusowe.
    Jak zielony katar
  • A nawet jeśli nastąpi nadkażenie to czy zawsze trzeba to traktować antybiotykiem?
  • Teraz zielony i żółty katar traktuję z powodzeniem witaminą C :)
  • @olgal potrzebuje pomocy laboratoryjnej :) 

    odebralam wyniki J bilirubiny - 137,1 (17,0 -180,0 umol/l) 

    jak to sie ma do tych norm do 10 ? 

  • Wychodzi mi, że to nieco ponad 8 mg/dl
  • moja mama straszy mnie ze moja 4,5 latka za dużo śpi. A śpi ok 10 h w nocy i ma ok 1h drzemkę dzień. W wolne dni często w dzień nie śpi ale w nocy śpi około 11-12h. To dużo? Kaze mi robić morfologie ale mi szkoda kluc jej bo pewnie będzie afera.
  • Chciałabym, żeby moje też tak spały...
    Podziękowali 4MonikaN kowalka MAFJa Katia
  • czyli się cieszyc i nie kluc?
  • Ja bym się cieszyła.
    A czy kłuć - nie wiem. Jeśli Cię ten stan niepokoi, jeśli oprócz tego spania ma jakieś podejrzane objawy, to może wato morfologię zrobić? Tylko z powodu spania 10 godzin plus 1 w dzień bym nie kłuła, bo mi się to nie wydaje za dużo snu na człowieka, co ma 4,5 roku. 
    Podziękowali 1Nika76
  • Moje tak spały i teraz tez lubią długo pospać,u nas to raczej rodzinne ;)
    Jeśli zawsze tak spała dużo to bym się nie przejmowała,jeśli tylko ostatnio to ewentualnie badania.
    Oprocz morfologii,crp i poziom glukozy bym ewentualnie zrobila.

    Podziękowali 1andora
  • @AB - trudno;) i chyba poniżej 3 czy nawet 4 lat nie ma dużej potrzeby dokładnie mierzyć (dopiero od wtedy ew się suplementuje hormon wzrostu)
  • @AB nie stanie Ci pod sciana na chwile? Moje stawaly i szybko je odmierzalam plyta cd do sciany i glowy i kreske robilam, potem dopiero mierzylam odleglosc. Najlepiej pokazac na starszym dziecku to wtedy i mlodsze moze chetnie stanac.
  • zawsze tak spala, wiadomo zima więcej latem trochę mniej. W przedszkolu jeszcze kładą wszystkie dzieci i większość zasypia. To jej odpuszczę w takim razie. Mnie to nie martwi ale mama mi nagadała bo podobno ja wogle nie spalam.
  • A tak a propos, to robicie dzieciom badania krwi raz na jakiś czas, gdy nie ma wyraźnej przyczyny?
     Moja 5 latka ostanie miała 3 lata temu i koleżanka (lekarka) twierdzi, że raz do roku warto
  • Nie robimy bez przyczyny.
    Przyczyną u nas jest głównie wymóg regularnych badań zawodniczych, bo wszyscy starszacy uprawiają sporty zawodniczo. Ośmiolatka i wszystkie młodsze od niej jeszcze nigdy nie mieli morfologii robionej ani badania moczu, bo nie było dotąd takiej potrzeby. Ja miałam pierwszy raz pobieraną krew jak miałam 12 lat, bo to był wymóg przed przyjęciem na zajęcia na basenie.
    Gdyby mnie coś niepokoiło, to na pewno bym poszła badać, ale mam dzieci zdrowe, to szkoda mi ich stresu, zachodu i kasy.
  • Ech, nie umiem wkleić linka do strony z telefonu :(

    Po wygooglaniu "rinowirus bioaron" jako pierwsze pojawia się czytelnia medyczna.

    Podają tam między innymi, że antybiotyki w przypadku wirusa są bez sensu. I jako lepsze rozwiązanie sugerują ekstrakt z aloesu. Dalej są badania dot. Właśnie produktu bioaron C i jeszcze jednego, ale to pomińmy.

    W każdym razie zastanawiam się nad tym, czy aloes rzeczywiście ma tak świetne działanie? Testował ktoś? Podają też, ale na innej stronie, że w ciąży nie powinien być używany, bo zawiera estrogen.

    Z drugiej strony, skoro zawiera hormon, to czy rzeczywiście jest bezpieczny np. Dla małych dzieci?
  • Mimo,że pobieram sama i pracuje w laboratorium, nie robię dzieciom badań bez koniecznej potrzeby czyli robie jak są objawy.
    W sumie to tylko jedno dziecko od czasu do czasu badam,ale to dlatego,że ma nawracające zum i jest na lekach.Reszta nie badana,bo zdrowa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.