Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1167168170172173370

Komentarz

  • edytowano marca 2017
    @Aneczka08 poczytaj sobie nt skutecznosci czystka w walce z opryszczką. Albo lepiej kup i zaparzaj synowi.  :)
    Podziękowali 1Aneczka08
  • A pamiętacie po ilu dniach u Waszych pociech była poprawa? czy mamy jakiś wpływ na to, że zapalenie oskrzeli zejdzie na płuca?
  • Czy mamy to do końca nie wiadomo. Trzeba inhalować, oklepywać i zachęcać do okrztuszania.
    Podziękowali 1Hope
  • Mamy wplyw taki ze nie robiac nic z zap oskrzeli moze zejsc na pluca  ;)

    Oklepywac trzeba bardzo mocno. BARDZO MOCNO. Ja zawsze oklepywalam wg mnie calkiem mocno ale jak mi lekarka raz pokazala jakw powinnam to mialam wrazenie ze az slysze jak im sie odkleja wszystko.. 
    Podziękowali 1Hope
  • edytowano marca 2017
    oklepujemy według schematu:
    prawa rączka do góry i klepiemy płucko, potem lewa do góry i lewą stronę
    potem plecy, raz z jednej raz z drugiej strony, najlepiej jak dziecko siedzi okrakiem

    całość wychodziła w szpitalu około 3-4 minuty, ale klepane było mocno i szybko


    Swoją drogą mój M. nadal kaszle i klepanie może by pomogło
  • a to nie musi byc dziecko pochylone? nie wiem dlaczego mi sie tak kojarzy… 
    Podziękowali 3tymka kasha annabe
  • edytowano marca 2017
    Ja też pamiętam, że dziecko pochylone a dłoń w łódeczke 
    Podziękowali 1kasha
  • edytowano marca 2017
    pochylone w sensie, że jak siedzi mi okrakiem na kolanach to może wtedy,
    rehabilitantka nie robiła dłoni w łódeczkę
    nasz M. przeżył trzy tygodnie oklepywania, codziennie rano, koniecznie po inhalacjach

    potem jeszcze my klepaliśmy w ciągu dnia
  • ja kładę na brzuchu sobie na kolanach głową w dół, dłoń w łódeczkę, to się nazywa pozycja drenażowa chyba
  • Ja robie tak jak @Aneczka08 ;
    Zawsze mi mowiono, ze musi byc dlon w lodeczke, bo klepie sie wtedy poduszka powietrzna.

    Podziękowali 2tymka kasha
  • @manna u nas też ostatnio syn miał podwyższone aso, ale lekarz patrząc na pozostałe wyniki kazał się tym nie przejmować. 5% ludzi ma na stałe podwyższone aso bez powodu. 
  • Mój mąż miał wysokie aso jako dziecko, wlasnie w związku z reumatoidalnym zapaleniem stawu biodrowego.
  • @manna,  z tego co mi wiadomo,  bez jakiś konkretnych problemów klinicznych,  podwyższone aso ma małą wartość diagnostyczna 
  • Jeśli chodzi o zapalenie oskrzeli to jeden lekarz kategorycznie stwierdził, że antybiotyk jest konieczny. Drugi stnowczo odradza. Ogłupieję.
  • Bym zaufała temu drugiemu. Zdaje się bardziej myślący, a nie tylko zabezpieczający swoje tyły.
    Podziękowali 3Hope annabe Monira
  • Mój pediatra nie uznaje jednostki chorobowej zapalenie oskrzeli. Na zapalenie płuc jak trzeba - antybiotyk, na inne "cherlania" - venotlin 4x dziennie (ew. berodual, ale woli v.).
    Nigdy nam się zapalenie płuc nie rozwinęło, w stanach "na oko" ciężkich bywaliśmy i co dzień do osłuchania. Zap. płuc jest słyszalne.
    Podziękowali 1Basja
  • Temat na czasie, 2,5 latka ma zap oskrzeli, inhalacje zalecone (berodual i pulmikort) i bez antybiotyku.
  • 3 latce stawialiśmy bańki na zapalenie oskrzeli i wyzdrowiała szybko. A miała powyżej 40 stopni. Po 2 dniach minęła gorączka.
  • @mamuma a jak długo macie robić inhalacje ?
  • Ma razie 10 dni.
    Podziękowali 1Karolinka
  • My dziś znów próbujemy z sodą z czajnika, znów na Kajtka padło i jak zawsze w nocy.
  • Bo to jest zawsze w nocy @Skatarzyna, wtedy, jak właśnie zasypiasz ;).
  • u nas berodual juz bez nebbudu u tosi i berodual u trojki.. kaszla rasowo.. nie wiem czy na antybolu sie nie skonczy
  • 8,5 latek od 2 nocy wstaje po 5-6 razy (wcześniej - nigdy) kupa, siku, potem siku co 5 minut idzie kilka razy, mówi, że będzie wymiotował ale nic się nie dzieje.

    Mówił wczoraj, że brzuch boli, teraz od czasu do czasu też wspomina ale sama nie wiem bo w przerwach bawi się normalnie. Przedwczoraj pierszy raz w życiu dałam czystek do picia, lekka biegunka była w nocy myślała, że od tego, wczoraj ewidentnie się obżarł i myślałam że to ode tego, albo jakieś nerwowe już sama nie wiem. A może to jakieś zapalenie nerek czy coś?

    Dziś do tej pory normalnie, choć sikania nie kontrolowałam jakoś ale na pewno przez dobre 4-5 nie był wcale w toalecie, teraz znowu idzie na kupę mówi, że nie zrobił, idzie siku, za 2 minuty znowu, potem normalnie, no oszaleć można.

    Nie śpię po 2-3 h w nocy bo on łazi. ech

    Już mam wizję niewydolności nerek czy coś. Temperatury brak, z tydzień temu z raz miał ok 37,2 wieczorem rano normalnie. Zachowanie normalnie, poza tym, że od czasu do czasu mówi, że brzuch boli się płoży ale za chwilę się bawi.
  • aha meisiąc temu miała adentomię, morfologia ok, kreatynina ok
  • A zapalenie pecherza? Zurawina, zero cukru, wit c, pol furaginy. 
  • no też o tym myśłałam, tylko czy wtedy byłyby takie np 4-5h przerwy z sikaniem a teraz np poszedł ze 4c na 20 minut.
  • to nie wiem, badać rano ten mocz czy od razu dać furaginę?, bo mam. na razie kazałam dużo pić, wypił 250 ml wody, zobaczymy, za jakiś czas znowu dam pić.
  • @Aneczka08 u mojego synka tak wyglądała grypa żołądkowa
    Podziękowali 1Aneczka08
  • mam pytanie z gatunku ciazowych... Jestem w 7 tyg. i na wczorajszej wizycie tetno dzidziusia wynioslo 120 na min. Lekarka stwierdzila ze powinno byc kolo 150. Zawsze mialam do niej zaufanie (prowadzila wiele moich ciaz) ale w necie czytam cos innego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.