Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1168169171173174370

Komentarz

  • czy ktos sie na tym zna? moze @katarzyna ? z gory dziekuje :)
  • uff syn przespał noc, i wydaje się, że na razie jest nromalnie... oby tak dalej
    Podziękowali 1Wiol
  • @Aneczka08 , a ja bym się temu czystkowi przyjżała... bo mi się coś kołacze o przeczyszczaniu i częstomoczu... :/
  • Na razie odstawiłam poczytam i zobaczę
  • @awia - na wszelki wypadek bym się tym tętnem mie przejmowała. I tak nie masz na nie wpływu. Powinno być wyższe, ale to 120 o niczym nie świadczy. Będzie, co ma być. Mój bratanek miał na tym etapie ciąży coś ok 80 i lekarzporonieniem straszył. Dwa tygodnie później już było OK. Teraz ma prawie 6 lat.
  • @awia musisz spokojnie czekać, na podstawie szybkości bicia serduszka lekarze lubią rokować, ale tutaj nie ma zasady. Mojemu dziecku na usg w 7tc serduszko biło szybko a na kolejnym już cisza...I na odwrót, u znajomej serduszko biło wolno a dziecko zdrowe. Dużo spokoju Ci życzę oraz obiecuję modlitwę :)
  • edytowano marca 2017
    dzieki dziewczyny! polknelo mi dlugi tekst ktory pisalam..w kazdym razie chcialam powiedziec ze ufam Bogu ze bedzie dobrze.A po ostatnim poronieniu maz mi powiedzial: a gdzie naszemu dziecku jest lepiej?tam jest szczesliwe.Smutek zostaje ale wiara budzi
    Podziękowali 1Wiol
  • Sinecod przy zapaleniu oskrzeli, mi osobiscie nie pasuje, zawsze wykrztusnie sie dzialalo, a tu przeciwkaszlowo? Ktos cos wie w temacie?
  • Ale chyba tylko na noc... ?
  • No wlasnie nie, 4 razy dziennie. Raz podalam wlasnie na noc, wiecej nie dawalam.
  • @mamuma, mieliśmy sinecod przepisany tylko na noc, żeby dziecko mogło się wyspać bez kaszlu.
    Podziękowali 1mamuma
  • Ja się raz wkurzylam bo miałam wrażenie ze pp tych flegaminach i mulodolwanach dziecko nigdy nie przestanie kaszlec. I podałam przez 2 dni właśnie taki przeciwkaszlowy chyba ten sinecod i w dwa dni bylo po chorobie:p nie wiem czy zadzialalo czy tylko tako fart ale chyba nie zaszkodzilo.
  • Ja corce inhalacje robie ale wedlug mnie jest gorzej na razie, jutro pojde osluchac, czy glebiej nie weszlo. Corka bardzo zle sie czuje, okropnie przez to marudna jest.
  • A co jeszcze macie zalecone? :o
  • Pulmikort, berodual i nebudose. Zawsze dzieci dostawaly do tego wykrztusne cos.
  • A teraz nie? Czy ten kaszel wcale się nie urywa? To ja bym faktycznie jutro pognała do osłuchania, bo prawo murphiego lepiej działa w weekend...
  • Cos tam sie odrywa, ale i swiszczy. Goraczke ma, a do tego bialko w jednym oku czerwone cale. Syn mial z okiem podobnie jakies 2 tyg temu przy infekcji.
  • @Katarzyna, @ola_g, @Rosea, inne dziewczyny.

    Czym można się wspomóc farmakologicznie przy karmieniu? Odczuwam niedobór magnezu albo potasu, sama nie wiem, ale mam skurcze łydek i lekko mi serce kolacze. Dietę prowadzę dobrą, a jednak chyba nam to obojgu nie wystarcza. 
  • Możesz brać te same vit. co w ciąży. Sprawdź poziom potasu. :)
  • Chelamag B6 skurcz (z potasem) polecam.
    Podziękowali 2MonikaN annabe
  • @mamuma, jaka częstotliwość inhalacji?
  • tymka powiedział(a):
    @mamuma, jaka częstotliwość inhalacji?
    Nebbud 2×500μg , nebudose 3×3ml i berodual 3×14kropli. I do tego mial byc sinecod 4×15 kropli, ale go nie daje.
    Dzis nastapil przelom, juz bez goraczki jest i lepiej sie czuje, wiec chyba zaczelo dzialac. Lekarza odpuscilam. 
  • No to świetnie 
    Podziękowali 1mamuma
  • @Skatarzyna mój syn od wczoraj ma podobne oko do Twojej córki. W pon okulistę mamy jak nie przejdzie.

    Co Wam lekarz przepisał wtedy na to zapalenie gruczołu łzowego?
  • Antybiotyk do łykania + coś osłonowo i maść do oka. Antybiotyk na tydzień, a dopiero od dwóch dni oko wygląda prawie normalnie.
  • Kurczaki.... Nie wiem czy u nas to samo czy nie ale mam nadzieję że do poniedziałku mogę poczekać. 
  • Zakażenie powieki, masc z antybolem. Prawdopodobnie zatarł i nadkazil teraz już bakteryjne
  • Jaką dawkę vernicadis podawać 2-latce? 

    na butelce napisane: 6-9 lat 1/2 łyżeczki, 10-14 - 1 łyżeczka , >14 - 1,5 łyżeczki.

     Ja przez pierwsze 2 dni dawałam tej 2latce 1/2 łyżeczki (2 ml), potem 1 dzień 1,5 ml i 1 dzień 1 ml... wczoraj wydawała mi się jakby otępiała, możliwe że z innego powodu... ile należy podawać?... bardzo się stresuję tym:-/..

    martwię się, że jej zaszkodziły za duże dawki.....może przestać jej dawać? tylko wtedy cała ta kuracja nasza weźmie w łeb..
  • MonikaN powiedział(a):
    @Katarzyna, @ola_g, @Rosea, inne dziewczyny.

    Czym można się wspomóc farmakologicznie przy karmieniu? Odczuwam niedobór magnezu albo potasu, sama nie wiem, ale mam skurcze łydek i lekko mi serce kolacze. Dietę prowadzę dobrą, a jednak chyba nam to obojgu nie wystarcza. 
    Ja miewam takie objawy przy odwodnieniu. Chirurg powiedział ze w czasie karmienia mam pić minimum 2,5 litra płynów.
    Wtedy objawy ustały....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.