Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1169170172174175370

Komentarz

  • edytowano kwietnia 2017
    Syn uderzył się wczoraj wieczorem i rozciął sobie łuk brwiowy. Jakoś udało się opanować krwawienie, przyłozyliśmy lód i, zamiast do szycia do szpitala, pojechaliśmy do domu, bo nie wyglądało to jakoś dramatycznie.
    W domu chciałam załozyc mu takie plasterki sciagające na ranę, no i ta rana okazała się jednak dziwnie głęboka a szeroka jest na 3 cm.. K. usnął z wrazenia, wiec znowu nie pojechałam na ten SOR. Te plasterki mają szansę załatwić temat rozciętego łuku brwiowego czy jednak próbowac ratowac jeszcze sytuację u lekarza? Rana mu nie krwawi, plasterkow zalozylam 7..
  • Jak dobrze naklejone, to powinny załatwić sprawę. Pytanie, czy dobrze naklejone?
    Podziękowali 1kluska
  • To uff... Starałam się zblizyc brzegi rany i naklejac plasterek obok plasterka.
    Mam nadzieję że bedzie dobrze i ze w srodku mu się to nie będzie paprać. :/
    Dzieki @Katarzyna !
  • Jęczmień (chyba) u 4-latka. Jak pomóc?
  • Ciepłe ugotowane jajko przyłożyć?
    Podziękowali 1Monira
  • A czemu jajko?
  • Lekko dopasuje się do oka;) 
    Podziękowali 1Katarzyna
  • edytowano kwietnia 2017
    Na prywatnej wizycie lekarz specjalista na karteczce wypisał listę badań z krwi, na które kazał się umówić z pediatrą. 
    Nie bardzo rozumiem dlaczego lekarz nie mógł sam wypisać skierowania. 
    Czy badanie krwi wymaga konsultacji z pediatrą?
    Czy na wizycie prywatnej lekarz nie może wystawić skierowania na NFZ i w takiej sytuacji nie ma również sensu prywatna wizyta u pediatry?

    Jak pobiera się krew u dziecka, które ma 10 miesięcy? Jeśli jest więcej rzeczy do zrobienia to chyba z palca nie przejdzie, prawda?
  • Na prywatnej wizycie lekarz nie może dać skierowania z refundacją na NFZ. Może skierować prywatnie i wtedy płacisz za badania. Krez się dziecku pobiera tak samo, jak dorosłemu - z żyły. Warto się upewnić, że w labie będzie pielęgniarka, która poradzi sobie z pobraniem u takiego malucha.
    Podziękowali 1Hope
  • Takie szybkie pytanko. W pt bilirubina w normie. Dziś mam żółte białka oczu, sikam na ciemny pomarańczowy kolor. Znów na sor jechać?
  • Sikanie, to mozesz miec takie, bo pewnie malo pijesz. 

    Na sor jedz, bo coś slabujesz @Dorotak.
    Podziękowali 3chabrowa madzikg AgaMaria
  • Kurcze @Dorotak koniecznie!
    Zazolcenie białek to może być coś od dróg żółciowych, wątroby, do tego bóle i wymioty, nie zwlekalabym!
    +++
  • Lekki temat. Jakie badania zrobić na popologowa? Nie mam czasu do lekarzy jezdzic a z tym chce raz a konkretnie pogadac i przy okazji zbadac morfologie, mocz... i co jeszcze?
    Czasem sie slabo czuje jak za duzo na siebie wezme.
    Dziekuje.
  • Po paru miesiącach nieobecności puściłam syna trzy dni do przedszkola , dzisiaj gorączka 38 , bóle mięśni i katar ,dałam mu Eloprine , Ibum i Otrivin , co jeszcze mogę zrobić ,żeby zapobiec któremuś pod rząd zapaleniu płuc, jakieś domowe mikstury??
  • inhalować i oklepywac
    Podziękowali 1Kika39
  • Przede wszystkim ten katar zwalczać, zeby nie spływał w dół. Czyli - inhalacje kilka razy dziennie plus oklepywanie (ale nie pózniej niż 2h przed snem), dokładne czyszczenie nosa (w jakim wieku syn? Umie dmuchać? Jak nie, to odciąganie kataru), na noc Nasivin, dużo witaminy C, nawilżanie powietrza, miska z naparem z majeranku koło łóżka, maść majerankowa pod nos. My dzięki temu zestawowi zawsze kończymy infekcje katarem, nie zdarzyło sie jeszcze nic poważniejszego (3 lata, przedszkole od wrzesnia). 
    Podziękowali 1Kika39
  • Z domowych mikstur - syrop z cebuli, czosnku i miodu. 
    Podziękowali 1Kika39
  • Syn 6 latek od stycznia, słabo dmucha nos :/ @leyla jakie proporcje do tego syropu?
  • Jak nie dmucha to bez odkrzuacza ani rusz! 

    U nas znowu ucho drugi raz w ciągu miesiąca:/ 
    Podziękowali 2Kika39 leyla
  • Kroje ze dwie cebule, 3-4 zabki czosnku i zamykam w słoiku z 5-6 łyżkami miodu. Porządnie wstrząsam, zostawiam na noc w temperaturze pokojowej i rano mam syrop. 
    Podziękowali 1Kika39
  • Tak, na widok odkurzacza u nas jest ucieczka z krzykiem, ale trudno, odciagam na sile. Uwazam, ze tylko dzięki temu ominęło nas ileś poważniejszych infekcji. 
    Podziękowali 1Kika39
  • @uJa  a próbowałaś homeopatię na to zapalenie ucha?
  • @Kika39 zamiast elopiryne dawałabym małemu po 4 tabletki witaminy c 2 razy dziennie, a do tego tran.A przy chorobie dodatkowo pyrosal i długofalowo wyciąg z jeżówki purpurowej
    (Echinacea).Jeśli jeszcze grzejecie grzejnikiem to na katar (i spokojną noc) fajnie działa położenie na kaloryferze wilgotnej ściereczki pokropionej olejkiem eukaliptusowym i sosnowym (do kupienia w aptece).Albo tą mieszanką https://www.doz.pl/apteka/p5799-Inhalol_krople_do_inhalacji_10_g
    Podziękowali 1Kika39
  • Ja tez na siłę; ) kolanem do podłogi i wziuum; p uważam ze to genialny wynalazek,  dzięki niemu tez dzieci uczą się dmuchać. Moje jak rok miały to wolaly dmuchać jak tylko na odkurzacz pokazałam. Choć czasem katar taki gesty,  że dmuchać się nie dało,  i tylko odkurzacz ratowal.
    Podziękowali 1Kika39
  • Homeopatia?! Woda z cukrem cokolwiek leczy? Szok. A, nie, to wiara w magiczna moc potrzasania...
    @uJa  a próbowałaś homeopatię na to zapalenie ucha?
    Kika39 powiedział(a):
    @uJa  a próbowałaś homeopatię na to zapalenie ucha?
    Podziękowali 3Wela Aneczka08 Rosea
  • Temat wiary przeniósł się na ten wątek? ;)
    Moje koleżanki stosowały u dzieci i przechodziło. Skoro "woda z cukrem " to nie zaszkodzi ,a może pomoże , dziesięć złoty to żadne pieniądze , warto spróbować wszystkiego.
  • No nie warto probowac akurat homeopatii. Polecam doczytac. 
  • JAk nic nie dasz na zapalenie ucha,to w 90% samo przejdzie, bo najczęściej wirusowe.
    Podziękowali 1tymka
  • Kika39 powiedział(a):
    Temat wiary przeniósł się na ten wątek? ;)
    Moje koleżanki stosowały u dzieci i przechodziło. Skoro "woda z cukrem " to nie zaszkodzi ,a może pomoże , dziesięć złoty to żadne pieniądze , warto spróbować wszystkiego.
    Jeśli woda z cukrem to z daleka od chorego.
    I bakterie i wirusy szaleją z radości przy diecie cukrowej.
    No i przy katarze won z nabiałem-powoduje nadprodukcję śluzu czyli nasila min.katar.
    Podziękowali 1Hope
  • A wlasnie, jeszcze dieta - bez słodyczy (to akurat na stałe), nabiału, bananów - zaglucają. 
    Dużo kasz, zupy warzywne. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.