Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1209210212214215370

Komentarz

  • Ja bym nie ryzykowała. Z tego, co mi wiadomo, nawet świeżbowce charakterystyczne dla konkretnego gatunku mogą się przenosić na człowieka. A pasożyt to dość uciążliwy.
    Podziękowali 2mamuma tymka
  • idę znowu dziś do lekarza, mam już dość, to jest 11ty dzień choroby a 6ty dzień podwyższonej temperatury przy czym od 2 dni w dzień jest pod 38 a wieczorem pod 39.

    Jakoś nie widzę by cokolwiek się poprawiało a wręcz przeciwnie jest gorzej, oby tylko lekarz dał mi antybiotyk bo nie bardzo widzę inną opcję...
  • @Aneczka08 może przed wizyta zrób sobie to crp na cito 
    +++
    Podziękowali 2annabe chabrowa
  • Daj znać jak tam
    Podziękowali 1Milamama
  • Dostałam antybiotyk na 10 dni, lekarka mówi że mu to siedzi w zatokach i objawy wskazują na bakterię
  • @Aneczka08 Oby pomogło!
    Podziękowali 1Aneczka08
  • jest lepiej... pierwszy wieczór i noc bez gorączki! Chwała Panu!
  • amoxiklav + fanipos do nosa, teraz się już zastanawiam czy to gorączka się nie pojawiła wieczorem po 1 tabletce czy bez antybiotyku też by się nie pojawiła.... no ale zaczęłam brać to biorę u lekarki rano miałam jeszcze stan podgorączkowy.

    jakby mi ktoś powiedział, że będę się cieszyć z antybiotyku to bym wyśmiała chyba;-)  bo zasadniczo jestem przeciwko antybuiotykom tak długo jak się da
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Antybole też dla ludzi! Byle mądrze z nich korzystać.
  • RDW warto oglądać w kontekście innych wyników czerwonokrwinkowych, ale nic strasznego tam nie ma, skoro pozostałe są w normie. Neutrofilami bym się nie przejmowała wcale.
    Wit. D3 warto by suplementować i to dużą jakąś dawkę - z 8000 j.m. dziennie. Żelazo też przydałoby się uzupełnić - nie wiem, jak z nim w Twojej diecie, ale nie zawadzi zadbać o zwiększoną podaż. Mogę też polecić specyfik Floradix-Żelazo. Jak możesz sobie ukisić buraki, to warto popijać kwas buraczany. Również świeży sok z buraka jest bardzo korzystny. I zielenina, ale teraz trudno ją z dobrego źródła dostać.
    Do witamin dla kobiet karmiących i ciężarnych nie mam za grosz zaufania :( - zwykłe wyciąganie kasy.
  • edytowano grudzień 2017
    Łykaj Vigantol w takiej dawce jak Katarzyna napisała. Moja gin zaleciła mi 8000j jak miałam niedobory.

    Choć, uprzedzam, raczej większość lekarzy stwierdzi ze to za duzo jeśli przyznałabys się do takiej dawki- ale 2000 to jest nic. Przy niedoborach trzeba dużą dawkę. 
    Podziękowali 1madzikg
  • Ja polecam jajka na miekko. Tak min. 3 dziennie. Tez ladnie podnosza zelazo.
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Są jakie leki.na ospe.dla dorosłych? Katia kiedys heviran wspominala dobrze pamiętam? Bezpieczne to przykarmieniu? @Aneczka08 pamiętam.jak pisalas o swoich doświadczeniach.poradzisz cos?
  • Jednak masz?
  • Ja?? Ja brałam heviran miesiąc przed ślubem bo wtedy miałam ospę. Dostałam obrzęk naczynioruchowy podejrzany był heviran ale potem się okazało że to po ibuprofenie. 
  • Katarzyna powiedział(a):
    Jednak masz?
    kropki jeszcze żadnej nie znalazłam, ale mam gorączkę jest mi zimno i Oldzia dziś czuła się dokładnie tak jak ja, jej teraz wyszły. Mi pewnie też ale tak mi zimno że nie mogę się przemóc by się rozebrać i sprawdzić :disappointed:

    nic innego to nie może być, w domu byłam cały czas, wszyscy zdrowi nikt nas nie odwiedzał.

    Rano się pewnie okaże (choć już mnie wszystko swędzi :D)
  • Heviran to syf straszny,przy karmieniu dziecka tylko mlekiem bym nie ryzykowała.
    Podziękowali 2Katarzyna madzikg
  • edytowano grudzień 2017
    1.Heviran tylko jak lekarz KAŻE
    2. Na gorączkę tylko ewentualnie paracetamol, np.Apap. Nie wolno żadnych niesteroidowych, ibuprofenów, np Ibuprom. Dają skutki uboczne.
  • madzikg powiedział(a):
    1.Heviran tylko jak lekarz KAŻE
    2. Na gorączkę tylko ewentualnie paracetamol, np.Apap. Nie wolno żadnych niesteroidowych, ibuprofenów, np Ibuprom. Dają skutki uboczne.
    Szkoda że mi tego nikt przy ospie nie powiedział, nie musiałabym pogotowia do siebie wzywać
    Podziękowali 1madzikg
  • Ja mam w ogóle złe zdanie na temat ibupromu i jemu podobnych.
    100 razy gorsze paskudztwo od apapu. Bardzo rąbie morfologię gdy jest stosowany kilkakrotnie pod rząd,a czesto polecany jako przeciwzapalny i stosowany przez kilka dni.
    My stosujemy sporadycznie i tylko jak paracetamol nie działa.
  • Ale z kolei paracetamole nie za ciekawie na wątrobę... :#
  • Ojej, aż taki groźny ten ibuprofen? Nurofen to to samo?
  • Heviran obiazajacy dla nerek, trzeba przy nim pić dużo wody.
  • Tylko paracetamol u mnie nie dziala w ogole. Lepiej nie brac nic. 
  • mi tam 500 już ostro zbijało gorączkę, a do drobnych nie należę, więc to też chyba indywidualne
    Podziękowali 1madzikg
  • Czy mogę fenistil przy karmieniu wziąć?
  • Uja, jak ty znosisz ta ospę? Dajesz rade?

    Podziękowali 1Barbasia
  • andora powiedział(a):
    Uja, jak ty znosisz ta ospę? Dajesz rade?

    No nie daje rady. Mam gorączkę i jestem strasznie slaba nie moge nosic N. Bo sie boje ze puszcze. Nawet siedzenie jest wyczynem. Myslalam ze dzis bedzie lepiej ale nie jest, dalwj nie mam sil a przez noc uroslo z milion kropek i wszystkie swedza. Mam wrazenie ze oszaleje.

    N. Ma 8 kropek i jest marudna ale u niej to norma. Nie chce jesc, zamiast cyca wpycha piesci. Ma 3 miesiace.

    O. Luz ma nie swedzi ja a sil i energi ma za pięciu.
  • Jejku, a myślałam e Cię tak nie dopadnie strasznie. Bardzo Ci wspolczuje. Szkoda ze O. Taka mała i nie moze Nelki ogarnąć. Jeszcze 2 dni a później z każdym będzie lepiej.
  • Tyle dobrze ze N. Sie jednak naprawila troche i nie trzeba jej nosić calymi dniami. Wystarczy jak lezy i ktos do niej gada albo moze na kogos patrzyc. Tyle ze nie spi.
    Tak to bym starszym puscila bajkę a ja sobie z nią pospala a tu 10 minut i po spaniu. A bylo juz tak dobrze. Mam nadzieje ze to efekt ospy i po wroci do normy.
    Podziękowali 2madzikg Barbasia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.