Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1211212214216217370

Komentarz

  • Agnicha powiedział(a):
    @olgal obawiam się endak że to jakiś jednak mit
    Jak ktos ma sklonnosc do bliznowacenia to i po wenflonie dobrze zalozonym i na chwile blizne miec bedzie :( 
    No nie wiem. Ja też nie wierzę w żadne czary mary ale ta teoria wypróbowana i sprawdzona na kilku dzieciach,nie tylko moich więc coś w tym jest myślę.
  • uJa powiedział(a):
    Ktos tu zaraz wejdzie i napisze : stara baba a jeczy gorzej niż dziecko. Zacisnąć zęby i przezyc skoro każdy przezyl;)
    Bo dzieci najczesciej lepiej to przechodza. Jak ma Ci ulzyc, to jecz ile wlezie.
  • Ta hydroksyzyna mnie przeraza skutkami ubocznymi dla dzieci.

    Aga82 swieta odowlalam, beda za rok. Szkoda ze pracy odowlac nie moge. Ale moze ktos za mnie jenogarnie.
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Czy ktoś się zna na hcv? Tacie mojemu wyszedł jakiś kosmiczny wynik. 11 000. A normą mówi że reaktywny jest jakoś od 1.

    Objawów nie ma żadnych, próby wątrobowce kilka mcy temu były ok. Teraz robił bo mu przed zabiegiem w Kajetanach kazali.
    Na żółtaczkę ( nie wiem jaka) chorował ponad 50 lat temu w wojsku, 30 lat temu miał duża operacje przetaczanie krwii, w szpitalach też bywał, zęby rwał nawet niedawno 

    Co z tym robić?
  • Ja ostatni byłam z córką u lekarza i zobaczył bliznę na czole, co miała 2 tygodnie temu rozcięte. Mówił, żeby tylko nie wystawiać czoła na zimno i mróz, bo bardzo brzydka blizna będzie, gorsza niż od słońca. Zawsze, żeby miała czapkę głęboko na czoło. To może o to chodzi z tym przeziębianiem. Czyli nawet po chorobie warto jak najkrócej z bliznami na mrozie, bo brzydkie ślady zostaną.
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Czy ktoś się zna na hcv? Tacie mojemu wyszedł jakiś kosmiczny wynik. 11 000. A normą mówi że reaktywny jest jakoś od 1.

    Objawów nie ma żadnych, próby wątrobowce kilka mcy temu były ok. Teraz robił bo mu przed zabiegiem w Kajetanach kazali.
    Na żółtaczkę ( nie wiem jaka) chorował ponad 50 lat temu w wojsku, 30 lat temu miał duża operacje przetaczanie krwii, w szpitalach też bywał, zęby rwał nawet niedawno 

    Co z tym robić?
    up
  • Skonsultować wyniki z zakaźnikuem. Teraz jest nowy lek na hcv - znacznie brzpieczniejszy niż interferon i skuteczniejszy - ok. 80% chorych pozbywa się wirusa.
    Podziękowali 2Aneczka08 tymka
  • z zakaźnikiem czy z hepatologiem?
  • Ciekawe Jake terminy, pacjent ma 80 lat. W pt idzie do rodzinnego to poprosi o skierowanie. 
  • Katarzyna powiedział(a):
    Skonsultować wyniki z zakaźnikuem. Teraz jest nowy lek na hcv - znacznie brzpieczniejszy niż interferon i skuteczniejszy - ok. 80% chorych pozbywa się wirusa.
    Dokladnie. Znam osobe ktora po kuracji zrobila badania i wirusa nie wykryto. No i w trakcie kuracji lepsze samopoczucie niz przy interferonie i krotsze.
  • Fakt, że zakłada się, że hcv potrzebuje ze 20 lat przynajmniej, żeby człowieka wykończyć. W tym kontekście, leczenie człowieka w wieku lat 80 może się mijać z celem. Szczególnie, jeśli zakażenie jest bezobjawowe.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • @Katarzyna, a masz jakieś wieści o dodatnim HBS, może jakiś nowy lek? Bliski mi temat...
  • Nic nie wiem na ten temat.
  • Dziewczyny, 22.01 mam mieć poważny zabieg, muszę do tego czasu wyrównać tarczycę. Mam Hashimoto, tsh wyszło mi 10,5. Ile czasu potrzeba, żeby wyrównać tsh? Chirurg mi powiedział, że już w dwa dni po braniu nowej dawki hormonów będzie ok, a mi się wydaje, że to trwa ok. 3 miesięcy. 
  • @Agnes77 moja znajoma której tsh wyszlo 7 żeby je obniżyć jest na diecie bezglutenowej bezmlecznej i bezjajecznej.
  • edytowano grudzień 2017
    Mi bardziej chodzi o wyrównanie za pomocą Letroxu. Na razie nie zmieniam diety.
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • TSH to może potrwać, ale ft4 powinno się wyrównać bardzo szybko.
  • ft4 mam w normie
  • A ft3?
    TSH nie jest hormonem tarczycy. Jeśli mimo prawidłowych poziomów ft3 i ft4 masz za wysokie tsh, to warto by się zastanowić nad przyczyną. TSH to hormon przysadki, którego zadaniem jest stymulować tarczycę do pracy. Poziom TSH rośni, gdy hormonów tarczycy jest za mało i organizm chce stymulować ich produkcję. Oczywiście, w przypadku zaawansowanego Hashimoto taka stymulacja jest nieefektywna, stąd poziom TSH może być bardzo wysoki.
  • Czy uszkodzone ścięgno Achillesa może poczekać na po Świętach? Tydzień temu bardzo mocno uderzyłam się drzwiami w ścięgno. Zdarłam kawał skory i okropnie bolało. Od wczoraj mam płuchniete i tkliwe. Coraz trudniej się chodzi. Boli przy dotyku. Ale nie widzi mi się jeździć teraz gdziekolwiek przed świetami... chyba kolejny tydzień to nie będzie za długo?
  • dobra biorę ten amoksiklav 6ty dzień (mam brać 10 dni). I dziś od rano mnie mdli i mam lekka biegunkę. Jem floractin ze 6- 8 kapsułek na dzień.
    Co mogę jeszcze zrobić?

    Mam ochotę skrócić antybiotyk do 7 dni jak mi nie przejdzie...., kiedyś miałam na 7 dni przepisany teraz dała na 10.
  • @Aneczka08 bierz te 10 dni, nie przerywaj tak w trakcie kuracji, bo infekcja moze sie nawrocic. Lepiej nie ryzykowac.
  • Ok dokupie enterol choć jak tak dalej będzie to nawet do kościoła w święta nie wyjdę tylko będę w WC siedzieć... To jest jakaś masakra..
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Ja bym jednak poszła do lekarza. Jak byłyśmy teraz w szpitalu to nam tłumaczyło ze są nowe wytyczne dotyczące branie antyboli i w przypadku większości bakterii bierze sie dobe , dwie doby ponad ustapienie objawowo
  • @Aneczka08  poradź się lekarza, może zmieni lek. Ja się w ten sposób, tzn biegunki przy antybiotyku, a brałam ze wzgl stomatologicznych, dorobiłam zapalenia jelit.
  • ola_g powiedział(a):
    @Aneczka08 może chociaż telefonicznie zapytaj czy masz go dalej brać 
    nie mam takiej opcji a do lekarza nie mam już jak iść, kupię dziś ten enterol i zobaczymy, jeszcze 3 dni antybola mi zostały może będzie lepiej , oby!
  • Ja miałam ostatnio taką wirusówkę z biegunka, podobnie wygląda, nie ma ktoś w domu jeszcze problemów z brzuchem? 
  • Martwię się bo J się zakrztusil  mlekiem z butelki dość mocno.. Płakał nie chciał pić, nie chciał leżeć.. W końcu odkurzacze mu wyciągnęła am coś z nosa ale słychać że wiecefh niżej poszło i zasnął. Teraz na śpioch wypił ale słychać mu bylo tam granie między nosem a oskrzelami jak pił.  Ciężko oddychal.. Śpi dalej. Nie wiem co boję się żeby jakiegoś zapalenia płuc nie dostal
  • A to nie.. Już minęły 3h. On ma rok i 3 miesiace
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.