Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1212213215217218370

Komentarz

  • Dziekuje za wszystkie rady i cierpliwosc do mnie. Czujemy sie juz lepiej. Oprócz kropek Został mi jeszcze ogromny ból glowy i slabosc ale juz nic nie swedzi i nie piecze. Nie mam goraczki, wstaje z łóżka itd. Tamta jedna noc byla krytyczna ale potem juz lepiej. Ciesze sie ze to juz za nami. Nela lagodnie przeszla. Teraz próbuje zmyc z nas fiolet ale nie jest to łatwe. Jeszcze raz dziekuje.
  • stasia powiedział(a):
    Mąż kilka razy na czczo miał cukier ponad 120 Zrobił badania krzywą na czczo 89,77 po godzinie 106,31 po 2 godzinach63,83. Dobrze czy nie.
    A badania na czczo miał robione w jaki czas od pobudki?
  • 1,5 roczniak 16,5kg i jedna tabletka pyranthelum, druga ledwo oblizana, bo zdążyłam zabrać. 
    Czeka nas biegunka, ból brzucha, rozwalona wątroba, śmierć? 
    Może jestem zbyt spokojna. Nie mam już sił panikować. Nie chce mi się z nim jechać na pogotowie znów...

    Kupię sejf tak swoją drogą. .
  • Odrobaczy się. Umrzeć nie powinien, choć dawka dla niego za duża. Ile tam wychodzi na kg masy ciała?
    Podziękowali 1Dorotak
  • Policzyłam. Będzie żył!
    Podziękowali 3Skatarzyna Dorotak madzikg
  • Hm.a jak łyknął 8 tabletek uroseptu to dużo pił i spał potem 3h... No to się odrobaczy, choć wolałabym jednak ten sen :D 
    Gdyby tak wpadł na ten pomysł 3 dni temu, to bym cała trójkę machnęła i zrobiła steryliade... Nie chce mi się jeszcze jutro jednak :P 


    A może on po prostu sam najlepiej wie, czego mu trzeba... I sam się wyleczy? Nadzieja ;)
    Podziękowali 1madzikg
  • Zdecydowanie za późno! Szczególnie jeśli był po wysiłku, to takie badanie jest niemiarodajne. Warto by było wypożyczyć glukometr i pobadać glikemię zaraz po przebudzeniu. Wynik testu obciążenia wskazuje na to, że człowiek ma skłonność do hipoglikemii (64 w dwie godziny po dużej dawce cukru, to bardzo mało). Jeśli on się budzi z niskim cukrem, to potem organizm może reagować uwolnieniem rezerw glikogenowych z wątroby i w 2 godziny po przebudzeniu wynik glikemii może być jak po posiłku.
  • @Dorotak jak mój syn się nażarł vermoxu to dałam reszcie rodziny, bo uznałam, że jak odrobaczać to wszystkich ;)
    Podziękowali 2Dorotak MAFJa
  • @Predikata dałam reszcie, jak zobaczyłam, co wczoraj wieczorem dołem mu leciało :P mam wrażenie, że te owsiki zostały w poprzednim mieszkaniu haha.
    Podziękowali 1Predikata
  • moze spokojniejszy bedzie???
  • Dorota,.nie, wręcz przeciwnie. Wstał o 6, nadal biega. Nosi go dosłownie. Nie wiem, co mu odbilo,.ale jeśli po odrobaczeniu taka dawka ma być taki ożywiony, to ja chcę żeby znów miał bogate życie wewnętrzne...
  • Mysle ze dogorywajace robaczki go od wewnatrz laskocza. Moja hela po odrobaczeniu zrobila sie spokojniesza . Ale tylko w nocy. Tak to wszedzie jej pelno i zacowuje sie jak nakrecona.
    Podziękowali 1Dorotak
  • A czy jeśli przyjdzie to zapalenie płuc. Niestety wygląda mi to jakoś tak niefajnie... To czy to jest zakaźne? Chlooaki dzieła wszystko co się da.. 
  • Nie no najbardziej to smokami się zamieniają.. Reszta do opanowania...w miarę.. Raczej od tego zachkysniecia więc nie wirus.. Demyt.. 
  • Znam jeden przypadek zapalenia płuc po zakrztuszeniu,ale to nie był płyn,tylko jakies warzywa czy ryż... 
    a dlaczego @MAFJa sądzisz ze cos sie dzieje? 
  • No bo kaszlal bardzo.. Jak przyszliśmy  to spał. Ale kupę miał i ciężko oddychal.. Dostał mleko nie mógł pić... Dusi się... Przewijam po ciemku a on płakał i się dusil. Takim nieczynny głosem jak przy zapaleniu krtani... Straszne to było.. Potem jak go wzięłam oklepalam i na polsiedzaco nakarmilam to ok...  Zaparzylam Oman i od rana będę mu dawać albo i w nocy... To jest mocne starsze nieraz uniknely antybiotyku nawet przy zapaleniu płuc... Może my unikniemy szpitala w święta... 
  • @MAFJa  ja wiem,ze ja niedoświadczona i pewnie panikuje -ale nie wolałabyś zeby ktos go osłuchał? 
    Dosc przerażająco to brzmi,co opisujesz...
  • Ja nie wiem co we wziewach powinien dostać..ja sir znam tylko co jak kaszel suchy lub mokry a nie takie dziwne rzeczy..  Śpi i chrapię mocno.  Mam nebudose hialuronic i hipertonic, berodual, nebud, ventolin.. Jutro spróbujemy się z naszą pediatra skontaktować 
  • Dałabym berodual w inhalacjach. 
    Mialam Mafja identycznie. Tylko ten mój raczkował i nagle takie zachowanie -jakby coś połknął z podłogi. Zaczął się krztusić ostro. Nie wiedziałam czy coś zjadł czy nie. A wieczorem zaczął kaszleć i w noc to już zap krtani niezłe. Poszłam rano do lekarza, ta się wystraszyła- mówi ze jeśli nawet mi się „wydaje” ze mógł jakimś przedmiotem się zakrztusic to trzeba założyć ze tak było i wysłała mnie do szpitala żeby rtg zrobić. Wyszło wszystko ok. Lekarka powiedziała ze zap krtani mogło tak nagle przyjsc. 

    Możecie jakiegoś lekarza zamówić do domu?
  • Nie da rady dziś. Siedzę i ryczę no bo co.. Pojadę do szpitala to mnie tam zostawia. A jeszcze nie mogę jechać prosto tylko najpierw do punktu pomocy świątecznej... Pediatra mowi że rtg potrzebne.  Ze jak wyjdzie ok to... 
  • a może kogoś prywatnie wezwać do domu, żeby osłuchał? bo to chyba osłuchowo wyjdzie...
  • u nas najstarszy obudził się z gorączką, teraz stan podgorączkowy no więc do kościoła będziemy chodzić na 2 tury.
  • @MAFJa ale moze warto podjechac. Tak masz ciagly stres, nasluchujesz jak oddycha, kazdy kaszel martwi. 
    Podziękowali 1chabrowa
  • Nie ma trudności w dzień. Ma wyraźne zapalenie krtani czy coś więcej nie wiem.  Na razie zostajemy nawet dr pozwoliła póki duszności nie ma...  Tylko jakby cokolwiek to jechać... Na razie poszedł spać 
  • Podziwiam -nerwy ze stali. 
    Za Malutkiego +++
  • No to u nas było tak samo. Ale czujnym trzeba być. 
    Mafja życzę Wam spokojnej nocy! Wywietrzcie porządnie pokój przed snem, duzo zimnego powietrza.
  • Nie jest zachlystowe. Krztusil się prawdopodobnie bo już był zawirusowany. Dziś wszyscy już. Cała trójka cherlaja z gorączka.. W dzień dobrej formie. Ale krtan na całego a nie wiem czy nie tchawica.. W najgorszym razie i tak w szpitalu wyląduje y ale o dziwo z trzema mnie mniej przeraża niż z jednym i kursowania... 
    Podziękowali 1ewaklara
  • Czy ciezarna w 1trymestrze moze sobie konczyne posmarowac zelem z ibuprofenem??
    Podziękowali 1nowa
  • Wziela paracetamol i pomogl. Dzieki.
  • Ale moze komus sie przyda: Ibuprom sport W I i II trymestrze nie stosować na większe powierzchnie skóry i przez dłuższy czas.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.