Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1219220222224225370

Komentarz

  • Jakie badania oprócz morfologii zrobić 15-latkowi, który od paru tygodni słabo się czuje? Słabo tzn. sił mu brak, dużo śpi, źle pamięta, bez werwy, nic mu się nie chce...
    Fakt, że rośnie teraz dużo, ale jednak mnie to niepokoi. D3?
  • Ekg, trójka tarczycowa, d3, b12?
    Podziękowali 1Inka
  • EKG? nawet jak się na serce nie skarży?
  • Moi są sportowcy, to mają zalecone rutynowe ekg co pół roku. W okresie dojrzewania problemy krążeniowe nierzadkie.
    @Bea - nie widuję się z chirurgami.
  • Morfologia i ferrytyna.
  • Co za noc....  :s 4latek nie spał prawie całą, łapałam jego ręce co chwila żeby nie drapał ospy. W jaki sposób można ulżyć dziecku gdy bolą i swędzą krosty?
  • @annabe Moja córka rok temu miała ospę. Fenistil do ustanie na drapania cała noc przespała. Smarowałam taki białym płynem.  I od jeszcze brała Haviran 200 dawałam 3 razy dziennie i to pomogło najbardziej
  • Fenistil w kroplach? Poxclin na krosty?
    Podziękowali 2annabe madzikg
  • Obudziłam się w nocy z taki bólem głowy aż na jedno oko nie widzę.. Takiego bólu nigdy w życiu nie czułam..nie wiem co robić.
    Od soboty męczyła mnie grypa jelitowa..
  • annabe powiedział(a):
    Co za noc....  :s 4latek nie spał prawie całą, łapałam jego ręce co chwila żeby nie drapał ospy. W jaki sposób można ulżyć dziecku gdy bolą i swędzą krosty?
    Nie mozna pomóc nic nie dziala ani pianki ani pudry ani fenistil. Trzeba jakos przeżyć ta noc. Na szczęście tylko jedna reszta juz bedzie lepeiej. Ale proboj tych powyzszych sposobow moze akurat wam pomoże. Trzymaj się
  • mama_malwina powiedział(a):
    Obudziłam się w nocy z taki bólem głowy aż na jedno oko nie widzę.. Takiego bólu nigdy w życiu nie czułam..nie wiem co robić.
    Od soboty męczyła mnie grypa jelitowa..
    Moze odwodniona jest. Jakieś elektrolity bym wypiła w hurtowej ilości.
  • andora powiedział(a):
    mama_malwina powiedział(a):
    Obudziłam się w nocy z taki bólem głowy aż na jedno oko nie widzę.. Takiego bólu nigdy w życiu nie czułam..nie wiem co robić.
    Od soboty męczyła mnie grypa jelitowa..
    Moze odwodniona jest. Jakieś elektrolity bym wypiła w hurtowej ilości.
    Pija i nic nie pomaga..:(
  • Jak A. (siedmiolatek) zakrostkowało to ospa czy mogły go pchły od kota pogryźć? Sam nie wiem, ale mnie od wczoraj też swędzi i A. (dziewięciolatka) też narzeka, ale ona i ja mamy ospę już za sobą.
  • @annabe ta pianka jest bardzo dobra.

    https://aptekazawiszy.pl/poxclin-coolmousse-pianka-na-ospe-100-ml.html

    O pudrodermie różne opinie słyszałam że np. jak się wysuszy to się kruszy i to powodowało jeszcze większe swędzenie u dzieci. 
  • kika0 powiedział(a):
    @annabe ta pianka jest bardzo dobra.

    https://aptekazawiszy.pl/poxclin-coolmousse-pianka-na-ospe-100-ml.html

    O pudrodermie różne opinie słyszałam że np. jak się wysuszy to się kruszy i to powodowało jeszcze większe swędzenie u dzieci. 
    Córce pomagał. Tak samo mężowi jak przechodził rok temu ospę.
    I kąpała się w takich fioletowych tabletkach.. Fajnie to też wysusza te krostki. 
  • @Agnicha jak ten cukier w domu badac, zeby bylo dobrze? Ja robilam sobie pomiar rano, przed jedzeniem i godzine po i porownywalam przyrost. A Ty piszesz, zeby zbadac w nocy? 
  • Czy dziecko w trakcie zakrapiana oczu atropiną może chodzić do przedszkola? Wie ktoś może? 
  • Ja bym nie puściła. Toż one ślepe albo półślepe po tym zabiegu. A jako przedszkolanka, bym nie przyjęła takiego delikwenta do przedszkola. Dla bezpieczeństwa jego i otoczenia. Chyba, że to przedszkole dla dzieci niewidomych lub niedowidzących.
    Podziękowali 2Małgorzata32 September
  • Ja nie puszczalam. Kropilam chyba z 5 dni, ale po badaniu okulistka powiedziala, ze 2 tyg jeszcze sie moze utrzymywac dzialanie. Syn dobrze sobie radzil, ale byl w domu.
    Podziękowali 1September
  • Jak Cię stać.
  • Kopnelam niefortunnie w krzeslo palcem od stopy, palec lekko siny i ciezko mi chodzic. Czy obejdzie sie bez lekarza? Lekko ruszac moge, w gore nie boli, w dol troche. Najgorzej jest przy chodzeniu. Myslalam o okladach.
  • Ja bym olała ob
  • Drogie te badania u Ciebie w labie @anulaczarnula
    Podziękowali 1chabrowa
  • Żalazo też można odpuścić - ferrytyna lepsza.
  • Po obudzeniu dzisiaj najmłodszy miał zaklejone oczy, jedno tak spuchnięte, że ledwo otwiera. Czy może to czekać do czwartku, jak będę u lekarza, czy lepiej już dać jakieś krople, jeszcze nie miałam u dziecka tak ropiejących oczu, poratujcie, bo panikuję. Najprawdopodobniej wirus, bo wczoraj się zaczęło u najstarszej, ale lżej, synek ma 1,5 roku. Czy to może samo przejść, mimo tego, że aż tak mocno go zaatakowało?
  • @Zuzapola, przemywaj (ale pod powieką aż) swoim mlekiem, nawet i z 5-6 razy dziennie i jutro zobacz, czy jest poprawa. Albo oo dłuższej drzemce. U sporej części maluchów takie postępowanie wystarcza
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Tylko warto robić tak +1/2 dni od powrotu do normy
  • Dzięki @tymka zaraz zaczynamy, dobrze, że jeszcze mleko jest...
  • @anulaczarnula ;
    Moim zdaniem wystarczy albo ferrytyna albo tranferyna. Nie ma potrzeby robic obu.
    A o skierowanie warto zawalczyc.
    Moze jakis inny lekarz wypisze? W zasadzie na wiekszosc tych badan pwinnas dostac skierowanie.
  • Pamiętam że ja przy atropinie się nastawiam że ślepa będę a zero efektu takiego... Wtedy jeszcze widziałam.. Teraz bez soczewek w oczach nie ruszam się z łóżka, tam też je ściągam dopiero.  
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.