Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1238239241243244370

Komentarz

  • To pielęgniarka przecież te karty trzyma, przynajmniej u nas. 
  • mamlu powiedział(a):
    Ma ktoś sprawdzonego pediatrę w Warszawie który dojeżdża prywatnie do domu?

    http://wizytydomowepediatrawarszawa.pl
    U nas był co prawda raz, potem w sumie telefonicznie konsultowalismy inną przypadłość drugiego dziecka. Dla mnie sensowny. 
  • Co na atak szczekającego, duszącego kaszlu u czterolatka? Zalega ewidentnie jakaś wydzielina w gardle i sobie nie może z tym poradzić. Brak gorączki itp.
  • Berodual
    Podziękowali 1weronika85
  • A.co na rozrzedzenie kataru? M. Ladnie dmucha i wydaje sie ze wszystko.wychodzi, ale jal podepne do odkurzacza to po chwili idzie tak gęsty katar z daleka ze nie ma szans żeby to wydmuchala. Jakis syrop? Imhalacji przy zapaleniu ucha nie możemy:/
  • Moze mucofluid? Tylko to na recepte. 
  • w sprayu? to wiesz że nawet mam w domu !
  • AMBROSOL -bez recepty. 
    I mucofluid -to juz na recepteZ 
  • @uJa w sprayu do nosa. Dobrze oczyszcza.
  • @uJa a M. To ta najstarsza,nie? 
    To daj jej sinupred w kroplach. 
    On jest na jakiejś ilości alkoholu,ale nasz pediatra kazał dawać odkąd Fr miał 3 lata? Troche mozesz odczekać to alko odparuje;) albo do cieplejszej wody/soku dodać . 
    My dajemy tak z 25 kropel. 
  • edytowano marca 2018
    @uJa jeszcze ACC w syropie - on też rozrzedza wydzielinę.

    Edit: myśmy dostali go kiedyś od pediatry przy zapaleniu ucha u K., żeby rozrzedzić katar i teraz zawsze przy gęstniejącym katarze mu podaję, bo on ma tendecję do bólu uszu w takiej sytuacji.
    Tylko pamiętaj, żeby dużo piła (i przy ACC i przy innych mukolitykach i przy Sinuprecie).
  • Tak się zastanawiam - jaki jest "okres karencji" między dość wysoką temperaturą (przynajmniej jak na mnie, prawie nigdy nie miewam 38*), a nie-w-100%-koniecznym spotkaniem z ludźmi, a zwłaszcza starszą panią? Moja Macocha domaga się, żebym przybyła w sobotę. Czy wystarczy, żebym tego dnia w miarę dobrze się czuła? Wydaje mi się, że nie.
  • @Katia - jak nie masz ochoty na spotkanie z Macochą, to gorączka (stan po gorączce) jest dobrym wykrętem. Czy zarażasz? Trudno stwierdzić, ale wykluczyć nie można.
    Podziękowali 1Katia
  • Od jakiegoś czasu boli mnie ppdbrzusze w drugiej połowie cyklu. To taki tępy ból, boli podczas leżenia, jak naciskam na podbrzusze a zwłaszcza przy wstawaniu z pozycji siedzącej. Wtedy czuję jakby mi całe wnętrzności miały wypaść... Po kilku dniach przechodzi, a potem są bardzo bolesne i wyczerpujące miesiączki. Któraś ma podobnie? To obciążenie po ciążach? ( dodam że mam 25 lat i 2 dzieci)
  • Nie wydaje się to związane z ciążami.
    Podziękowali 1gabriela
  • Pójdę do gina oczywiście. Myślałam że może tak po ciążach, zwłaszcza to ciągnięcie w podbrzuszu przy wstawaniu. Tym bardziej że się powtarza regularnie co miesiąc
  • Z głowy zawsze sporo krwi leci. Ja z niedużą raną we włosach nie jeżdżę szyć. Jak już nie leci to bym dała spokój. Pod włosami nie będzie widać blizny. 
    Ale to ja.
    Na chirurgii dziecięcej mamy już znajomych lekarzy.. Ostatnio Pani doktor przywitała męża slowami : ooo, w końcu całą rodzinę poznam ;) 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Orientuje się ktoś ile średnio trwa hospitalizacja w przypadku wstrzasu mózgu u dziecka ?
  • joachm powiedział(a):
    Kilka lat temu siostrzeniec męża był dwie doby ale nie wiem czy to standard czy tak po prostu wyszło.
    dzięki, już wiem min. 3 doby na obserwacji będziemy
    Podziękowali 1tymka
  • Minimum 3 doby bo po takim pobycie nfz rozlicza.... Zdrowia dla dziecka.
    Podziękowali 2tymka milamama2+3
  • @gabriela ; rozważyłabym diagnostykę pod kątem endometriozy.
    Podziękowali 2gabriela wielorybek
  • Wy się tu chyba znacie na zumach, prawda? @wiesia?
    Czy u dziecka bakterie i leukocyty w badaniu ogólnym + Escherichia Coli w posiewie = antybiotyk?
    Bez gorączki, bez bólu ale pojawiło się moczenie. 
  • U nas skońcZyło sie na urospecie. A ile tej coli wam wyszło? 
  • Powyżej 10^5 CFU/ml.
  • @Bagata Leukocyty zawsze oznaczają proces zapalny. 

    Ale nie zgodziłabym sie na podanie jakiegokolwiek antybiotyku bez posiewu z antybiogramem. 
    Na e.coli najcześciej pomaga furagina,ktora mozna brac od naprawde maluszkowego wieku. 

    Do tego trzeba zakwaszac mocz (żurawina bez cukru i wit,C) i dawać duuuzo cieplej wody do picia. 

    Dodatkowo mozna przez jakiś czas robic moczenie w nadmanganianie potasu. 
    Podziękowali 1Bagata
  • Aha i warto po wyleczeniu tez pamietać o profilaktyce,bo E.coli ma tendencje do nawrotów.
  • Mam posiew z antybiogramem, wszystko tam wyszło "wrażliwy".
    Z badania ogólnego wyszło pH w dolnej granicy normy, więc chyba nie ma co bardziej zakwaszać?
  • @blaekie nie pamiętasz moze przy jakiej ilości leukocytow pomógł Wam sam urosept? 
  • @Bagata niby nie,ale pH moczu zmienia sie w ciagu doby - nalezy pamietać zeby furagine podawać z czymś zakwaszajacym,bo ona tylko w takim środowisku działa. 

    Dodatkowo działanie żurawiny polega na tym,ze ona nie pozwala zbijać sie w takie „wyspy-kolonie” bakteriom E.coli. 
    Ta bakteria tworzy skupiska- podczas leczenia „zewnętrzne” bakterie sa wybijane,a te w środku siedzą w ukryciu i gdy kończymy leczenie one w iaz żyją i w sprzyjających warunkach zaczną sie namnażać,co oznacza nawrot choroby. 
    Stad częste długotrwałe problemy z ta bakteria. 
    Podziękowali 1Bagata
  • edytowano marca 2018
    Mamy problem z tym moczeniem. Warto jakąś dalszą diagnostykę robić? Jest sens prowadzić dzienniczek mikcji i USG pęcherza przy takiej infekcji czy najpierw wyleczyć?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.