Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1241242244246247370

Komentarz

  • Leków żadnych nie przyjmuje?
  • @Kowalka , w ciazy znacznie skraca mi i lagodzi przebieg opryszczki na nosie vit C 1000mg (nie wiem, jak sie to przelicza na dawke dla dziecka). Az jestem zaskoczona, bo szybciej mija niz poza ciaza przy stosowaniu herpexu. (Abstrahujac od innego watku dotyczącego vit c)
    Podziękowali 1kowalka
  • Kto wrażliwy, niech nie czyta!!!

    @kowalka - ja pojadę niekonwencjonalnie, ale sposób jest poznany od mojej dentystki (więc to medyk, w końcu) - często opryszczkę łagodzi smarowanie woskowiną z ucha. Mi i mojemu synowi pomaga.
    Podziękowali 1kowalka
  • @mysikrolica , dzięki! Wit C już wymyśliłam (dziecię jest koleżanki, moje szczęśliwie opryszczka omijała)

    @Katarzyna - dzięki, tego bym za Chiny nie wymyśliła. Przekażę zainteresowanej!
    I mam małe "dopytanie", to na priv sobie pozwolę. 
    k.
  • Katarzyna powiedział(a):
    Leków żadnych nie przyjmuje?
    Mnóstwo leków bierze ale jak dotąd nie miała od nich omamów :(
    Karetka do niej jedzie bo osoba która wzywała powiedziała że po upadku podejrzewa u niej wstrząśnienie mózgu bo chce jej się wymiotowac... 
    Podziękowali 1Nika76
  • @asiao mój dziadek tak ma od około 3 tygodni. Przyszło nagle. Po prostu pewnego dnia powiedział mojemu tacie że byli u niego żołnierze. Od tego czasu się to powtarza. Był badany. I podobno to demencja.
    Podziękowali 1asiao
  • Babcia mojego męża miała takie objawy po lekach na parkinsonizm.
    Podziękowali 1asiao
  • @kowalka „przypalenie” olejkiem herbacianym - działa niezawodnie. 
    Podziękowali 1kowalka
  • Swoją drogą,, przy unieruchomieniu mogą się tworzyć zatory i może dochodzić do mikroudarów. Dlatego przy unieruchomieniu zaleca się heparynę.
  • Było pogotowie.nie stwierdzili wstrząsu mózgu.podali kroplowke.pobadali.
    Ech to trochę smutne jak tak z dnia na dzień może zmienić się świadomość  :(
  • Ona bierze przeciwzakrzepowe i załatwiliśmy jej łóżko ortopedyczne na którym może się podciagac, obracac..właśnie po to żeby nie była całkiem nieruchoma 
    Podziękowali 2Katarzyna Nika76
  • Wiem,że już było ale nie mam czasu się przekopywać przez strony.
    Męczy naszą rodzinę od zeszłego tygodnia wirus jakiś-wymioty i biegunka.
    Dzisiaj dopadło najmlodszą-roczniaczkę. Zawsze z takimi małymi pedzilam do lekarza ale ta nie ma temperatury,wymiotowała raz na razie.
    Tylko pierś pije,nic innego nie chce dzisiaj.
    Jakie probiotyki dajecie w takiej sytuacji? Ktory najlepszy?
    Enterolu nie może. Jak była młodsza to po każdej próbie podania go były zaraz wymioty więc się boję.
  • @asiao warto sprawdzić układ moczowy. Moja babcia z 2 lata temu z dnia na dzień zaczęła mieć halucynacje. Wizyty po lekarzach i odkryto że miała infekcje układu moczowego. Po przeleczeniu przeszło. I teraz już codziennie profilaktycznie żurawine bierze. U starszych ludzi to częste. Nerki które źle funkcjonują nieoczyszczaja dobrze krwi i toksyny mogą spowodować halucynacje.
    Podziękowali 1asiao
  • @olgal dobrze byłoby jakieś saccharomyces... A jaki probiotyk masz w domu? Lakcid, Lacidofil?
  • Ech babcia cała noc nie spała bo była cała noc " na weselu". Nad ranem po 6 usnęła i jak się obudziła to już była w pełni świadoma gdzie jest i rozmawiała normalnie. 
  • Mam tylko bioflorin lgg baby.
  • Nie wiem czy dobrze znalazłam, że tam ramnozus... Spróbuj podawać 3-4 razy na dobę po 5 kropli (chyba taka jest tam napisana dawka jednorazowa-sprawdź). A masz możliwość dostać się do apteki? Jakby mieli w kroplach Diflos lub Floractin.
  • @bleakie, długo ten Urosept braliście?
  • @olgal te dwa co wymienilam to nie suplementy, a i cenowo nie szokujące :)
  • Ok,bardzo dziękuję.
    Obudziła się z gorączką :frowning: 
    Przy starszych nie panikuję ale u maluchów bardzo się boję takich akcji po tym jak kiedyś wylądowaliśmy w szpitalu na kroplówkach z oznakami odwodnienia przy jakimś enterowirusie. Bo tam to nie wiadomo co jeszcze się złapie.
    Podziękowali 2madzikg AgaMaria
  • Przepraszam z góry za naturalistyczny opis, no ale.

    Mój trzylatek miał rota i adenowirusa - biegunka i wymioty. Po tygodniu przestał chodzić, tak bolały go ręce i nogi (kostki i przeguby). Podejrzewam nowego wirusa (artykuł https://parenting.pl/dziwny-wirus-atakuje-dzieci-we-wroclawiu), ale nie było gorączki i kataru. Trwało pięć dni od wystąpienia objawów do stanięcia na nogi. Teraz po dwóch tygodniach znów to samo na dwa dni, ale z mniejszą intensywnościąi szybciej wróciła forma. Podejrzewam chodzenie w butach zimowych, pierwszy raz od dłuższego czasu miał je dłużej na nogach. Cały czas od rota i adeno ma brzydkie kupy. Probiotyk (stosowałam enterol, ale też zwykły) nie pomaga. Wczoraj np. zrobił sześć kup. im bliżej nocy, tym więcej śluzu, czasami sam śluz. Kupa, kiedy leży w siuśkach, to wydostają się z niej ma bąbelki gazów (jak w wodzie gazowanej, przepraszam). Dodam, że antybiotyków miał do wypęku. Jakieś sześć, jeśli liczyć poprzedni rok i ten. Starszy, sześcioletni syn, też ma brzydkie kupy, ale dwie dziennie.

    Co to może być? Czy to bakteria, pasożyty, lamblie? Szukam w internecie i w skrócie może to być wszystko i nic. Ale może nakierujecie mnie na to jakie zrobić badania.

  • Grzyby mogą być
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Tak, to jeden z tropów. Czy można to jakoś zbadać i potwierdzić?
  • Moja 6latka ma nawracające zajady. Maść na zajady ładnie pomaga ale one jej stale wracają.I usta na dole i na górze są "podwójne" czyli czerwone spierzchle nieustannie. Czym mam ją karmić? 
  • @PonuraKura, a nie ma wybroczyn na nogach i pośladkach?

  • @apowojek,  nie ma. A o czym myślałaś?
  • @asiao. ja mam cały czas powracające zajady po ciąży. Podobno pomaga witamina B12 i żelazo, ale mgliście to pamiętam.
    Podziękowali 1asiao
  • edytowano marca 2018
    https://pediatria.mp.pl/choroby/152368,plamica-schonleina-henocha-zapalenie-naczyn-zwiazane-z-iga

    Moja córka to miała, wtedy lat 4. Bóle i opuchlizna stawów (nie mogła chodzić, nie mogliśmy jej założyć butów), wymioty, problemy żołądkowe. Charakterystyczne te wybroczyn na nogach i pośladkach. 
    2 tygodnie w szpitalu.

    Źródło pierwsze lepsze, przepraszam. Ale pewnie znajdziesz coś dobrego na ten temat. 
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Bagata powiedział(a):
    @bleakie, długo ten Urosept braliście?
    Tydzień 
    Podziękowali 1Bagata
  • @apowojek, to nie to. Skórę ma czystą. Współczuję przejść z córką, dobrze, że dobrze się skończyło.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.