Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1243244246248249370

Komentarz

  • mi kiedyś ortopeda zdiagnozował gangliona, powiedziął, że nic się z tym nie robi póki mi bardzo nie przeszkadza. Tak mineło z 10 lat. Rok temu odezwał się 2x w ciągu 4 miesięcy, ręką ruszyć nie mogłam przez 4-5 dni. Teraz znowu spokój i oby jak najdłużej.
  • Mój ganglion na wewnętrznej stronie nadgarstka ma 20 lat. Od robótek ręcznych (haftowanie konkretnie). Rośnie jak haftije dużo i wtedy trochę boli. Maleje jak przez dłuższy czas nie haftuje (mogę robić inne robótki przy których nie wyginam ręki w charakterystyczny sposob do trzymania tamborka). Raz mialam wyciskany pezez chirurga. Dziękuję. Bolało ostro w trakcie i po, bo od razu taki sam odrósł. Jak nie przeszkadza to chyba lepiej zostawic
  • @Agnicha, mialam, usuwany operacyjnie.
  • @Agnicha, u mnie był ganglion usunięty, myśleli, ze będzie ok, ale zespół ciesni się przyletal i pójść nie chce. 
    W.ciesni mnie najbardziej wkurza jak mi palce dretwieja.... Wykręcaja się i tluke naczynia.
  • A jaka metoda mial operacje?
  • Czy domowymi sposobami da się walczyć z bolącym uchem? 5,5-latka się skarży, że boli ją ucho. Z leków, po konsultacji telefonicznej z pediatrą, dałam ibufen, do nosa już bierze sudafed i zrobiłam inhalację z mucosolvanu. U nas rzadko zapalenie ucha, nie znam więc domowych sposobów. :(
  • U nas jak pękła błona bębenkowa , trzeba było antybiotyk, płukanie ucha 1 cm wody utlenionej i nasivin. Ból był dopóki nie było ropy. Jak pękło - nowe odrodzone dziecko. Dopóki płakała przed pęknięciem -nurofen i ototalgin, przytulanie i noszenie... Nic mądrzejszego nie wymyśliliśmy...
    K
    Podziękowali 1Gosia5
  • Nic nie cieknie i nie pęka na szczęście. A co to jest ototalgin? 
  • edytowano kwiecień 2018
    @Gosia5 Zyrtec. Uli zawsze przepisywali Zyrtec oprócz ibuprofenu na uszy. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • My domowymi sposobami zwalczaliśmy zapalenie ucha wodą utlenioną - 3-5 razy dziennie po kilka kropel wlewaliśmy do chorego ucha plus oczywiście nurofen co 8h. Ale u nas było tylko zapalenie związane z przeziębieniem a nie zadne poważne stany jak pęknięcia itp. Nasze leczenie zazwyczaj dluzej trwalo ale woda utleniona pomagala.
    Podziękowali 1Gosia5
  • A jeszcze mi się przypomniało ze przy tej wodzie utlenionej rano i na wieczór czosnek z kapsulek zakraplaliśmy. Tez bardzo pomagal.
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Agnicha Nam laryngolog nasivin przy zapaleniu ucha zalecała. Więc widać są różne szkoły. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Nam też ostatnio lekarz na dyżurze laryngologicznym w szpitalu zalecił nasivin lub inne obkurczające do nosa. Aby udrożnić trąbkę.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Czy badania tarczycowe trzeba robic na czczo?
  • A juz myslalam, ze jednak nie. Dobrze, ze spytalam. Dziekuje.
  • Warto sprawdzić ciśnienie.
  • Lekarz mojego męża mawiał, że po świętach cholesterolu nie bada się ;) więc chyba tak
  • ola_g powiedział(a):
    Musiałam iść rano na badania krwi, czy cholesterol całkowity 195 przy normie 190 może być skutkiem diety świątecznej? 
    Można powiedzieć,że jest na granicy normy :wink: 
    Też bym pewnie nie powtarzała,no może za jakiś czas.
    Myślę,że raczej w ogóle trzeba zacząć uważać z dietą,zdrowiej jeść,bo gdyby ta gospodarka lipidowa działała prawidłowo to święta nie święta cholesterol by nie poszedł w górę.
    Jak poszedł to coś już w organiźmie zaczyna szwankować.
  • Opryszczka nad ustami u 10 latki. Macie jakieś dobre sposoby na pozbycie się paskudztwa?
  • Hascovir maść jak najszybciej, grubo, kilka razy dziennie. U nas 10 latek ma regularnie opryszczkę co najmniej kilka razy w roku. Wystarczy, że rodzęństwo ma katar to u niego pierwszy objaw to opryszczka. I pilnować by łapami nie dotykała i nie drapała, u nas kiedy.s sobie przeniósł to świnstwo na palec.
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Teraz już wie, że jak zaczyna coś czuć natychmiast przychodzi po maść, na drugi dzien sa już strupki zwykle
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Dzięki wielkie! To lecę po maść :)
    Podziękowali 1Aneczka08
  • @Agnieszka82 znajomy opowiadał mi ostatnio, że srebrem koloidalnym zwalczał. Nie pamietam jak to robił, ale może w necie coś będzie na ten temat.
    Mój mąż walczy zawsze dużymi dawkami wit D.
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • A ja uwielbiam plastry compeed. Gdy tylko czuje ze zaczyna swędzieć, przyklejam i nic nie rośnie dalej.
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • @Agnieszka82 olejek z drzewa herbacianego. 
    Mną patyczek do ucha i miejscowo przypalić. 
    Dziala bez pudła. 
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • O widzicie, sposobów a sposobów. @chabrowa przypalanie? Brzmi groźnie:)
  • No wiesz o co chodzi -trzeba przytrzymać w tym miejscu dłużej . 
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Czosnek daje radę.
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Pięta obtarta od buta, spuchla, troche boli i jest czerwona (podeszlo ropą pewnie). Nie zaparze tego, bo zapewne bym sie predzej poparzyla. Czym to polac, zeby sie zagoilo? 
  • Brodawkana na dużym palcu u nogi u 7latki. Przechodziła w liceum. Tragicznie się to rozlalo mimo że wypalanie ciekłym azotem i takim specyfikiem jak lakier do paznokci.. Zdzieralam do mięsa i znów smarowalam. Przeszło na zawsze po kąpieli w tatraparku. Ja bym tam z nią nawet pojechała żeby nie ta ciąża.. Ktoś coś? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.