Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1244245247249250370

Komentarz

  • brodacid - raz dwa razy dziennie i potem zdzierać - u trójki dzieci moich pomogło tyle, że trochę trwało, z miesiąć?
    Podziękowali 1MAFJa
  • Dwóch moich najstarszych 7 i 8 latek ma całą skore pokryte „kaszką” w cielistym kolorze, czuć jak się przejedzie ręką, okropnie się drapią. Mają to już chyba ze 2tyg ale wcześniej nic nie mówili a ja dopiero odkryłam to pare dni temu..myslalam ze zejdzie ale nic nie schodzi. Co może być podłożem? Generalnie alergikami akurat Ci nie są. 
  • Fa to najbardziej histeryczne dziecko nasze. To zdziersnie bolało jak diabli mnie starababe.. To jest wystające ale malutkie bialutkie. Dziś widzę już te czarne główki korzenie czy co tam. Oczytałam się o skórce z cytryny w occie- może na taką małą pomoże. 
  • Jeszcze trochę z tym jaskółczym zielem...
    Podziękowali 1MAFJa
  • Chyba jeszcze nie majaskolczego bo w zeszłym roku cały ogród tego mielismy
  • A jak sprawdziliście ze to ten konkretny wirus @mamlu ? Chyba tez jakie emolient kupię i może fenistil będę im dawała. 
  • 1,5 roczne dziecko tydzien temu zlapalo ostra jelitowke. Po 2 dniach wymioty ustaly. Pojawila sie goraczka na 1 dobe.
    Nastepnie w jamie ustej wysyp plesniawek a dzis lekarka dodatkowo stwierdzila zapalenie oskrzeli. 
    Na oskrzela zapisala antybiotyk a do jamy ustnej przeciwgrzybiczna Nystatyne.
    Mama wolalaby uniknac antybiotyku.
    Czy po (ewentualnym) podaniu go nie nasili sie grzybica w ustach?
    Moze warto zaryzykowac i probowac tylko "wyklepac" wydzieline z oskrzeli? 
    @Katarzyna ?

  • Ja na oskrzela same nigdy nie dostawałam antybiotyku. Zawsze berodual i ew pulmikort do inhalacji. 
    Podziękowali 3MAFJa Kasik Aga85
  • Pediatra powiedziala, ze przy takich ustach lepiej nie inhalowac.
    Tym bardziej dziwne wydaje sie zalecenie przez nia antybiotyku.
    I badz tu matko madra...
    Tyle sie slyszy, ze antybiotyki nie lecza oskrzeli..
  • No pulmikort nie byłby najlepszym wyjściem ale berodual? Inhalacje be ale antybiotyk super. 
  • To czarny bez i babka z macierzanka
  • Czy popuszczanie niewielkich ilości stolca przy oddawaniu gazów należy jakoś bardziej diagnozować? Chodzi o dziecko, sytuacja nie zdarza się codziennie ale powiedzmy 1-3 razy w miesiącu.
  • @Aneczka08, a podloze alergiczne? 
  • Testy skórne tylko kurz i roztocza delikatne podwyższone. Zaparcia raczej nie choć jako jedyny wypróżnia się regularnie ale co drugi dzień. 
    To co z tym fantem,? Dietę ma raczej wysoko resztkowa, ciemne domowe pieczywo sporo kasz, kocha jabłka.
  • Jest emocjonalny baaardzo. Czasem(rzadko) mówi że brzuch boli zwłaszcza pod koniec jedzenia ale  nie widać tego kompletnie po nim że go cokolwiek boli.
  • edytowano kwiecień 2018
    Wysypka na brzuchu i klatce piersiowej drobna czerwona u 9-latki. Dzisiaj bardziej szorstka mniej czerwona. Do tego 3 dzień boli ją czubek jezyka i też jakby miała na nim wysypke ;) Ma ktoś jakiś pomysł?
  • Od powrotu ze szpitala z noworodkiem starsza córka (3l) często się podsikuje w dzień (ale tylko w domu, w przedszkolu np nie). Do tej pory odkąd była odpieluchowana nigdy praktycznie nie było niespodzianek. Myślicie że to związane ze stresem że pojawił się noworodek?
  • U mnie nigdy nie było tak ze odpieluchowalam i koniec tematu. Często z różnych powodów były regresy. Potem mijały. Przestałam się już zadręczać tym. Bardzomnie męczyło zamartwianie się ze coś znowu zrobiłam nie tak. W końcu mija.
    Podziękowali 1weronika85
  • Katanna powiedział(a):
    Wysypka na brzuchu i klatce piersiowej drobna czerwona u 9-latki. Dzisiaj bardziej szorstka mniej czerwona. Do tego 3 dzień boli ją czubek jezyka i też jakby miała na nim wysypke ;) Ma ktoś jakiś pomysł?
    coxackie może być. Wirus. A jakieś inne objawy? Gorączka, bóle, wysypki na buzi nie ma? Węzełki jakieś?
  • edytowano kwiecień 2018
    Mój 7 latek skarżył się od tyg na ból zęba, poszliśmy przedwczoraj do dentysty- zrobiła wypełnienie między zębami- po powrocie do dnia następnego okropnie go dalej bolało- wróciliśmy do dentysty- po rozwiercaniu zęba okazało się ze próchnica jest w srodku- nie było jej widać- zatruła. Jak wróciliśmy do domu i w dziś w nocy płakal ze bardzo go boli- 
    przez tel ( nie mogłam podjechac)  dr kazała mi wyjąc wacik z lekarstwem jak się uda i powiedziała ze może nas przyjąć ale ja zdecydowałam ze pojadę jutro z samego rana. Młody płacze, ze go boli- chce mu dac kolejna dawkę ibuprofenu na noc, ale zastanawiam się czy dobrze zrobiłam...ze każe mu wytrzymać z ostrym bólem do rana...  

    Czy wogole można czekać z czymś takim ? No nie wiem czy dobra decyzje podjęłam.. czy jednak z takim bólem powinnam dziś pojechać? Czymś to grozi? 

    Mialam cała piątkę dziś i nie miałam siły pakować wszystkich i do dentysty trzeci raz..
  • Wyjęłaś to lekarstwo? Ja tak kiedyś miałam. I niestety okazało się, że bylo niedokładnie doczyszczone przed założeniem leku...  :'(
  • Jak u mojego kiedyś mega bolało i puchl, to na szybko pojechałam do obcego wysokoplatnego dentyst i skończyło się wyrwaniem zęba -  to był mleczk a pod nim zrobil się ropien.
  • Całego nie wyjęłam ale noc przespał. Dalej silny ból wiec pojedziemy niedługo. 
    Podziękowali 1madzikg
  • Byłam na USG stawów skokowych. Brakuje mi więzadła skokowo strzałkowego  :p znaczy jest niewidoczne w USG prawdopodobnie po zastarzalym zerwaniu.

    Stawy mam niestabilne oba. Idąc do lekarza podwinęła mi się znowu noga na szczęście się nie wywaliłam. 

    Ma ktoś taki przypadek ?Dostałam skierowanie na 3 zabiegi kinezyterapii i mam ćwiczyć, chodzić na palcach itp.


  • Agnicha powiedział(a):
    Naderwanie zerwani cholera wie mięśnia czworoglowego
    Jakie postepowanie? 
    Mieliacie takie doświadczenie?
    Corka lat 12

    Tak na już to odciążyć nogę, najlepiej ułożyć wyżej, przyłożyć okład z lodu.
    Jeśli jest naderwane, to leczenie zwykle jest bezinwazyjne, jeśli zerwane zwykle leczy się operacyjnie.  
  • Można czy nie można stawiać bańki dziecku w trakcie gorączki? 
  • trwajacy 3tyg, kaszel z dolu, wykrztuśny zielony gęsty...
    Katar tygodniowy czasem przezroczysty, czasem zielony. Zatoki nie bola poki co.
    Od wczoraj bol mięśni, dreszcze gorączka, w gardle nic nie boli. Jakby grypa, juz przechodzi. Stres zyciowy 8/10 pewnie sie przyczynil.

    Leze.Monodieta dopiero teraz, dużo pije z 4l. Co jeszcze mogę?
    Karmię toddlera 17mcy.

    Czy ten kaszel zielony gesty z dolu, to juz na bank lekarz i antybiotyk?
  • czy cukier 98 na czczo o czyms świadczy? - pobrany 2,5h po wstaniu, piłam wodę i w mocnym stresie byłam dziś (ciśnienie miałam 135 gdzie normalnie rzadko kiedy mam wyższe niż 100-110..

    zwykle miewałam niski cukier 70-80
  • Aneczka08 powiedział(a):
    czy cukier 98 na czczo o czyms świadczy? - pobrany 2,5h po wstaniu, piłam wodę i w mocnym stresie byłam dziś (ciśnienie miałam 135 gdzie normalnie rzadko kiedy mam wyższe niż 100-110..

    zwykle miewałam niski cukier 70-80
    A z glukometru czy laboratorium?
    Jeśli to pierwsze to bym powtórzyła w laboratorium a jeśli to drugie to jakie masz normy na wyniku?
    (Zakres normy może się nieco różnić w zależności od metody i aparatu,miejsca z ktorego krew została pobrana
    więc to też może mieć znaczenie).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.