Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1242243245247248370

Komentarz

  • @annabe, coś mi się kojarzy, że walczyłaś z kandydozą u synka. Możesz mi napisać jakie miał objawy i jakie badania zrobiłaś?
  • @PonuraKura ; mój synek tak miał i później dostał dodatkowo pleśniawki w buzi, po przeleczeniu na pleśniawki przeszły też brzydkie kupy.
  • @Zuzapola, a jak leczyliście te pleśniawki?
  • U nas po ostatniej rota-podobnej akcji to brzydkie kupy i bóle brzucha do 2 tyg były... Pierwsza inf u pierworodnej podobnie.
  • Nie przechodziły od nystastyny, to lekarka stwierdziła, że pewnie cały układ pokarmowy zakażony i dostał na 2 tygodnie syrop, Flumycon chyba .
    Podziękowali 1PonuraKura
  • JUż drugi raz to przechodziliśmy, teraz ma 2 lata prawie, a pierwszy raz miał kurację około 5 m.ż. Wtedy chyba za krótko dostał.
  • na zajady to chyba wit b2 a nie b12.. Przynajmniej mi w aptece ostatnio tak farmaceutka doradzila
    Podziękowali 2madzikg asiao
  • Nam na zajady smarowanie tormentiolem lekarka poleciła.
  • Mi zajady przeszły po Tormentalum i suplementacji B complex
  • apowojek powiedział(a):
    https://pediatria.mp.pl/choroby/152368,plamica-schonleina-henocha-zapalenie-naczyn-zwiazane-z-iga

    Moja córka to miała, wtedy lat 4. Bóle i opuchlizna stawów (nie mogła chodzić, nie mogliśmy jej założyć butów), wymioty, problemy żołądkowe. Charakterystyczne te wybroczyn na nogach i pośladkach. 
    2 tygodnie w szpitalu.

    Źródło pierwsze lepsze, przepraszam. Ale pewnie znajdziesz coś dobrego na ten temat. 
    Też to przeszłam w dzieciństwie.
    Od tych plam się zaczyna i są bardzo spektakularne,nie do przeoczenia raczej.
    U mnie to były plamki od pasa w dół,ktore zachowywały się tak jak siniaki-najpierw czerwone potem siniały,żółkly i znikały a za jakiś czas nawrót,od nowa to samo.
    Bardzo bolały mnie nogi.Nie moglam chodzić,kilka tygodni leżałam albo mnie nosili (mialam 5 lat).
    Pierwszy raz wypisali ze szpitala,powiedzieli że jakieś uczulenie...
    Dopiero po kolejnym wysypie dokładnie mnie przebadali w szpitalu i stwierdzili tą chorobę.
    Wycięli mi migdały-bo wg nich tam było źrodło-bakterie,ktorych toksyny uczulały...
    Potem już faktycznie nie było nawrotów.
  • edytowano marzec 2018
    @PonuraKura tak walczyliśmy. Candida liczna wyszła mu w badaniu kału. Chciałam spr wtedy czy nie ma pasożytów a wyszedł grzyb. Objawy zaczely się gdzieś jak miał niecałe 2 latka, ale ze pochłaniał ogromne ilości jedzenia to uznałam ze z tego wynikają jego częste wypróżnienia...długo trwały zanim uznałam ze to jednak coś nie tak. Robił 6-8 rzadkich cuchnących kup dziennie. Często bolał go brzuch. Skore tez miał kiepską, ale nie wiem czy od candidy bo w międzyczasie odkryłam ze uczula go mleko i poprawiło się po odstawieniu go. 
    No i w zachowaniu- bardzo pobudzony non stop, rozdrażniony. 
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Od wczoraj coś mi się dzieje z dłońmi, prawa najbardziej. Od zawsze mam problem z suchą skóra na rekach ale od wczoraj cała prawa dłoń jest jakby ściągnięta, susza na wiór aż lekko pęka, cała zaczerwieniona i okropnie piekąca. 

    Nie ma jakiś gigantycznych mrozów i nie odmroziłam jej. 
    Jak sobie ulżyć? Strasznie mnie boli gdy smaruje kremami. Piecze jeszcze bardziej. 
  • Mam pytanie do osób z Poznania,
    pilnie musimy zrobić mężowi rezonans magnetyczny ( nowotwór pęcherza) 
    czy może ktoś polecić sprawdzoną placówkę?
    Zależy mi także aby opis był profesjonalny, 
    może ktoś ma wiedzę na ten temat i może się podzielić takimi informacjami?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
  • annabe powiedział(a):
    Od wczoraj coś mi się dzieje z dłońmi, prawa najbardziej. Od zawsze mam problem z suchą skóra na rekach ale od wczoraj cała prawa dłoń jest jakby ściągnięta, susza na wiór aż lekko pęka, cała zaczerwieniona i okropnie piekąca. 

    Nie ma jakiś gigantycznych mrozów i nie odmroziłam jej. 
    Jak sobie ulżyć? Strasznie mnie boli gdy smaruje kremami. Piecze jeszcze bardziej. 
    Alantan dermoline niebieski i różowy stosuję na zmianę. Bardzo często muszę myć ręce w pracy i mam problem ze skórą właśnie.
    Wszystkie zwykłe kremy szczypią a te nie-nawilżają,nie szczypią.
    Podziękowali 1annabe
  • @mario1605 przekleilam Twoje pytanie też do lokalnego wątku poznaniaków, bo nie kazdy wszedzie zagląda.. O, tutaj  http://wielodzietni.org/index.php?p=/discussion/16765/poznaj-tej-poznan#latest
    Podziękowali 1andora
  • @annabe, a możesz napisać jak wam się udało pokonać te grzyby? Jaką dieta? Lekami? Zakładam, że tym i tym.
  • Głównie walczyliśmy samą dietą. Bez owoców, bez cukru- tak restrykcyjnie, nawet wędlinę kupowałam w eko sklepie bez cukru bo w każdej innej jest. 
    W internecie jest sporo wskazówek dot diety. Produkty które wspomagają leczenie- mają działanie przeciw grzybiczne: granat, czosnek, awokado. Przeszliśmy tez na bez mleczną, ale bez glutenu niestety to było dla mnie za duzo. Pieczywo i kasze jadł ale pilnowalam żeby nie skubnął nawet kawałka pszennego chleba, tylko żytni na zakwasie. Jak już musiałam słodzić to używałam ksylitol. Tez ma działanie przeciw. 

    Bywaly tygodnie ze trzymałam dietę a bywaly ze trochę luzowalam.. raz po jakimś pogorszeniu zdecydowałam się żeby wrócić do restrykcyjnej diety- ale najpierw podałam mu nystatyne żeby wspomóc się trochę. I bardzo duzo probiotyków jadł. 
    Jak dziecko starsze to fajne preparaty w kapsułkach są które można dodatkowo stosować. Mój nie umiał połykać niestety. 
  • aqq
    dziękuję
    Podziękowali 1aqq
  • Jak długo po kontakcie z alergenem może utrzymywać się pokrzywka alergiczna? Tzn podawany jest fenistil ale gdy lek przestaje działać pokrzywka powraca. Nie wiem czy kontakt z alergenem był tylko w poniedziałek a pokrzywka może powracać jeszcze przez tydzień, czy skoro powraca to kontakt z alergenem jest ciągle?

    jestem niestety dość "zielona" w kwestii alergii a chcę dociec co alergizuje moją trzyletnią E. To jej pierwsza pokrzywka w życiu.
  • No na pewno ponad pól roku. Nie wiem czy zupełnie pozbyliśmy się grzyba, nie sprawdzałam. Ale wszystkie dolegliwości które mu dokuczały minęły. Choć teraz tez czasem powie ze brzuszek go boli, ae wszystko inne jest ok. 
    Zajelo nam to tyle bo byłam w ciąży i miałam różne okresy wzrostu i spadku motywacji... 
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Mojemu 5 latkowi spuchly wierzchy dloni i przedramiona ok 2/3 dlugosci. Nie swedzi, jest gorace i syn mowi, ze go boli jak naciska.
    Co to moze byc i czy lekarzowi warto pokazac? 
  • @annabe, dziękuję za odpowiedź.
  • Od 6 miesięcy mój pięciolatek pod pachą ma drobną wysypkę. Jakby kaszę manną ktoś rozsypał. Jakiś pomysł?
  • jedną pachą? jak nasilenie, stałe, zmienne? Świąd jest?
  • @Megan moja córkę pokrzywka trzymala prawie 2 tyg.
    Wapno 3 razy dziennie i 1 tabl antyalergiczna ma noc dawalam
    Podziękowali 1Megan
  • Przy sprawach reumatycznych mogą wszystkie wyniki wyjść w normie łącznie z latexem,crp,ob itp.
  • Co na ból ucha w ciąży? Samo przejdzie, trzeba przeczekać czy coś trzeba wziąć? :(
  • Co z tymi uszami ? Moja 3 latka dziś też płacze na ucho, wysięku nie ma ale jeszcze skarży się na ból w buzi od strony ucha -jest jakby trochę nabrzmiałe i na brzuch... Rady potrzebuję ...
    K

  • U nas też. Od wczoraj 5latek z zapaleniem ucha. Ale antybiotyk dostał miejscowy. 
  • edytowano marzec 2018
    Nasz przyjaciel miał gangliona w stopie. Operację miał. 
    Nie czekaj też z operacjami cieśni. Mój mąż miał dwa nadgarstki i dwa łokcie. Teraz wreszcie go nie boli, może spać... 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.