Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1245246248250251370

Komentarz

  • w labie norma 78-99
    czy bardzo silny stres może podnieść cukier?
  • Czyli masz cukier w normie.
    Ja bym się nie przejmowała.
    A stres tak,może mieć wpływ na jakieś wahnięcia poziomu glukozy.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • @wiesia ja właśnie walczę  z przewlekłym zapaleniem zatok,kaszel mam okrutny. 
    Biorę AMBROSOL,sinupred,na kaszel mam wziewy,bo nic nie dawało rady. I Amol pije - ze dwie łyżki na odrobine wody. 
    I cos przeciwzapalnego z ibuprofenem. 
    Podziękowali 1wiesia
  • @chabrowa Ciebie też meczy?
    mnie malal ten kaszel, ale obecna grypa zwiekszyla produkcję śluzu i juz nieciekawie to wygladalo. Od dzis tylko picie, jaglanka i czosnek... Po pol dnia diety jest poprawa z katarem. Jak to dziala ze kaszel jest wywolywany przez zatoki?
    Ibuprofen w jakich dawkach bierzsz?
  • Ja biorę jeden (400) na noc. 
    Mi tyle tego spływa po gardle,ze niespecjalnie mnie dziwi,ze w oskrzelach sie odłożyło. :/ 

    dostalam tez od laryngologa jakiś mocniejszy psikacz do nosa i maść z antybiotykiem,bo ja juz z tym spływaniem walczę ... od dłuższego czasu. Tylko czasem sytuacja sie zaostrza (jak teraz). 
    Podziękowali 1wiesia
  • Monodieta u mnie odpada -kiedyś próbowałam i jest to jedyna rzecz,ktora powoduje ze praktycznie mdleje. 
  • A próbowałaś ogrzewać zatoki?
    (w zeszłym roku tu się radziłam w sprawie kataru zatokowego - gęsty żółty, beznadzieja... udało się monodietą i ogrzewaniem zatok przynosowych + czoła solą w skarpecie - na granicy poparzenia; no ibuprofenem też)

    U mnie to jednak nie zatokowe, nic nie spływa tylko przy głębokim wdechu się uruchamia. No nic pobawię się jeszcze w domowe sposoby, inhalacje, diety. Mąż mnie obserwuje, twierdzi, że się poprawia. Po prostu trochę długo się to ciągnie (3tyg).
  • Ja wyprowadziła się z infekcji zatok owej czarnym bzem gorącym i smarowaniem szyi i zatok propolis em na spirytusie.. I wewnętrznie też parę kropel do gardła albo na miodzie... Ładnie zeszło.. Ale z 3tyg flegma zlazila
  • Korzeń... Niby zawsze dobrze jest chwilę przegotowanej te zioła ale mi to nie idzie w malutkich garnuszkavh więc zalewamy wrzątkiem pod przykryciem na kwadrans odlewam i dziala
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano kwiecień 2018
    W piątek pobieralam córce mocz. Woreczek przykleilam o 3- 4. O 6 nie było jeszcze siusiu. Zostawiłam woreczek, o 7 już był pełny, włożyłam do kubeczka i zawiozlam do przychodni. Dzisiaj wyniki kiepskie. Sporo bakterii, leukocyty kryją pole widzenia. Krew w porządku. Błąd pomiaru? Czy możliwe jest zakażenie skoro małej nic nie dolega?  Od piątku pewnie by się pogorszyło, prawda? W środę powtórzę badania, ale trochę mnie to martwi :(
  • Ja bym powtórzyła badanie wcześniej, na pewno są całodobowe labolatoria
  • Ja bym próbowała złapać do pojemniczka. Przy tych woreczkach chyba jest duże ryzyko ze wyjdą bakterie?
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Gosia5 powiedział(a):
    W piątek pobieralam córce mocz. Woreczek przykleilam o 3- 4. O 6 nie było jeszcze siusiu. Zostawiłam woreczek, o 7 już był pełny, włożyłam do kubeczka i zawiozlam do przychodni. Dzisiaj wyniki kiepskie. Sporo bakterii, leukocyty kryją pole widzenia. Krew w porządku. Błąd pomiaru? Czy możliwe jest zakażenie skoro małej nic nie dolega?  Od piątku pewnie by się pogorszyło, prawda? W środę powtórzę badania, ale trochę mnie to martwi :(
    Raczej zakażenie. Bakterie mogą się namnożyć ale leukocyty nie.
    Jak jest tak dużo to świadczy o stanie zapalnym dróg moczowych do przeleczenia.
    Ja bym dała od razu na posiew jak najszybciej do pojemniczka bezposrednio jak się uda,nie do worka.
    Podziękowali 2Gosia5 chabrowa
  • @olgal czy w grę wchodzi tylko antybiotyk? Córka ma 7 tyg :(
  • @Gosia5 zalezy co wyjdzie w posiewie. 
    Warto podjechac na IP gdzie maja chirurgię dziecięca lub urologię,bo pediatrzy,tonstraszny beton w temacie. Niestety z racji na wiek maluszka mogą chcieć Was zatrzymać w szpitalu. 
    ZUM  do wieku 6 miesięcy teoretycznie powinien byc leczony szpitalnie. 
    A po przeleczeniu trza by było zrobic usg. 
  • A i u takiego malucha nie czekałabym do środy - szczegolnie ze nie mozesz jej dac nic typu żurawina,furagina itp
  • I jeszcze raz - nasz urolog zawsze powtarza: jak sa TYLKO bakterie,to byc moze błąd przy pobraniu - trzeba sprawdzic (ale tez nie czekac za długo),jak sa leukocyty,to znaczy ze jest zakażenie bezdyskusyjnie (chyba ze jakies mega lipne laboratorium) - wtedy robisz w miarę z jednej próbki powtórne badanie ogólne i koniecznie  posiew. 

    I serio u takiego Malucha nie ma co czekac. 
  • Podobno CZD robi. Zadzwonię jutro. Zastanawiam się tylko, co by było, gdyby nie zrobiła tych badań w piątek. Miałam tylko zbadać krew pod kątem żelaza, a mocz przy okazji. Młoda nie wygląda na chorą. Skąd się wzięło to zakażenie? 
  • Pytanie z fejsa, dziewczyny z ogromnymi problemami zdrowotnymi.
    "Wczoraj nagle zaczęły mnie boleć obie przepukliny. Tzn. bolały od miesięcy, ale raz na jakiś czas, a od wczoraj - za każdym razem, jak tylko wstanę i przejdę 2m, ból zgina mnie wpół. :( Nie wiem, co z tym zrobić. Co się powinno robić z przepuklinami pachwinowymi, jeśli lekarze nie chcą operować?? Jak sobie z tym radzą zdrowi?"
  • Wiem ze temat byl, ale nie umiem znalezc. 
    3,5 latka ma jeczmien pod okiem, co zrobic, zeby jej pomoc? Boli ja i marudzi okropnie.
  • Czy jest różnica w nomenklaturze między "kryją pole widzenia" a "luźno kryją pole widzenia"? @olgal ?
  • Gosia5 powiedział(a):
    Czy jest różnica w nomenklaturze między "kryją pole widzenia" a "luźno kryją pole widzenia"? @olgal ?
    Tak-"luźno" jest sporo mniej niż "kryją".
    U nas się pisze "luźno" albo "gęsto" pokrywają.
    To drugie to już jest max czyli jakby najgorzej jak może być-tz.ropomocz jeśli to dotyczy leukocytów akurat.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Moje przez prawie tydzien(przy pierwszym razie) potrafiły mieć tylko gorączkę wysoka bo czekaliśmy na koniec trzydniowki etc
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Gosia5 a Ty rozmawiałaś z jakimś lekarzem?? Serio u takiego maleństwa zapalenie moze miec wpływ na późniejszy stan i prace nerek :/ 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Rozmawiałam z lekarzem. W piątek będą wyniki posiewu. Teraz nie warto leczyć na ślepo. Kinga bardzo dobrze przybiera i nie marudzi bardziej niż zwykle. Nie ma gorączki. W piątek leukocyty kryły pole widzenia, we wtorek luźno kryły. W piątek jeszcze zrobię ogólne badanie moczu. Najdziwniejsze w tej chorobie jest to, że wykrylam ją przypadkiem. Co by było, gdybym nie zrobiła badań? Nic mnie w Kindze nie niepokoi. 
  • @Gosia5 najprawdopodobniej prędzej czy później by zagorączkowala.
    U moich tylko pierwszy zum był z temperaturą,a te mnóstwo kolejnych bezobjawowe. Tylko comiesieczne kontrolne badania moczu wykazały.

    Różnice w ilości leukocytów mogą być też w zależności od tego o jakiej porze był pobrany mocz,ile dziecko wypilo wczesniej,ile czasu od ostatniego wysikania minęło.
    Dlatego zaleca się aby to był mocz po nocy bez picia,ale wiadomo że u niemowląt to niemożliwe.
    Podziękowali 2chabrowa Gosia5
  • CZD.  Po godzinie masz wyniki. 
  • Ja mojej dwulatce dzisiaj pobierałam mocz do kubeczka.Do łazienki ściągłam skarpetki. stała na płytkach i odkreciłam kran z wodą i podziałało
  • @Gosia5 na oddziale urologii słyszałam o takich przypadkach - mamy dowiadywały sie ze była jakas infekcja po śladach w nerkach widzianych na usg. 
    My z racji na specyficzna budowę nerek byliśmy predysponowani do ZUM i dlatego przez pierwsze pół roku robiliśmy badania ogólne moczu raz na tydzień,potem raz na dwa. Właśnie po to,aby wyłapać,kiedy jest bezobjawowe. 
    Podziękowali 1Gosia5
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.