Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1258259261263264370

Komentarz

  • @olgal kryły pole widzenia. O tych leukocytach nie zmyślam. Dwóch niezależnych lekarzy twierdzi, że wynik z kubeczka jest bardziej wiarygodny i ta rozbieżność jest możliwa. Sama dwa razy się o tym przekonałam. 
  • Mój dwulatek ma śmierdzący problem: od około dwóch tygodni nie robi normalnej kupki tylko co chwile brudzi pampersa rzadkim i śmierdzącym kleksem. Brzuch ma miękki. Nie wiem czy to jakieś zaparcie bo diety nie zmieniałam jedynie owoców sezonowy więcej zjada. 
  • Moj syn (rok i 4 msc) jak otwiera buzie do jedzenia to pryska mu slina. Tak jak by w buzi mial np. balonik z mala dziurka i pod cisnieniem pryska slina. Czy to normalne? 
  • @September dałabym mu w pierwszej kolejności większa dawkę probiotyków przez jakiś czas. 

    Powodow może być wiele, może dieta, może alergia, ale probiotyki ważne. Ja dawałam nie 5 kropelek jak piszą tylko z 10/15dziennie.
    Podziękowali 1September
  • Krzywa cukrowa robiona glukometrem w domu? Ma to sens? Nie zrobiłam jeszcze po porodzie a strasznie mi nie po drodze do laboratorium. ..
  • @weronika85 większy niż łykać glukozę w jakiejs mega dawce. Zrobienie takiej krzywej, w warunkach w których się na co dzień funkcjonuje, jedząc to co zwykle, daje bardziej rzeczywisty obraz jak sobie organizm radzi z cukrem. 

    O szczegółach nie napisze bo laik jestem, ale @Katarzyna kilka razy polecała. 

    A czemu po porodzie?
  • @annabe bo miałam już 3x cukrzycę ciążową i teraz pytanie czy mi nie została.
    Podziękowali 1annabe
  • Jonatan drugi dzień gorączkuje z przerwami v w tym czasie jest średnio przytomny i nie ma apetytu co u niego nie jest normalne nawet przy chorobie. Właśnie przed chwilą obrzygal M.. Czy to może być ospa. Krostek na razie brak. Czas zachorowania też raczej mało spodziewany
  • Nie wygląda.. Wyrzygal wodę... A kupy w miarę normalne idą... Gorączka od piątku wieczor
  • Mam chyba floractin... Ale jelitowe objawy na razie niezbyt były znaczące.. Z resztą jakby to nie zabrzmiało serii nie miał skąd złapać innego wirusa niż ospa 
  • U nas podobnie. F. złapał gorączkę z maga glutem, ja glut i owszem ale też brzuch i łamanie. Ja daję zawsze probiotyk, nie zaszkodzi. Zdrowia dla dzieciaków @MAFJa ;
    Podziękowali 1MAFJa
  • Podawał ktoś heviran swoim malym(półtora rocznym) dzieciom? W trybie co 6halbo innym? ... Przyznam że rozważam. 
  • Ja uważam podobnie jak @ola_g . Jeśli zalecił tak lekarz, to rozważyła bym... Ale sama bym nie podała.
  • Lekarzzostawilanam decyzję. Opierxliwe bo Trzeba dzieci budzić boco 6h przez tydzień rozkruszone tabletki... 
  • Ile może trwac wirusowe zapalenie gardła?
    Fr. w pon,wt miał stan llpodgoraczkowy, w środę doszło gardło fatalne,ból promieniujący do ucha itp. 
    Od tego czasu jest na Ibuprofenie - jak mija 8h to znów pojawia się stan podgorączkowy. 
    Gardlo najpierw było bardzo czerwone i w pecherzyki,potem pojawiły się takie białe kropki. 
    Lekarz na etapie kropek widział - powiedział ze nadal tylko wirusowa. 
    Ile to może trwać,a kiedy już powinno się coś zrobić więcej? 
  • Obawiam się że Jonatan też może mieć coś takiego a jeszcze w perspektywie ospa.. Stąd rozważanie tego antywirusa. Ponoć bardzo skuteczny ale nie mamy przekonania, szczególnie że sposób aplikacji mega upierdliwy. Może ta ospa nie wyjdzie im.. Stefek Ugryzl tosie w krosty dwa razy, ale reszta też się bawiła z nią, karmila ich ona nawet akurat dzień przed wysypem i jakoś nie zlapali.. No i też nie wiemy tak na prawdę cóż tym jontkiem. Chodzi z butelka i jęczy, policzki jakby spuchniete lekko u góry, po każdym piciu jedzeniu mieli coś jakby, miewa czkwake raz chlusnal. No i gorączka nawracaja ok. 38 jest nieprzytomny chce się tulic. Jak mu w gardło zajrzec? Obawiam się że Itak się nie znam
  • Białe kropki na gardle to raczej objaw anginy.
  • Nie znam. 
  • @annabe właśnie podobno nie zawsze. 
    Tzn są kropki wirusowki a są naloty anginy bakteryjnej. 

    I bądź tu mądry. 
  • @Elunia a masz coś do rozpuszczania woskowiny? Bo może dlatego coś się przytkało...
  • edytowano czerwiec 2018
    @Elunia Dolphiner jest dobry. To jest osuszacz. Polecany szczegolnie jak ktos ma czesto "ucho plywaka". Wody warto szybko sie pozbyc, bo moze dojsc do zap przewodu sluchowego.
    Moja corka miala zalecone przed kapiela oliwke do ucha, a po kapieli wlasnie ten osuszacz.
  • @Elunia mi chyba anginka pomogła... liście do ucha wsadziłam. Nie znam się na tym od Sąsiadki dostałam wtedy. Zapomniałam poskakac bo basenie a nad ranem już bolało. Także ewidentnie pomoglo.
  • Dużo moich znajomych dawalo heviran przy ospie. Najmniejsza byla niespełna roczna. O efektach ciężko mówić bo brak porównania jak by bylo bez. Ale chyba spoko lek bo w ciąży tez sopuszczony.
  • Nie wiem. Na razie mam Jonatan owi mocz jutro zbadać bo czwarta doba gorączki. Jeszcze chłopcu nie łapal am. Woreczka ni mam... Oby się jakoś udalo
  • @Bea, nie mam - dostałam tylko liście, zresztą ukatrupię każdą roślinę, ale spytam Sąsiadki jak wróci za 3 tyg.? OK?
  • Czy anginka to geranium ?
    Podziękowali 1Rejczel
  • @MAFJa z chłopakiem chyba łatwiej? Ja się w woreczki nie bawię nawet przy małych niemowlakach. 
    Starszych takich rocznych rozbieram do połowy - wstawiam gołymi nogami do umywalki (wcześniej siusiaka przemyć) i puszczam na nogi wodę. I czekam i łapie do kubka. Zwykle dłużej niż 5/10min nie czekałam. Jak nie chce lecieć bo chwile wcześniej się wysiusiał to puścić żeby polatał i za chwile znowu.
    Podziękowali 2madzikg Rejczel
  • @kiwi tak.
    Podziękowali 1kiwi
  • No robiłam tak. Trzymał z całych sił. Bal się tego kubeczka.. Mam wyniki... Mocz wyszedł w miarę czysty. Gorzej morfologia. 
    Podziękowali 1nowa
  • @MAFJa ale przy temperaturze morfologia moze byc dziwna. Moze @olgal cos podpowie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.