Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1270271273275276370

Komentarz

  • Nika76 powiedział(a):
    I taka jeszcze podstawowa, nie oczywista dla wszystkich sprawa.
    Czy chłopak myje oczy?
    Najpierw ręce mydłem a potem oczy samą wodą
    Nigdy nie słyszałam o myciu oczu.
  • Nie wiem czy się nabijasz czy nie ale są tacy którzy nigdy tego nie robią. Nawet po basenie...
  • Nie, nie nabijam się. Sero nigdy nie słyszałam o tym, by codziennie myć oczy. Co innego przemywanie czy przepłukiwanie z jakiegoś powodu, ale mycie jakoś do mnie nie dociera i naprawdę nigdy o tym nie słyszałam.
  • Przecież na rzęsach zbiera się kurz i brud z powietrza, pył z drogi itp... potem w nocy bezwiednie wcieramy sobie tę mieszankę do oczu..
  • To źle zrozumiałam. Dla mnie oczy to gałka oczna, a rzęsy to dla mnie przy myciu należą do strefy całej twarzy.
    Podziękowali 3joachm1 ewap AgaMaria
  • Też się zastanawiałam po co ciągle przepłukiwać gałki oczne ale nie ośmieliłam się spytać...
    Podziękowali 1ewap
  • Nie wszyscy myją oczy przy myciu twarzy, a już zwłaszcza od czasu powstania teorii że twarzy nie można myć wodą
  • Moja mama jest pielęgniarką i mówiła mi że poznała na koloniach dzieci którym nikt nie powiedział ze nos mogą same wydmuchac i jak to się robi. I przychodzą do pielęgniarki z objawami niewydolnosci oddechowej po lekarza wraz z wychowawcą... Nic mnie już nie zdziwi
  • Sa rzeczy tak proste i oczywiste dla rodziców że mało kto nie zapomina uczyć ich dzieci
  • Polećcie mi dobrego chirurga dziecięcego w wwie -dla znajomej potrzebuje.
  • Jerzy Wassermann babka medica, medicover, szpital na niekłańskiej
  • @kika0 na wszelkie trudno schodzace wysypki polecam gorąco olej kokosowy zmieszany z olejkiem herbacianym. wszystkie skórne badziewia tym lecze i dobrze się goi. dodatkowo tanie jest - tyle tylko że kilka razy dziennie się smaruje przez dłuższy czas. zmieszać olej kokosowy nierafinowany plus olejek herbaciany - na oko wlewam te kropelki i napewno więcej niż 20 kropelek na te mieszanke  która starcza na kilka smarowab spokojnie. palcem lub dłonią rozsmarowuje po zmienionych miejscach. spróbuj może pomoże A napewno nie zaszkodzi.
    Podziękowali 1kika0
  • @PaniWiosna - teraz brakuje mi tej turlajacej emotki  :smile: :smile: 
  • @Agnieszka82 a tak łopatologicznie - łyżeczka oleju to ilu kropel potrzebuje?
    I czym to mieszasz? 
  • Byłam w weekendowej opiece lekarskiej dostałam skierowanie na oddział. Ostatecznie udało mi się dogadać z drematolożkami. Dostałam encorton 20mg i mam się pokazać w przyszłym tyg. Lekarki mówiły, że w tym czasie mam przestać karmić, ale z tego co czytam w necie to przy tej dawce można 4 h po przyjęciu. Czy macie doświadczenie z tym lekiem?
  • łopatologicznie to na łyżkę oleju wlewam że 30 kropelek - taka mieszanka na kilka smarowan wystarczy. najlepiej zrobić te mieszanke i trzymać w małej buteleczce np po vigantolu czy wcześniej zużytym olejku herbaciany. ja nie miałam i trzymałam w kieliszku. mieszalam łyżeczka zwykła.
  • annabe powiedział(a):
    Polećcie mi dobrego chirurga dziecięcego w wwie -dla znajomej potrzebuje.
    ale konkretnie od czego ten chirurg ma być?

  • Generalnie, w odrze przed wystąpieniem wysypki zawsze wysoka gorączka (do 40 st). Wysypka (marmurowo-grudkowa) zaczyna się za uszami i na twarzy. Stopniowo schodzi w dół i „wychodzi nogami” w ciągu kilku dni.
  • Zmiany w buzi można aphtinem. Nustety, takie same zmiany (plamki Koplika) mogą być przy rumieniu zakaźnym.
    Można przeciwciała zbadać - to jedyny sposób, żeby się upewnć, czy to odra poronna, czy inne jakieś coś.
  • Bym rzecz olała zwyczajnie. Nie wygląda, że ma umierać. Pewnie bym za kilja dni przeciwciała zbadała, żeby mieć jasność - jak przechorował, to już szczepić nie ma co. Chyba, że na śwince i różyczce Ci zależy.
  • Agnicha powiedział(a):
    @Katarzyna on byl szczepiony :D
    Ale dawki przypominające miże jakieś mu się jeszcze należą?
    Ja chorowałam, dlatego się mądrzę. Ale ja nue byłam szczepiona i miałam odrę pełnoobiawową, jak z podręcznika.

  • bostonki bardzo różnie przebiegają, może coś z tej rodziny załapał.
  • @Agnicha sama mu pobierz krew na skrzep i zawieź do jakiegoś lab. na oznaczenie przeciwciał. Po co przychodnia?
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Ja chorowałam 5-7 dni miałam b. wysokiej gorączki ok 40 st a potem mnie wysypało.
  • Czy oprócz gorączki coś jeszcze zapowiada Odrę? Dziecko mi gorączkuje wysoko wieczorem prawie 40 st, w dzień do 39, trzy doby i czasem z rożnym natężeniem boli głowa, innych objawów brak. A, dziś nic jeść nie chciał. Szczepiony
  • Ketonal active (50 mg) można kupić bez recepty. Ja kupowałam.
  • Szwy na dolnej wardze u małego dziecka. Lekarz zalecił maść neomycynowa i psikanie octeniseptem. Ponoć ten octenisept to straszne świństwo można go czymś zastąpić w tym miejscu?
  • Jodyną, też gorzka ale nie tak.
  • Dopadła Was Odra?
  • 5latkowi spuchl siusiak, zauwazylam dzis przy kapieli, mowil ze bolalo go od rana. Co moze byc tego przyczyna? Czy bakteria w moczu moglaby powodowac spuchniecie? Zrobic bad moczu? Czy to raczej problrm stulejki? Skorka daje się odciagac jednak widac ze jest waska, moze to jednak takie wrazenie dlatego ze jest spuchniety...Co robic? Kupic jutro rivanol, hydrokortyzon, kuterid, korę dębu?  Tyle wyczytalam w necie, jednak mie wiem co najlepiej. A moze lekarz?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.