Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1272273275277278370

Komentarz

  • edytowano styczeń 2019
    Kiedyś w Polsce dostawałam zastrzyki z żelaza w domu
    Od kilku lat nie można

    Ale może w Szkocji można? Chodzi o powikłania u niektórych po podaniu, wstrząs - tak mu wytłumaczyli 

    Ja się bujam całe życie z anemią
    Biorę różności w zależności , jak reaguję
    Teraz floradix, 



    Podziękowali 1Ania i Adam
  • Może połpasiec?
  • edytowano styczeń 2019
    Jak się pojawi to zrób zdjęcie i przedstaw je lekarzowi. A może dostała jakąś nową podusię czy pluszaka i tuli to w nocy? To do twarzy. A zmiany te wysypkowe na brzuchu też znikają?
  • Ja bym te krostki posmarowała kilka razy kremem (u mnie mediderm łagodzi rewelacyjnie większość dziwnych zmian).dla azs czy zwykłym emulientem.  Takie grudki nieswędzące a rozsiewające się w miarę jedzenia u mojego były objawem alergii pokarmowej na pomarańcze.
  •  Zapytam, może ktoś wie. Jeden z synów jest leczony w poradni dermatologicznej od dawna. Czy w przypadku ewentualnej zmiany lekarza i co ważniejsze przychodni potrzebuję nowego skierowania czy rejestruję go na kontynuację leczenia na podstawie wydrukowanej karty chorobowej. Dotychczasowy dermatolog raz, że ostatnio w sumie powiedział, że nie wie co  dalej zrobić a dwa rezygnuje od wiosny z dojazdów do naszej pipidówki. Pani co ma lokalnie dobre opinie przyjmuje w innej przychodni. Informacje znajduję sprzeczne, dodzwonić się do przychodni nie idzie...
  • Od paru dni mam zachwiania równowagi, momentami dość mocne i zawroty głowy. Siedmiolatka wczoraj cały dzień leżała bo czuła się słabo i mówi że od wczoraj też momentami jej się kręci w glowie. U mnie nagorzej rano i wieczorem. Mam tak nawet jak leżę, przed zasypianiem. Ktoś miał coś podobnego???
  • awia u mnie byl tzw. zespół zawrotowy. Przyczyn może być wiele. Błędnik, infekcja,  anemia, zaburzenia elektrolitowe, bolerioza, kręgosłup. Wydaje mi się że warto skonsultować z lekarzem. 
  • @Ka.tka. dzięki. Chce iść w poniedziałek ale stwierdziłam że tu też popytam bo jeszcze się nie spotkałam z takim "czymś" :)
  • Czy samo Ci przeszło?
  • Nie, u mnie było dość kiepsko i trafiłam na IP. Nie chcieli mnie wypuścić ale powiedziałam że nie mam opieki dla maluchów to się zgodził, pod warunkiem konsultacji u neurologa i otolaryngologa następnego dnia. Przez to część badań musiałam zrobić prywatnie bo na izbie tylko TK głowy mogą i morfologia oczywiście, reszta na oddziale. Dostałam tabletki, które brałam 3mies i się uspokoiło. Podobno taka pamięć neurologiczna może nawet 6mies trwać. Najważniejsze znaleźć przyczynę
    Podziękowali 1awia
  • ...to mnie wystraszyłaś...
  • edytowano styczeń 2019
    awia powiedział(a):
    Od paru dni mam zachwiania równowagi, momentami dość mocne i zawroty głowy. Siedmiolatka wczoraj cały dzień leżała bo czuła się słabo i mówi że od wczoraj też momentami jej się kręci w glowie. U mnie nagorzej rano i wieczorem. Mam tak nawet jak leżę, przed zasypianiem. Ktoś miał coś podobnego???
    Ja miałam tak na jesieni, bardzo podobnie jak ty opisujesz. Od rodzinnego dostałam potas z magnezem i nakaz obserwacji, w razie braku poprawy dalsza diagnostyka, przeszło na szczęście. Ja łączyłam to ze stanem po niedawnym w sumie kolejnym cięciem cesarskim, przemęczeniem, problemami z kręgosłupem, ale powodu konkretnego do dziś nie znam.
    Podziękowali 1awia
  • Brzmi jak typowa grypa.
  • edytowano styczeń 2019
    Mnie się wydaje, że lekkie zawroty głowy, takie przytrzaśnięcie głowy z lekkim zachwianiem równowagi (oprócz kręgosłupa szyjnego) może też być od zatok. Jak mnie boli głowa /zatoki to to promieniuje aż przez oczy gdzieś w głąb i skutkuje właśnie takim zachwianiem się, wpadaniem na ściany, bo wzrok przy bólu głowy też trochę zaburzony/zmęczony.

    Poza tym, jak człowiek ciągle zmienia okulary...
    Mam różne moce - do dali, do bliży a jeszcze inne do komputera...
    Przy dzisiejszym niżu głowa jak ćmiła tak ćmi.
    Podziękowali 1awia
  • @Bea u nas czesto takie wirusowki- kilka dni wysokiej temperatury, zbijana na chwile zaraz z powrotem skakała w górę, brak  kataru i kaszlu, nic tylko ta gorączka. przechodzilo po kilku dniach.
  • Awia przepraszam, nie chciałam Cię wystraszyc. Dolegliwośc uciążliwa, a przyczyna może być całkiem blaha. Warto sprawdzić 
  • @ola_g kataru czy zatkanego nosa nie mamy. W ogóle brak innych objawów. A lekarza odwiedzę w pn.
  • @awia teraz taki syfny wirus lata,objawy grypopodobne + problemy z błędnikiem.
    Ale lepiej niech Was lekarz obejrzy.
  • @kasha o i takie choroby "lubię" :)Proste w wyleczeniu i mi znane :)
  • CHRAPANIE z którym nie da się spac. Na szczescie nie ja;) ale moja mama ma duży problem. Lekarz sugerował ze może mieć bezdech w nocy. 

    Od czego i gdzie zacząć jakies badania/ diagnostykę/ leczenie? Warszawa. 
  • Laryngolog, to często jest problem krzywej przegrody nosowej. 
  •  Tylko kilka krostek na łydkach i udach w tym dwie z płynem. Pokazałam zdjęcie znajomej pediatrze i mówi, że ospa. Innych objawów brak, nawet zachowanie bez zmian. Starszaki pamietam były wysypane strasznie, takie lajtowe ospy się zdarzają? 
  • Moja siostra w wieku 3 miesięcy miała 2 krostki, zero gorączki. Gdyby nie moja ospa, to mama by pewnie nie zauważyła tych krostek, albo nie skojarzyła z ospa.
    Podziękowali 1September
  • September powiedział(a):
     Tylko kilka krostek na łydkach i udach w tym dwie z płynem. Pokazałam zdjęcie znajomej pediatrze i mówi, że ospa. Innych objawów brak, nawet zachowanie bez zmian. Starszaki pamietam były wysypane strasznie, takie lajtowe ospy się zdarzają? 
    zdarzają się, ale jak to dopiero początek to jeszcze może 2 albo 3 razy wyspać ;)
    Podziękowali 1September
  • Zdarzają. Znajoma około 40 tki przy takiej lajtowej dostała parę tygodni zwolnienia, żeby w pracy ludzi nie zarażać. Złapała od własnych dzieci.
    Podziękowali 1September
  • @ola_g , @kasha miała rację :smile: To dziwna infekcja była i już przeszła. Ale za to reszta ma kaszel, katar, biegunkę, gorączkę, osłabienie......prawie każdy został czymś obdarowany....
    Podziękowali 1Ka.tka.
  • Jest ustawa, że kobiety w ciąży nie czekają w kolejkach do specjalistów, ale Pani w klinice mówi, że trzeba czekać... pół roku. Walczył ktoś o swoje prawa? Warto czy lepiej iść prywatnie?
  • Gratulowac?
    A z tego, co słyszałam, dziewczyny dzwonily do wyzszych instancji i biegusiem sie miejsce znajdowalo. (Przypadki z poczatku obowiazywania ustawy). Może ktos ma bieżące doswiadczenia?
    Podziękowali 1mamasara
  • @kowalka jeszcze niecałe 4 miesiące zostały ;)
    Podziękowali 2kowalka kiwi
  • Ooo, to tym większe gratulacje, im wieksza moja niewiedza byla!!! 
    Czy prawo serii zostalo utrzymane, czy przelamane? Czy dowiecie się za 4 msc?
    Podziękowali 1mamasara
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.