Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1271272274276277370

Komentarz

  • Rivanol oraz rivel(czyli rivanol w zelu) tym pierwszym plłukać pod napletkkem uzywajac strzykawki... bez igly rzecz jam jasna. Tym drugim grubo posmarowac zawinac w gazik i ciasne gatki. Po kilku różnych doswiadczeniach u nas to się sprawdza  najlepiej. 
    Podziękowali 2Agnieszka82 mamaw
  • edytowano grudzień 2018
    Zobacz, @mamaw, czy czasem nie ma zatoru z mastki, który nie ma się jak wydostać. Wtedy są możliwe nadkażenia i ropa sie zbiera. Wtedy kapiel, potem delikatne oględziny i usuniecie zatoru (delikatnie masując przesuwamy zator w stronę ujścia). Niestety, to bolesne dla delikwenta i zwykle w 2 osoby trzeba robić. Na koniec okład z rivanolu. (Ew.chirurg zrobi to samo, tylko patyczkować się nie będzie.). My przerabialiśmy u 3/5 synów.
    Podziękowali 1mamaw
  • u nas takie stosowanie było jak u @Aneczka08 - strzykawka z rivanolem psikamy pod napletkiem - ogólna poprawa już po drugim psikaniu 
    Podziękowali 1mamaw
  • Na noc posmarowalam clotrimazolem bo tylko to mialam, a bylo bardzo spuchniete. Potem w nocy jeszcze sprawdzilam i wyszla ropa. Teraz troche lepiej, musze kupic ten rivanol. Dzięki
  • co na lekko spuchnięty i lekko zaczerwieniony palec u nogi? Delikwent twierdzi, że trochę boli a trochę swędzi. Pojawia się ten dyskomfort co jakiś czas więc chyba nie uraz. kazałam nasmarować clotrimazolem, coś jeszcze można by?
  • smarować olejem kokosowym zmieszanym z olejkiem herbacianym- proporcje : 1 łyżeczka olejku na ok 30 kropelek olejku herbacianego - ta olejowa mikstura starcza na długo smarowania. choć raz dziennie smarować i pomoże bo olejek herbaciany działa jak antybiotyk.
  • Proszę o poradę w temacie zapalenia ucha. Stefan wczoraj wył z półtorej godziny. Po spaniu. Na ucho nie pokazywał. Dostał nurofen i przeszło.. A dzis obklejone  wszystko dookoła ucha jakby się wylało. Miewał tak w niemowlęctwie u oblewaliśmy aż raz przyuważył nas dr bo się zbiegło z inna infekcja. I larum wielkie dostał antybiotyk itp. No i nie wiem czy teraz coś robić czy zostawić. Bo jak już poszło to w zasadzie po. Oni mieli jakaś infekcje przeziębieniowych górnych dróg teraz. Dostają czarny bez i wąchają czosnek nocami 
  • Ale chyba jak wycieklo, to znaczy ze jest perforacja i nie mozna wtedy nic zakrapiac?
    Podziękowali 3Zuzapola AleksandraB wiesia
  • Leci jeszcze ale nie boli .. Noi nie wiem. M tylko wyczytał by przejść na bez bez bez w takiej sytuacji powodzenia w swieta
  • Ale czy to pora jeszcze by leczyć? Antybola w sensie dać? Mam wujka laryngologa w dziecięcym. Może mi dać antybiotyk jak poproszę.. 
  • My niedawno przechodziliśmy u córki, ropa się wylała i dopiero wtedy się zorientowałam, że chodzi o ucho (bez gorączki itp). Antybiotyk dostała i to na 10 dni, po leczeniu kontrola u laryngologa.
  • Dostanie antybiotyk. Nie lubię tego ale skoro bezpieczniej to niech będzie. Najważniejsze ze z nim jechać nie musze( wyrodna matka)
  • Nie wyrodna, tylko zabiegana!!!
    Podziękowali 2MAFJa Ania D.
  • To jego drugi antybiotyk w życiu, poprzednio w identycznej sytuacji. Wylało się wiec antybol mimo ze dziecko kwitnie wesoloscia..Mam nadzieje ze go bardzo nie osłabi ten augmentin. Nasze jedyne dziecko któremu z tego ucha leci któryś raz..
  • @kowalka ciekawe - ja z moimi ani razu nie miałam takiego problemu. Skąd się bierze taki problem z ropą? Z której frakcji jestescie- odciągania maluchom napletka do mycia czy nie?
  • Potrzebuję porady: u naszego 4 miesięczniaka po leczeniu antybiotykiem Ospamox zrobiła się  taka  czerwona plama, grudkowata trochę i szorstka między policzkiem a uchem. Średnica koło 2cm. Co to może być? 
  • No właśnie mówią ze jest. Bo grozi utrata słuchu. Ja tez jestem luzak generalnie i u stefka w niemowlęctwie olałam ten wyciek pare razy( nic innego nier było i wszystko ok)
  • U dziecka da się sprawdzić naciągając małżowinę i świecąc latarką. Pod warunkiem, że kanał nie jest zaklejony woskowiną.
    Wcześniej trzeba w internecie poczytać i pooglądać jak wygląda prawidłowa i nieprawidłowa błona. Otoskop do użytku domowego przy nawracających problemach usznych albo przy wielu dzieciach też można kupić.
    Podziękowali 2MAFJa wiesia
  • Nie wiem. Wujek kupił i przesłał przez tatę zestaw  z apteki na razie antybiotyk wstrzymać jak gorączki brak  a lac ile wlezie tego sulfa coś tam..
  • Pojęcia nie mam. Wujek lekarz kupował ..
  • Sulfarinol.
    Ale to do nosa sie wkrapla!!
    Nie do ucha.
    Bardzo ładnie odblokowuje trąbke tylko trzeba polezec z kroplami w nosie aby doszly i zadziala.
  • Ni mi wyraźnie kazał do ucha i tak by zalać porządnie je 
  • Nie tylko jest Sulfarinol (który notabene do ucha też się stosuje) , jest jeszcze Sulfacetamid...
    Jak wujek laryngolog to chyba wie co robi...
    Podziękowali 1MAFJa
  • annabe powiedział(a):
    @kowalka ciekawe - ja z moimi ani razu nie miałam takiego problemu. Skąd się bierze taki problem z ropą? Z której frakcji jestescie- odciągania maluchom napletka do mycia czy nie?
    Ja jestem z frakcji odciagania. U nas problem byl juz kiedys i bylismy u chirurga i dala skier na zabieg od razu. Jednak ja sie nie zgodzilam smarowalam jakims kremem od pediatry i odciagalam, ale mlody sie do tego zrazil i po jakims czasie dalam spokoj, bo wszystko bylo ok. No a teraz problem wrocil. Troche to opanowalismy na razie nie boli. 
  • Roczna córka dziś nie mogła zasnąć i zobaczyłam ze ma spuchniętą prawą część ust a wewnątrz ogromnego afta. Jak jej pomóc bo domyślam się że ją boli.
  • @mamaw u nas rivanol zawsze pomaga!
    Podziękowali 1mamaw
  • Awia, u siebie przeplukuje albo polewam woda utleniona, ale jak roczna, to sprobowalabym chociaz patyczkiem higienicznym umoczonym moze w roztworze wody utlenionej kilka razy w ciągu dnia. 
    Podziękowali 1awia
  • Nie moge wytlumaczyc mezowi ze to sie bada przed przyjeciem lekow. Ech. 
  • Wie ktoś może, jak podaje się żelazo w zastrzykach? Czy to zawsze musi być w szpitalu ? Mam wyniki krwi zlecone przez ginekologa, hemoglobina 8, żelazo 18 i B12- 147.... jutro wyjeżdżamy do Szkocji( tam mieszkamy), dzisiaj mam jeszcze odebrać recepty i zlececenie na żelazo i b 12... i przeraża mnie to wszysko... wie ktoś może jak skutecznie odbudować te niedobory....? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.