Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

12526283031370

Komentarz

  • A miałaś?
  • Chyba nie...
  • Dzięki za pomoc :)
  • Pomóżcie, bo do lekarza nie pi drodze. Od tygodnia mam biały nalot na języku a srodkiem, tak mniej więcej do połowy, czerwoną plamę bolaca, szczególnie po owocach czy innych kwasnych rzeczach. Taką jakby ranę, kształt plamy nie zmienia się. Co to może być i czym potraktować?
  • Może afty?
  • Zauważyłam u dwuletniego syna narośl we wnętrzu nosa zasłaniającą całe światło. Do tego ma, od roku (lub dłużej) po tej stronie powiększone dwa węzły za uchem i na szyi.
    Ze strachu nie mogę spać. Zmierzyłam cukier i z powodu stresu wzrósł do 170.
  • Gdyby od roku albo i dłużej dwulatek miał węzły przerzutowe,, to byscie już mieli pełną, rozsiana chorobę nowotworową .oczywiście w te pędy do laryngologa, ale zazwyczaj konsekwencją słabszej wentylacji po jednej stronie jest przewlekły bądź nawracający stan zapalny.
  • edytowano sierpnia 2015
    Dziecko prawie wcale nie choruje. Nigdy nie miał antybiotyku. Nie ma żadnych objawów nieżytu nosa. Choć ostatnie dwa katary dziwnie dugo trwały i powodowały totalnie zatkany nos. Chyba ta narośl wtedy była już obecna. Jest w głębi nosa, wychodzi z zewnętrznej ścianki, ma taki sam kolor jak śluzówka w drugiej dziurce. Laryngolog dopiero w środę, w poniedziałek jedynie rodzinny.
    Teraz jak się zastanawiam to są delikatne objawy takie jak: delikatnie szeleszczący oddech, wzdychanie, kichanie, łatwe wymioty przy jedzeniu.
    Martwimy się oboje z mężem.
  • Nie jestem lekarzem, ale moja koleżanka pediatra mówi ze spotyka sie z takimi naroslami. Albo polipy (chodź rzadkie i dzieci) albo wada rozwojowa albo takie cos co się pojawia przy infekcji i znika sobie samo.
  • edytowano sierpnia 2015
    Ed: nikt wczoraj mnie nie uspokoił to trudno, dzisiaj jest trochę lepiej, przyjmuje że to przejdzie prawie samo :) i nie zawracam już głowy...
  • mam pytanie.

    w poprzedniej ciązy urodzilam w 32 tc. pobrano pepowinę do zbadania, przyczyny nie znaleziono. moim skromnym zdaniem powodem byly problemy z cisnieniem i niewydolnosc krązeniowa ale lekarzem nie jestem. teraz chca mi dac za dwa tygodnie (obecnie jestem w 28 tc.) zastrzyk ze sterydami na rozwoj pluc dziecka. co o tym sądzicie?zgadzac sie czy nie?
  • Ja przy ostatniej ciąży się nie zgodziłam,nie chcę Cię straszyć dlatego nie podaję powodu..@Kobieta
    Ale @Katarzyna napewno pomoże.
  • @Bridget to mnie teraz zmartwiłas...jestem w ie i tak naprawde to nie wie do kogo moglabym sie zglosic po inna opinie...lekarza ginekologa w prywatnej przychodni?
  • @Kobieta każda ciąża jest inna i rodząca też.napewno @Katarzyna doradzi.
  • @Bridget. dzieki za swoi przyklad-szukam teraz informacji.

    @Katarzyna, czy mogę prosić o poradę?
  • Trudno doradzić nie znając szczegółów.Jeśli istnieje realne ryzyko, przedwczesnego porodu - warto podać. Prewencyjnie bym się nie zgadzała. Tym bardziej, że zastrzyk działa przez ok tydzień tylko.
  • edytowano sierpnia 2015
    @Katarzyna tutaj nie badają wewnętrznie, musialabym isc do polskiego ginekologa aby mnie przebadał. Oni sie opieraja na poprzedniej ciązy. w tej ciązy na początku mialam duze plamienie i dostalam leki na podtrzymanie( od polskiej gin, która tez stwierdzila ze mam rozwarcie i pękniętą szyjkę macicy)leki bralam ponad miesiac. potem plamienie powtorzylo sie tylko raz(bylam wtedy w szpitalu i zbadano mnie ginekologicznie)ale nic nie stwierdzono (wydaje mi się ze to dlatego ze tamteho dnia za duzo pracowalam), żadnych lekow mi nie dano.

    zastrzyk dziala tydzien tzn.ma wplyw na pluca na tydzien a potem nie? czy wiadomo o jakis skutkach ubocznych dla dziecka?
    ps:mam mieć dwa zastrzyki w odstepie 24godzin
  • Wyrośla w nosie syna mają dużą zmienność. Codziennie inaczej. Czyli obrzęk śluzówki raczej na tle alergicznym niż infekcyjnym.
  • Wiek ciążowy jest miarodajny tylko w pierwszym trymestrze. Niektóre przyczyny plamienia na pewno. Czy przekłada się to na postępowanie medyczne, nie wiem. Plus na przeziernosc karkową już chyba w 16. zbyt późno(?)
  • Zrobić nic się nie da ale zespoły wad wykrywane w tym czasie mogą składać się też z wady serca, którą wcale nie tak łatwo wykryć w usg. Znajomym wadę serca u dziecka wykryli miesiąc po porodzie i był wielki kłopot z leczeniem tego serca, gdyby wcześniej było wiadomo, byłoby dla dziecka lepiej.
  • Samej wady serca tak, ale jeśli jest w zespole który byłby np. sugerowany przez przezierność dużą, to jak jest podejrzenie zespołu to i więcej uwagi potem na serce jest. Np. http://www.doz.pl/czytelnia/a5013-Przeziernosc_karkowa_a_wrodzone_wady_serca
    Ogólnie - badanie przezierności nie zaszkodzi.
  • Katarzyna na wyjeździe jest do poniedziałku, więc tu chyba nie odpowie.. chyba, że telefoniecznie
  • @ojejuj ale czy plamienie nie jest wystarczajaca przyczyna do odwiedzenie izby przyjec? Moze warto by bylo pojechać a jak juz się pojawi lekarz to uczciwie powiedziec jaka jest sytuacja. Kolejna rzecz jest taka, ze jak ciaza jest prowadzona na nfz to ich zakichanym obowiązkiem jest zrobić usg w okolicach 12-13 tygodnia. O nie ma tłumaczenia ze noe ma terminow. To jest nie zgodne z przepisami i nfz moze im cofnąć dofinansowanie za takie numery.
  • A to następne usg robią porządnie, czy trzeba iść prywatnie i tak?
  • @ojejuju , twoja córka w UK ?
  • W 16 tc wystarczy, jak było w 7. Jak wszystko OK, to sugeruję nawet 20 tc - lepiej widać. Jak nie OK, to na IP.
  • @anulaczarnula, a pijesz wystarczająco. Zmęczenie może być objawem odwodnienia. Przy tych upałach nietrudno o to.
  • @Kobieta - sterydy na rozwój płuc się standardowo podaje w dwóch dawkach co 12 lub 2 godziny (czasem 3 lub 4 dawki). To są hormony kory nadnerczy, więc ich podanie tak całkiem obojętne dla zdrowia matki i dziecka (ryzyko niedoczynności nadnerczy i zaćmy wrodzonej) nie musi być. Oczywiście, jeśli realnie zagraża przedwczesny poród (przed 32 tc, bo po tym wieku ciążowym nie ma dowodów na skuteczność tego preparatu), to nie ma się na co oglądać, bo podanie tego specyfiku zwiększa szanse dziecka na przeżycie i lepsze zdrowie.
    Zaleca się podawanie tego preparatu od 48 do 72 godzin przed spodziewanym porodem, po tym czasie jego skuteczność w zapobieganiu problemom z oddychaniem zaczyna spadać.
  • @Katarzyna
    dzięki wielkie.
    we wtorek ode do gin. zobaczymy co powie.
  • Jak boli, to idź.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.