Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

12223252728370

Komentarz

  • No fajnie. Właśnie odebrałam swoje badania i wszystko w normie za wyj. cholesterolu. Przy normie do 120 ja mam 152. Skąd mógł mi się przyplątać taki wynik? Ostatnie badania wprawdzie potwierdzają brak związku pomiędzy cholesterolem podwyższonym a chorobami serca, ale nie wiem co na to mój lekarz, a właśnie siedzę w poczekalni.
  • przy niedoczynności tarczycy często cholesterol bywa podwyższony
  • Ok, no to wyniki tarczycy też mam: TSH - 2.63 (0,27-4,20); ft4 1.18 (0,93-1,71); ft3 3.24 (2,02-4,43)
  • Dzieki! Więc wyruszę dziś na łąkę na poszukiwania :-D
  • jak na kobietę tsh za wysokie, ft4 też trochę nisko
    FT4 32.05% [ wynik 1.18, norma (0.93 - 1.71)]
    FT3 50.62% [ wynik 3.24, norma (2.02 - 4.43)]

    dla pewności warto zrobić usg tarczycy (internista na nfz może zlecić) i przeciwciała aTPO i aTG, warto też sprawdzić poziom wit. D
  • Czy ktoś może wie jak jest z przekrwionymi uszami u niemowlaków w czasie przeziębienia? Czy to jest normalne? Czy to jest coś poważnego?
    Czy Dicortineff może ktoś na to stosował i .... zyrtec? i czy ktoś jeszcze oprócz mnie zyrteca nie lubi?
  • @Marsjanka - dziękuję za szybkie obliczenia! Będę za tydzień na kolejnej wizycie, to zaproponuję to USG (tym bardziej, że jako nastolatka miałam przez kilka miesięcy znacznie powiększoną tarczycę - po biopsji pobrano płyn i uznano, że nic poważnego). Na wszelki wypadek niedoboru wit.D zamierzam codziennie wykładać te moje min. 40% ciała na słońce :) No i wyjaśniła się sprawa z podwyższonym cholesterolem - lek. rodzinna zauważyła, że na wydruku wyników badań pomylono normy, bo norma dla cholesterolu to podobno 200. Kazała się nie przejmować, a wyniki tarczycy uznała za b.dobre. Idę szukać wątka tarczycowego, coby się dokształcić w temacie.
  • A wybrałam się do lek.rodzinnej na "przegląd rejestracyjny" i w poszukiwaniu powodów dziwnych i dość intensywnych napadów zawrotów głowy, głównie popołudniami. Lek. ma trop, że skoro morfo ok, to może to być zdewastowany kręgosłup szyjny, który mi się czasem odzywa. I chyba dołożę jeszcze jedną zagadkę, bo dziś to już trzeci raz, jak mi się w ciągu dnia wydaje, że stopniowo puchnie mi gardło i zaraz przestanę oddychać. Oczywiście oddycham bez przeszkód, tylko coś mi siedzi na szyi cały czas. Dotychczas nie namierzyłam, co ew. mogło by powodować jakąś reakcję alergiczną, a po Zyrtecu jakoś nie zauważyłam spektakularnej szybkiej poprawy. Jutro rano pewnie będzie już ok, o ile uda mi się zasnąć...

  • @MonikaMa
    Nie odczuwasz tego jakby w przełyku zalegał bąbel powietrza który nijak nie chce ujść i uciska na tchawicę?
  • No coś w tym guście - jakbym miała coś w przełyku właśnie.
  • Miałam to. Poszłam nawet do gastrologa, a ten jak tylko usyszał objawy od razu stwierdził, że to na tle psychicznym. Bezwiednie łykam powietrze.
    Coś w tym było, bo jak tylko usłyszałam diagnozę przeszło jak ręką odiął.
  • edytowano lipca 2015
    Mam nadzieję, że na tle psychicznym, co potwierdzałby fakt, że jak już zasnę, to rano jest wszystko w porządku :) Tylko to odczucie, jakby mi jakiś ziemniak utknął w przełyku, wnerwiające strasznie...
  • Moje 6 - cio letnie dziecko 3 dzień z rzędu obudził się z bólem kolana . Kolano boli go trochę z tyłu przy zginaniu po razmasowaniu i rozchodzenia przeszło, martwie się trochę bo to juz 3 dzień pod rząd, czy to może być wzrostowe? W środę mam ortopode więc zglosze problem , ale moe któras z mam miała podobie ?
  • Przepraszam z literowki, tel robi co chce.
  • Mój syn tak miał w podobnym wieku. Budził go ból, po rozmasowaniu i wygrzaniu pod ciepłą wodą szedł spać, a ból nie wracał. Jak na razie uspokoiło się.
  • Ponawiam moje zapytanie, bo lekarz przepisuje miejscowy antybiotyk na te uszy, a twierdzi, że dziecko można szczepić bo to nie przeciwwskazanie. Mam poważne wątpliwości. Może @Katarzyna wie o co chodzi z przekrwionymi uszami u niemowląt?
  • Nie wiem, co mają ozanczać "przekrwione uszy"?
  • @MonikaMa znam temat. Ale ja to w ogóle gazowa dziewczyna jestem...

    To powietrze musi znaleźć ujście.
  • @Katarzyna mi to mówi jeszcze mniej... pediatra badała dziecku uszy i po spojrzeniu przez aparat stwierdziła, że są przekrwione i zapisała na to antybiotyk do uszu w kroplach, właśnie ten Dicortineff. Poza tym córka była po prostu przeziębiona, ciągle ma jeszcze trochę kataru. Kilka razy drapała się w okolicach ucha, dlatego zwróciłam na to uwagę lekarzowi, ale w sumie to może to był tylko przypadek. Lekarz kazał kontynuować podawanie leku jeszcze przez 7 dni, ale nie widzi przeciwwskazań, żeby w międzyczasie córkę zaszczepić.
  • Nie szczepić jak są wątpliwości czy dziecko jest zdrowe!
  • Przekrwione uszy przy katarze częsta rzecz. P-zapalne i wyleczenie kataru kończy temat. Zdaniem laryngologow, kroplom nic do tego i tak bl. bebenkowa je zatrzymuje.
    Teoretycznie przeciwwskazaniem do szczepienia jest dopiero temp.powyżej 38 st. Ogólnie kwalifikacja do szczepień nie leży w moich obowizkach, ale jak już na mnie padnie, to odraczam wszystkich, którzy tego pragną. Zaszkodzi- nie zaszkodzi, po co kogoś stresować w tak blahej sprawie.
  • @Hope u naszej 7 latki też ma przy infekcji - smarki, kaszel- przekrwione uszy, ale lekarka na wizycie domowej nie przepisała jej żadnego antybiotyku ani doustnie ani do uszu. Kazała właśnie przeciwzapalne leki podawać i w razie jakby się nie poprawiło to do laryngologa.

    No u nas na "bogato" - każdy coś innego.
    Pani doktor z lux medu przyjechała do nas wczoraj na wizytę domową, 1,5 godziny badała nasze wszystkie 6 dzieciów :-) bardzo porządnie i długo osłuchiwała. I tak Ci co się najlepiej czuli mają najgorzej. 5 latka zapalenie oskrzeli, obturacyjne, 6 latka ropne zapalenie obustronne uszu, gardła i nosa, najmlodszy też zakaszlany bardzo, nawet kobitka krztusiec podejrzewała. kolejna trójka uchowała się z wirusówką i uniknęła antybiotyku. Aaaa i matka zasmarkana, ale wirusowo.
  • @MartynaN
    @Katarzyna

    Ventolin do tuby - cuś wiecie na ten temat? Nasza 5 latka z obturacyjnym zap. oskrzeli ma to przepisane, ma też dodatkowo inhalacje z ventolinu - czy to nie za dużo? narazie ją inhaluje tylko tym ventolinem.
  • W sprawie Vetnolinu i tuby chyba @Taja ma doświadczenie.
  • Po porodzie ,który miał miejsce niecałe 2 miesiące temu zaczęły mi w ciągu dnia drętwieć różne części ciała tzn. raz łydka, raz udo, raz ręka. I tak parę razy w ciągu dnia czuje krótkie mrowienie w nich. Co to może oznaczać? Przyznam, że trochę mnie to niepokoi. Poród był lekki, a końcówka szybka i jakichś problemów z kręgosłupem nie miałam.
  • Ja mam dobre doświadczenie z Ventolinem. Rozkurcza oskrzela więc likwiduje czasowo obturacje, a to pozwala łatwiej usunąć to co zalega plus zmniejsza objawy.

    @Hanq, który tydzień po porodzie? Nie brzmi zbyt przerażająco pilnie, a w połogu różne rzeczy się dzieją.
    Ja na ten przykład mam arytmię, po kilkanaście pobudzeń dodatkowych na minutę mimo elektrolitow w normie. Po zakończeniu połogu samo mija.
    Oczywiście, jak powiedziałam to gin w szpitalu to minę miał bardziej bezradną niż ja :-)
  • edytowano lipca 2015
    Ale ten ventolin do inhalacji wystarczy? Czy te tube wraz z Arti m też zanabyc - bo jak na babski rozum ten wziewny potrzebny jak sie dziecie dusi czyli doraznie?
    Edit : nie artim tylko aerozolem do wziewu.
  • No jest w kroplach do inhalatora i w gotowym wziewie.
  • w tubie wziewny Mania ma - Franek i Rachela w inhalacji.
  • W inhalacji jest łatwiej przy małych dzieciach, bo nie wymaga współpracy. Przy tubie dziecko musi wziąć głęboki wdech na komendę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.