Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

12829313334370

Komentarz

  • Nie połyka - ale może można go rozgnieść i dorzucić do jedzenia?
  • Naszej Heli posikiwanie przeszło po 7 dniach furaginy. Do tego poiłam ją czystym sokiem z żurawin 3 razy dziennie po 3 łyżki.
    Też twierdziła, że nic nie boli, nie miała gorączki. W wynikach erytrocyty śladowe (3-5, przy normie 0-2) i nieliczne bakterie.
  • Borówki amerykańskie też warto dawać mają podobne właściwości jak żurawina.
  • Warto powtórzyć za jakiś czas. I usg zrobić z pełnym pęcherzem, czy się wtedy mocz nie cofa do nerek.
  • Erytrocyty w moczu normalne przy wysokich gorączkach, nam tak lekarz mówił.
  • To usg to w kwestii nawracających zumow- zbyt dużo, jak na jej wiek, trza sprawdzić czy ok.
  • W upałach szybko załapać to @Haku,bo nie ma takiego wypłukiwania.U nas M.często bolała głowa np.a I.właśnie z tym moczem.Żeby kontrolować ich picie wlewam każdemu w butelkę wodę i wiem kto ile wypił.Wszystko minęło bo prostu za mało pili.
  • A położna środowiskowa?
    Jestem prawie pewna że mi coś ze szwami robiła położna ale cc miałam 5lat temu więc głowy nie daję
  • Zdejmuj opatrunek!
  • Przycinanie supelkow? co to za obyczaje? pierwsze slysze!

    koniecznie zdejmij opatrunek, przemywaj blizne, szwy lekko woda, potem osuszaj recznikiem papierowym.

    na dobre gojonie blizy, wskazane jest jej wietrzenie, w sensie blizy, odciaganie skory lekko i wietrzenie ciecia. Przyspiesza zdecydowanie gojenie.

    Mi teraz kazali nosic opatrunek, zmieniac codziennie, ale nosic, na szwach, po znamieniu, no i cale czerwone sie zrobilo :(. Pieklo mnie bardzo. Tylko u mnie musial byc opatrunek, bo szwy na wewnetrznej stronie uda, wiec sie ociera czasem noga o noge i wtedy dosc duzy bol powoduje.

  • @gorzka_czekolada miałam zawsze po cc zdejmowany opatrunek dzień po, zalecenie myć szarym mydlem lub innym naturalnym ranę, po 7 dniach szwy do zdjęcia. Wewn zawsze rozpuszcxalne, ale zewnątrz nie. Też octeniseptem traktowałam, zwłaszcza po ostatnim cc, trochę się papralo i była jakby dziurka niezasklepiona, ale w końcu wszystko się zagoilo:) najważniejsze wietrzyc!
  • Chirurgię kocham, jak to łatwo powiedzieć
  • ło matko,ja po 12 godz. od cc miałam zdjety opatrunek i kazali szrym mydłem szorować! zawsze ! a szwy-nierozpuszczalne,zwykłe, to mi m. w domu zdjął.
  • Boląca szczęka z jednej strony. Najbardziej rano po przebudzeniu. Zęby w porządku. Boli mnie w środku, jakby kość, czasem aż nie da się zacisnąć zębów razem. Może ktoś też tak miał i doradzi,
    bo nie wiem czy mam to na siłę "rozchodzić", wtedy mogę coś normalnie zjeść czy nie ruszać. Myślałam żeby robić sobie okłady ale nie mam pojęcia czy zimne czy ciepłe.
    Ponad tydzień trzyma
    Ktoś coś doradzi?
  • Zapomniałan dodać że nie miałam żadnego urazu. Po prostu któregoś dnia wstałam i bolało.
  • Albo samo przejdzie, albo przydałoby się rtg..Ale ty w ciąży?
  • A może to zatoki?
  • @Silesia- ja miałam podobny kiedyś kłopot z tym, że mnie tak bolało, aż mi się paszcza zamknęła i otworzyć się nie chciała... problem stawów się ujawinił. Poratowała mnie pani protetyk, która rozmasowała, coś tam poustawiała, dostałam szynę relaksacyjną, bo się okazało, że to od zaciskania zębów w nocy się porobiły. Potem długi tok leczenia, ale u Ciebie nie musi tak być.
  • I może być ślinianka, mama miała teraz wycinanego guza, a wyglądało jak guz na szczęce.
  • @MartynaN tak
    Wątpię żeby to była infekcja. Nie miałam okazji żeby się przeziębić. Żadnej gorączki a skóra w tym miejscu nie jest cieplejsza (tak miałam przy zapaleniu podskórnym). Zero obrzęku.
    @Anulcia
    Możliwe że od zaciskania. Dwa tygodnie miałam fanaberie spania na jednym boku bo miałam takie mdłości że nie mogłam dotknąć brzucha po tej stronie co żołądek a co dopiero się na tym boku położyć.
    Tylko nie wiem jak sobie ulżyć i czy mam to rozruszać, czy może sobie tym tylko szkodzę ruszając na siłę.
  • Tego Ci nie powiem. Trzeba by uderzyć do jakiegoś protetyka, ale coś kojarze, że Ty zagranicą?
  • Tak.
    Mówiłam lekarce. Obejrzała zęby, pomacała. Powiedziała że przejdzie tylko muszę jeść więcej warzyw i nabiału bo inaczej inne stawy też zaczną boleć. Ponieważ aktualnie to niewykonalne szukam czegoś żeby sobie troszke ulżyć.
    Tragedii nie ma ale przyjemność też żadna więc napisałam bo może ktoś coś
  • U mnie to pamiętam, że też usuwali 8, która była na wpół wyrżnieta bo było podejrzenie, że może coś promieniuje i blokuje. Ale ogólnie to cierpiałam długo, bo zanim trafiłam do odp lekarza to ze 2 miesiące jesć nie mogłam, bo buzia się nie chciała otwierać jak powinna. Zapytam kuzynki co ona brała, bo pamiętam, że tez miała przejścia tego typu.
  • Włosy mi wychodzą garściami...

    Nie czuję się z tym dobrze:( Co mam zrobić...Może to kara za próżność:P

    Całą ciążę nacierałam głowe jakimiś rzeczami, oleje, włosy rosły fantastycznie a teraz po 3 mies po porodzie po prostu co wezmę szczotkę to garść. Nigdy nie były rewelacyjnie grube i obfite, raczej marne, ale w tym tempie to zaraz ich nie będzie wcale..



    @Katarzyna może masz jakiś pomysł..dziewczyny ratujcie:P
  • Przeczekać. Odrosną pół roku po porodzie. Nie ma na to rady bo to hormony :(
  • @Wielorybek mi też straszne ilości wychodzą, więcej niż po pierwszej ciąży a jem znacznie lepiej. Z tego wszystkiego ścięłam je trochę, odrosną kiedyś a przynajmniej tak nie denerwują.
  • @Silesia mnie zlapalo tak w ostatniej ciąży
    Przeszło samo
    Jedyne co szkodzilo to zimno, powiew wiatru
    Lekko pomagalo okrycie twarzy, rakie rozgrzewanie
  • @wielorybek - to normalne na tym etapie karmienia. Nie umiera się od tego, a włosy odrastają po jakimś czasie.
  • Marysia miała niedawno badany poziom wit.D i wyszedł w normie, ale częsyo podczas sny ma spoconą głowę,nie całą, ale tak wokół twarzy,przy czole. Przyjąć,że ten typ tak ma?
    Dodam,że mój mąż też się poci czasem podczas snu.
  • @agnieszkamama a jaki poziom tej witaminy miała? Bo to, że coś jest w normie jeszcze nie oznacza że wszystko ok. na zasadzie leczy się pacjenta a nie wyniki. Czytałam, że w Polsce normy są zaniżone i powinny zaczynać się od 60. Dla przykładu moja córka z rocznika twojej Marysi chyba miała poziom w tamtym roku po wakacjach 95, a w grudniu 75, co jest naturalne , że w zimie obniża się zawartość wit. d. U nas normy zaczynają się od 30. Główka się jej nie poci. Natomiast malutkiej mojej , co ma 3 miesiące główka poci się strasznie, mimo że wystawiam na słońce ile trzeba i w odpowiedniej porze i postanowiłam przez parę dni dawać jej krople z wit. D, żeby zobaczyć czy przejdzie czy to tylko sprawka gorąca. BTW teraz ludzie mają straszne braki tej witaminy, kogo nie namówię na badanie to niedobór ma.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.