Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1286287289291292370

Komentarz

  • Moja lekarka to mi kazała przed usg 2 tygodnie bezwzględnej diety typu bez kapust, cebul itd. I dwa tygodnie pobrać ulgix (taki mocniejszy espumisan). Dość zadziałało.
  • @uJa Szczepan dzisiaj wrąbal razem z kaszą vigantoletten, nawet mu oko nie drgnęło;)
    @weronika85 A dlaczego nie można by bylo rozdrabniac tych tabletek? 
    znaczy ogóle tabletek? to jakoś inaczej się wchłania czy o co chodzi?

  • Dzięki dziewczyny :)
  • edytowano kwiecień 2019
    znalazłam jeszcze dla dzieci twist ofg kapsułki, lek, bobolen D. 
    edit : to chyba jednak nie lek. 
    zwariować idzie w tych poszukiwaniach. no nic vigantoletten został bez recepty.
  • edytowano kwiecień 2019
    Pięciolatek ma od popołudnia bardzo brzydki kaszel. Trudny do odkrztuszenia nie chce się urywać. Mam budixon ventolin i berodual czy którymś mogę zrobić mu inhalację? W jakiej dawce?
  • A i jeszcze mukosolvan-też inhalacja
  • Kaszel-szczekający
  • edytowano kwiecień 2019
    Ja bym na noc wyhamowała ten kaszel jakimś syropem przeciwkaszlowym...
    A jutro zobaczysz, bo początkowo kaszel jest na ogół suchy. 
    Czy dziecko jest astmatykiem?
  • supremin jest przeciwkaszlowy.
    Podziękowali 1madzikg
  • Jak szczekajacy, to krtan. Nebbud albo pulmicort i dużo nawilzania. A jak jednak nie szczekajacy, a tylko trudny, to ventolin najlepszy. Berodual ma gorsze osiagi. 
    Podziękowali 1awia
  • edytowano kwiecień 2019
    . (Powtorka była)
  • Może też być o tej porze roku alergiczny, u mojego taki kaszel przeszedł po lekach przeciwalergicznych
    Podziękowali 1September
  • Teraz wszystko pyli i u nas chłopcy już zaczęli „szczekać”. Daje nebbud na noc i zaczęliśmy Aerius znowu podawać. 
  • A co to może być za kaszel: po zaśnięciu wieczorem po 15-30 minutach zaczyna dziecko kaszleć często aż do wymiotów, potem do rana spokój. W dzień rzadko też takie ataki kaszlu ni to suchy ni mokry. Już ze 3 miesiące się ciągnie, raz syn raz córka. Osłuchowo ok.
  • A robaki?
  • weronika85 powiedział(a):
    A co to może być za kaszel: po zaśnięciu wieczorem po 15-30 minutach zaczyna dziecko kaszleć często aż do wymiotów, potem do rana spokój. W dzień rzadko też takie ataki kaszlu ni to suchy ni mokry. Już ze 3 miesiące się ciągnie, raz syn raz córka. Osłuchowo ok.
    U nas tak krztusiec wyglądał. 6 m-cy kaszlu.
  • Przeszedł mi przez myśl krztusiec, ale chyba za mało tego kaszlu i nie aż taki "dramatyczny". Wymioty są chyba od zalegającej wydzieliny w gardle, bo tak to słychać przy kasłaniu wieczornym.
    Aa na robaki to jakieś testy zrobić czy w ciemno można odrobaczyć?
  • U nas przy krztuścu u był 1-2 ataki na dobę zwykle w nocy.
  • Nie pamiętam, w którym wątku, ale gdzieś pisałyście o sposobie na zatoki. Mam zawalone, gardło też jeszcze trochę. Muszę się zebrać jakoś, a nic mi nie działa. Antybiotyku wolałabym uniknąć...
  • @Rien mi osobiście pomaga:

    inhalacje z olejkami eterycznymi kilka razy dziennie (garnek z gorącą wodą, olejek sosnowy, eukaliptusowy, lawendowy, z oregano... co tam się znajdzie, i wdycham opary)

    gorąca zupa doprawiona na ostro (z jakimś pikantnym sosem z papryczek najlepiej), też ze dwa razy dziennie, może być i sam bulion, byle pikantny

    kąpiel z olejkami

    Mocno pikantna zupa i inhalacje – ostatnio się w 3 dni wywinęłam. 


    Podziękowali 1Rien
  • U nas był taki rumień zakaźny, też lekarz stwierdził uczulenie , ale że wcześniej siostra miała rumień, to inny już stwierdził rumień, tylko inny przebieg niż u siostry.
  • U nas byla ostatnio taka reakcja na jakus lek, pediatra zlecil zastrzyk i przeszlo do wieczora.
  • Ja bym się przejechała gdzieś nawet dzisiaj. Faktycznie wygląda to niepokojąco. Może macie jakiś przyzwoity szpital dziecięcy w swojej okolicy?
  • Jak to tylko jedna noga, to ja bym się na dyżur przejechała.
  • Mamy szkarlatynę...macie pomysł jak podać dziecku Zinnat? Pierwszy raz mamy ten antybiotyk i jest duży problem go przełknąć.
  • Agnicha powiedział(a):
    Ile lat ma dziecko
    W jakiej postaci dostal?
    Mozna inne antybiotyki i chyba bardziej trafione w przypadku szkarlatyny
    5,5 roku, zawiesina.
  • Ale to dobry antybiotyk, córką nawracające anginy nim wyleczyła.
    Podziękowali 1weronika85
  • Druga dawka połknięta, ale odruch wymiotny straszny, chyba trzeba będzie zmienić. A miał ktoś do czynienia ze szkarlatyną bez gorączki? Gardło trochę boli i głowa, wysypka jest i tyle w sumie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.