Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1289290292294295370

Komentarz

  • edytowano maj 2019
    Trzylatka od poniedziałku ciągle ma stan podgorączkowy pod 38*, wieczorem już wyższa temperatura. Miała wczesniej mokry kaszel, ale teraz już praktycznie zniknął. Byłam u lekarza we środę, mówiła że osluchowo czysto, minimalnie zaczerwienione gardło i pewnie wirus i jak nie przejdzie do piątku to mamy iść na badania krwi. Nie przeszło, więc dziś bylam z nią na pobraniu i później z wynikami u lekarza. I mówiła, że wyniki dobre, nic nie wskazuje na konieczność przypisania antybiotyku. I że to jakaś wirusówka. 
    Teraz znowu temp 38.
    Trochę mnie to martwi, może trzeba było jednak zrobic rtg płuc. Naczytalam się o bezobjawowym zapaleniu i sama nie wiem. Czy ktoś może miał podobna historie u siebie? 
  • Co polecacie na skrzeczące dziecko 11 lat? Twierdzi, że wypiła zimną cole z lodem i teraz ciężko jej mówić. 
  • Kratniowy bezgłos? Może tabletki emskie? Można pić ale mi też kiedyś laryngolog powiedział że może inhalacje na gorąco też robić. I mało mówić.
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Kratniowy bezgłos? Może tabletki emskie? Można pić ale mi też kiedyś laryngolog powiedział że może inhalacje na gorąco też robić. I mało mówić.
    Dziękuję. Spróbuję.
    Ta małomówność to może być ciężko osiągalna w przypadku A.  ;)
  • No domyślam się
  • Miałam bezgłos wiele razy w tym raz taki całkowity i cisza leczy B)
    Podziękowali 1blaekie
  • No właśnie  :) dlatego tutaj potrwa to dłużej 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • @Bridget ; nie chcę zaśmiecać wątka, dlatego pytam tu 

    Mogłabyś  wyjaśnić  o co chodzi z tym.neurologiem, że stawia na 2 wagi?
    I z tym 11kg przeciążeniem?
    Może być też na priv 

    Będę wdzięczna!
    Podziękowali 2MAFJa Bridget
  • A co to może być? Bóle palców u nóg po infekcji z gorączką u 3-latka, nie wiem czy bardzo się martwić.
  • U Rozalii właśnie  czytam wyniki Immunoglobulina Ig E 1550 gdzie norma jest poniżej 90
  • edytowano maj 2019
    @Zuzapola stawy jak najbardziej mogą reagować na infekcję.  Poczekałabym kilka dni bez stresu. Wygrzać, a jak mocno bolą to raz bym trochę jakimś żelem z ibupromem maźnęła - pomaga i stawom, i psychice pacjenta ;)
    Podziękowali 2Zuzapola Bridget
  • aga---p powiedział(a):
    @Bridget ; nie chcę zaśmiecać wątka, dlatego pytam tu 

    Mogłabyś  wyjaśnić  o co chodzi z tym.neurologiem, że stawia na 2 wagi?
    I z tym 11kg przeciążeniem?
    Może być też na priv 

    Będę wdzięczna!
    Już tłumaczę... 
    Dr. stawia jedną nogę na jednej wadze i drugą na drugiej. 
    Stoi się wyprostowany.
    A dr. Potem wie gdzie jest przekrzywienie. 
    I syna było sporo u mnie 5 kg tylko. 
    Syn jest jego pacjentem którego nazywa rekordzista. 
    Praktycznie wyleczyl nas z migren. 
    Mamy tylko spać na poduszce gircxycowej. 
    I jak coś być zaraz u niego. 
    Podziękowali 1aga---p
  • Najlepsze jest to że byłam na forum migrenowym i jak tylko napisałam że od listopada nie mam migren wywalili mnie stamtąd. 
    Jakiś olejek reklamowali na migreny. 
  • @Bridget podzieliłabyś się namiarami na tego lekarza? Mam w domu dwoje migrenowców. 
    Podziękowali 1Bridget
  • https://www.znanylekarz.pl/jacek-rafalo/neurolog/gdynia


    Tylko chyba prywatnie. 
    2 wizyty bez naciągania. 

    Podziękowali 1Namorowa
  • Na co może wskazywać APTT podwyższone, norma 25-36, nasza 76, do tego podwyższony MID i poniżej MCV oraz Limfocyty.
    Nie dostałam się dziś z Martą do lekarza, dopiero jutro... Nie wiem czego się spodziewać...
    K
  • APTT u nas wysoki był związany z czynnikiem krzepnięcia krwi, ich jest dużo rożnych, nasz brak (czynnika 12) jest niegroźny. Ale to trzeba osobne badanie krwi robić.
    Podziękowali 1Piotr i Kasia
  • Była na czczo, badania przed zabiegiem.
    K
  • Czy ktoś zna jakiś nieoperacyjny sposób na ganglion u dziecka na stopie?
  • Nasz nastolatek tez ma przedłużone appt i małopłytkowości, dodatkowo złe samopoczucie, w następnym tygodniu będziemy robić badania w kierunku zaburzeń krzepnięcia, różne czynniki, i niestety tocznia:(
    W związku z różnymi zawirowaniami zdrowotnymi w naszej rodzinie w ostatnim czasie, ja jestem w ciągłym stresie i poczuciu lęku. Czy możecie polecić jakieś ziołowe preparaty Hmm.. relaksujące? uspokajające? Albo dobrego dilera
  • Henryk Różański, kolega mojego męża ze studiów, znany specjalista od surowców leczniczych szczególnie ziołowych ( zrobił doktorat z historii medycyny) poleca lupulinę z chmielu jako środek skuteczny i bezpieczny który nie wpływa na psychikę. Melisa niestety wpływa na psychikę, lecz działa nie herbatka tylko olejek. Problem też tym jak spożyć olejek nie drażniąc przewodu pokarmowego. Dorosły mógłby rozpuścić w alkoholu.
    Podziękowali 2wielorybek Milamama
  • Moj poltoraroczniak wsadza sobie wszedzie palce i co chwil rozdrapuje sobie nos albo ucho. Widoki są straszne bo ucho cale upaprane pewnie naleciało do środka. Pilnuje go w domu tp sobie rozbabra w aucie...I co ja mam zrobić( poza napiciem się wina) ...
  • Może go coś swędzi? Jaka alergia? Moja po nabiale się bardziej drapie przy uszach i wokół oczu.
  • @mader jak dla mnie za wysokie tsh. Dla dzieci tak do 2,5 TSH ok. a potem warto coś z tym zrobić, zwłaszcza jak się utrzymuje w dłuższym czasie i że rozbieżności procentowe duże są.
  • Czy o tej porze roku takie straszne zmęczenie jest norma? Nie mam sił.. i nie wiem czy to stres związany z tym ze ciagle dzień w dzień mam dookoła 3 dwulatkow i niemowlaka na których muszę uważać.. bez przerwy..( tak ze do kibla idę w stresie i z wyrzutami sumienia, ), czy coś innego mi się stało.. No nie mam sił.. noce przesypiam, najadam się, jem białko, warzywa , pije, ćwiczę.. jestem trochę gruba.. ale sił nie mam zupełnie..  
  • MAFJa powiedział(a):
    Czy o tej porze roku takie straszne zmęczenie jest norma? Nie mam sił.. i nie wiem czy to stres związany z tym ze ciagle dzień w dzień mam dookoła 3 dwulatkow i niemowlaka na których muszę uważać.. bez przerwy..( tak ze do kibla idę w stresie i z wyrzutami sumienia, ), czy coś innego mi się stało.. No nie mam sił.. noce przesypiam, najadam się, jem białko, warzywa , pije, ćwiczę.. jestem trochę gruba.. ale sił nie mam zupełnie..  
    A jak tarczyca? Plus Wit d. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • I B12?
    Podziękowali 1MAFJa
  • MAFJa powiedział(a):
    Czy o tej porze roku takie straszne zmęczenie jest norma? Nie mam sił.. i nie wiem czy to stres związany z tym ze ciagle dzień w dzień mam dookoła 3 dwulatkow i niemowlaka na których muszę uważać.. bez przerwy..( tak ze do kibla idę w stresie i z wyrzutami sumienia, ), czy coś innego mi się stało.. No nie mam sił.. noce przesypiam, najadam się, jem białko, warzywa , pije, ćwiczę.. jestem trochę gruba.. ale sił nie mam zupełnie..  
    pewnie jesteś po prostu zmęczona, mamy tak mają. Ale zrób podstawowe badania na wszelki wypadek.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Tak aż mam od 3 dni.. właśnie starałam się witaminę od dwóch dni brać 10 kropel devikapu, helamagb6 tez dołączę.. może coś pomoże .. nie daje już rady. Wrzeszczę na wszystkich 
  • ja zażywam witaminę D3+K2 i wreszcie czuję, że żyję
    nie potrzebuję kawy ani żadnego pobudzacza
    ale brałam dawki większe niż zalecane
    i teraz mam taki poziom, że nawet nie napisze ile  :D
    ale na serio tak dobrze czułam się chyba z ćwierć wieku temu  :)
    Podziękowali 2Bridget Basja
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.