Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1298299301303304370

Komentarz

  • @wiesia na robaki to różnie. Staram się do 2 razy w roku odrobaczac. Zwykle zentel lub alinia. Zależy co akurat dostępne mam. Potem do podtrzymania parafarm. Z najstarsza ciezko jednak  bo kocha słodycze i dzieci w szkole hojnie się z nią dzielą. I nic nie pomaga. Nawet jak się struje słodkim i wymiotuje cały dzień to dwa trzy dni i znowu je.
    Podziękowali 1wiesia
  • Zauważyłam że mój 6latek mówi troszkę jakby przez nos. W sezonie kataralnym myślałam, że to wynik infekcji lub poinfekcyjne sprawy, ale teraz kataru brak a słyszę u niego to nosowe mówienie(nie cały czas ale co któreś zdanie). Swego czasu miał sprawdzany słuch na prośbę logopedy i badanie nic nie wykazało (audiometr i ogląd przez laryngologa). Czy może to być wynik alergii i lekkiego opuchnięcia śluzówek w nosie? Przerost migdałka? Co sprawdzić?
  • Migdałki zdecydowanie do sprawdzenia. 
    Podziękowali 1Nika76
  • @Megan u mnie córka tak ma po nocy. Też byliśmy u laryngologa. Wszystko w porządku. Przepisala tylko Nozoil -to spray do nosa -olej sezamowy i przed snem mielismy psikac. Duża zmiana. I ogólnie mówiła że to środowiskowe. Jak najwięcej na polu przebywać. 
  • U mnie pomaga oczyszczanie nosa, zwykła woda morska na noc i rano wystarczy. Mam wąską przegrodę nosową, więc łatwo mi się zapycha. Apogeum było w ciąży.
  • Corce odpadla kurzajka (brodacid stosowalam) i zostalo cos takiego na rece. Czy to juz wszystko? Czy cos z tym jeszcze robic? Moja pierwsza stycznosc z kurzajka, zielona jestem w temacie.
  • edytowano czerwiec 2019

    Tak to wyglada.
    Biala otoczka wyglada troche jak zbyt dlugo moczona skora, a czerwony srodek to dziura. Troche ja to boli.
  • Czy ktoś się spotkał z nadkażeniem chrost przy bostonce? Wygląda brzydko, mocno zaczerwienione itp. Czy konieczny jest antybiotyk?
  • @weronika85, jak mój syn chorował, to lekarka mówiła właśnie, żeby nie nadkazić, bo wtedy antybiotyk. Ale może w maści, nie wiem, bo u nas udało się bez.
    Podziękowali 1weronika85
  • Nie mogę zlokalizować tego zapalenia w piersi .. bólu właściwie pod pachą czy jak ruszam ręka.. boli dzis gorzej w nocy byłam piecem chyba ze 40 C aż mój mąż się obudził i przyniósł mi ibuprom z dołu.. a przed północą brałam gorąca kąpiel ściągałam i nawet małego spod pachy na śpiocha przystawiałam.. wszystko na nic a mleka mnóstwo .. czy mam se zaaplikować duomox? Kiedyś dostałam właśnie na zapalenie piersi i leży w domu.. czy to się odetka? Przyznam ze bardzo słabo funkcjonuje.. ale u nas możliwości L4 nie ma.. tylko poleżeć jak trójca śpi można.. 
  • Ratunku !
  • Ja z kolei nie wiem czy takie branie antybiotyku na własną rękę jest najlepszym wyjściem. 
    Podziękowali 1Ewasz
  • Lekarz i pediatra i pierwszego kontaktu reagują tak ze mogą dać antybiotyk.. nie maja jakichś super rozwiązań. a jego mam w domu dostałam w takiej samej sytuacji.. pytanie czy pomoże.. chodzę z ta goraczka i czuje się złe. Pierś boli.. przy trojaczkach często miałam ale po dobie walki przeważnie udawało się jakoś odkorkować.. 
  • Nie wiem, czy pomogę, bo to tylko moje doświadczenie, ale jak miałam takie zapalenie, to po godzinie od wzięcia antybiotyku czułam się jak nowo narodzona. Oczywiście dalej delikatne rozgrzewanie, udrażanianie, itp, ale już bez gorączki i bólu.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ale czy masz na tyle dawek żeby przeprowadzić pełne leczenie? No i w sumie ile miałoby być właśnie tych dawek. To miałam na myśli mówiąc o braniu antybiotyku na własną rękę.
    No, ale to tylko moje zdanie :smile: 
    Podziękowali 2Ewasz MAFJa
  • edytowano lipiec 2019
    A może to nie pierś a węzły chłonne... Skonsultować to telefonicznie, bo dzisiaj piątek...
    Ja bym chyba wzięła.
  • Zdecydowanie pierś.. od spodu zarumieniona 
  • Ale wziąć to i tak jakoś o 20 pewnie
  • Nawet o 21-22...
  • Jeny co A ulga..
    Podziękowali 1madzikg
  • Najpierw pomogła uderzeniowa dawka ibuprofenu zalecana przez położna a wieczorem doprawiam duomoxem, zgodnie z zaleceniem mojej lekarki.. ulga jest choć pierś jesCze boli.. za to inne rzeczy ustąpiły n razie 
    Podziękowali 2Bridget In Spe
  • Mafja, ja robiłam ciepłe okłady na pierś, tam gdzie boli delikatnie rozmasowywalam, sciagslam mleko albo karmiłam i po karmieniu do stanika wkładałam liście rozbitej tłuczkiem i schłodzonej w lodówce kapusty. Zawsze to pomagało. 
  • A od rana ból niewyobrazalny , postęp taki ze tylko piersi i bez gorączki.. nakarmiłam małego i wzięłam na razie antybiotyk jak nie pomoże to ibuprom znów.. matko żeby to przeszło bo w zanadrzu już tylko kapusta została.. 
    Podziękowali 1Bridget
  • Przed kamieniem oklad z kapusty na ciepło (rozgrzewa i udrażnia kanaliki), po karmieniu na zimno (hamuje produkcję mleka).
    Podziękowali 1Nika76
  • @MAFJa ale chyba kapuste mozesz niezaleznie od ibuprofenu i antybiotyku.
  • Mogę ale nie mam
  • Kapusta, działa super.
    K
  • @MAFJa, kurierem Ci przysłać? Nie wierzę że jest w Polsce miejsce gdzie trudno o kapustę...
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano lipiec 2019
    Słabo to schodzi.. czy jest tak ze ten zatkany przewód w okolicach pachy najmocniej, potem słabiej w stronę wyjscia , przy wyjściu raczej Wogole ok (wiec wyprowadzający nie jest zatkany.) ze to samo na tym antybiotyku zejdzie czy muszę kombinować cały czas z tym głaskaniem okładami etc.. na razie ból jak na mnie dzieci nastają albo po przerwie nocnej jest straszny.. przy wstawaniu ruszaniu ręka etc.. po karmieniu ulga . 
  • @MAFJa położna na szkole rodzenia uczyła żeby poprosić o pomoc męża. I żeby ściągnąć zastój broda dziecka musi być tam gdzie zastój. Współczuję sytuacji :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.