Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

13334363839370

Komentarz

  • Dziekuje Katarzyno. Tak mi sie wydawalo ale niektorzy mowili ze za duzo tego dobrego.
  • @MartynaN w końcu poszłam z córką do lekarza kaszel zrobił się taki niejednoznacznie suchy, duszący aż do odruchu wymiotnego bez wyraźnego odkrztuszania ale też nie całkiem suchy w nocy po 3-4h kasłała.

    Lekarka słuchała ją z 15 minut w 3 pozycjach i stwierdziła furczenie w polu płucnym jako początkowe zap płuc po jednej stronie, dała Klacid.

    Generalnie chyba 2x w życiu mam antybiotyk dla dziecka. Ponieważ jednak syn kiedyś miał podobnie tylko sucho kasłał ale jednak kaszel się nasilał i też były początki zap płuc wtedy nawet rtg robiliśmy i się potwierdziło to dam ten lek z bólem serca.

    Ja sama kiedyś 3 miesiące chodziłam z kaszlem bez objawów osłuchowych, po 3 miesiącach jak kaszel był już mokry jak u starego palacza, RTG w porządku ale po kolejnych 10 dniach poszłam do starego pulmonologa i ten wysłuchała przechodzone zap. płuc. Po 7 dniach antybola jeszcze były zmiany i musiałam wziąć aż 14 dni masakra.

    Najgorsze, że w sobotę wyjeżdżamy na 2 tyg.... ew w niedzielę i myślę co robić. Dziecko żywe radosne, biegające to chyba pojedziemy a do kontroli pójdziemy za tydzień w Krakowie. Nie jest obłożnie chora temperatury brak, to chyba nie ma przeciwwskazań do wyjazdu, co?
  • @Aneczka idę na priva, ok?
  • jak kaszlę to mnie boli jakiś nerw? zatoka ? tuż przy oku od strony nosa i trochę poniżej.
    Boli mnie też głowa na czubku, całe otoczenie oka z jednej strony
    Zastanawiam się czy to objaw zatokowy czy może związany ze stanem zapalnym zęba?
    (idę do dentysty w przyszłym tyg)
  • Brzmi zatokowo, zwłaszcza w połączeniu z głową na czubku.
  • edytowano sierpnia 2015
    Hela (2,5) już drugi raz w ciągu trzech tygodni sika w majtki. Poprzednio przeleczone furaginem + żurawital. Posikieanie ustało, teraz nawraca.
    W bad ogólnym moczu: erytrocyty wyługowane 5-10, erytrocyty świeże 1-3, leukocyty 1-3 wpw, bakterie nieliczne, ph 8. Poza tym wszystko w normie. Lekarka do której mam ograniczone zaufanie zaleca Augmentin lub zinnat. Twierdzi, że większa ilość krwinek wyługowanych wskazuje na infekcję wyżej niż pęcherz. Objawów bólowych, gorączki itp. - brak. Tylko to nawracające posikiwanie. Dawać antybiotyk? Robić posiew? Usg nerek? Za tydzień mamy jechać za grsnicę ns dwa tyg :(
  • Dziewczyny czy ktoś temat rwy kulszowej przerabiał? Mam nawrót, dostałam czopki, nadal karmię. Mami skierowanie na rezonans magnetyczny by zbadać sytuację, bo mam "zdrewniale" kolano, jakby znieczulone. Może jest na sali rehabilitant lub ktos kto pocieszy, i poradzi?
  • @Kotek - cukier jada? Nawet słodkie owoce. Bym zaczęła od wyeliminowania cukru z diety.
  • edytowano sierpnia 2015
    U nas nie jada. Ale u babci jagody i kompocik przecież muszą być z cukrem bo inaczej niesmaczne. X(
    Więc niewielkie ilości ale jednak jada. Mnie martwią te erytrocyty. Jest ich więcej niż w poprzednim badaniu. Nieznacznie ale jednak więcej...
  • Poję ją na razie sokiem żurawinowym b/c i medytuję nad tym antybiotykiem.... :-S
  • Zamiast deliberować może lepiej zrobić posiew z moczu. Na wypadek decyzji o podaniu antybola, będzie przynajmniej wiadomo, co podać.
  • Jakiś szybki sposób na bolące gardło?
    Już zastosowałam czosnek, cytrynę, olej lniany, herbatę z pokrzywy...
  • @iwaslim
    Delikatne ćwiczenia na kręgosłup możesz? Takie odciążające, relaksujące...
    Jestem weteran rwy...wystarczy, że coś w ręku niosę, jakąś torbę, a Ty przecież dziecko dźwigasz...
    Kamienny pośladek się robi i udo.
    Czasem znienacka, czasem wystarczy źle stąpnąć...

    Dostałam wczoraj ćwiczenia.
  • @agamaria : balsam kapucynynski!
    Na cukier i "ciumkaç"
  • o, akurat mam w lodówce i boli mnie gardło.
    Ale to chyba na alkoholu? więc odpada.
  • Balsamu nie mam, ale na noc zrobię sobie mleko gorące z masłem i mniodem

    :D

    Zieloną herbatę sączę

    Wapno przyjmę
    ~O)
  • Sebidin polecam. Ohydny ale dość skuteczny.
    Albo psiknąć sobie w gardło octeniseptem. Na jedno wyjdzie, bo ta sama substancja czynna i smak podobny.
  • @AgaMaria

    Szałwia!

    Odkrycie mojego męża - bierzesz taki aftin , czy cos w tym stylu (na afty i zapalenia ) i przełamujesz obrzydzenie i smarujesz migdał czy gardło.

    Ooooooo jak to bardzo pomaga!
  • Mi octanisept nie zawsze pomaga, a obrzydliwość fuuu...
  • A co na grzybiczne zmiany na języku u doroslego? Nie pomaga fluconazol, aftin, nystatyna, paraproteks, odkwaszanie?
  • @Katarzyna
    P. doktór twierdzi, że posiew to w tym wypadku strata czasu. Bo u takiego małego dziecka są tylko dwa antyb. do wyboru, amoksycyklina lub cefalosporyny, więc posiew nic nie wyjaśni.
    Hela już właściwie nie popuszcza tylko leje po nogach.... :((
  • Dość dziwne wyjaśnienie pani doktor, jak dla mnie...
    Jak leje po nogach, to wygląda na to, że się nie poprawiło... No, mocz ma z odczynem zasadowym, to dla bakterii dobre środowisko do namnażania się.
  • @Milamama - a dieta ubogowęglowodanowa, w szczególności bez cukrów prostych?
  • Katarzyna, od dwóch tyg dieta, bez cukru, mleka i alkoholu:)
    I znów bolą mnie stopy i nogi do kolan:(
  • @Katarzyna, bolesnego priwa Ci posłałam...
  • Wczoraj zaczęła posikiwać, dziś jest gorzej. Wyniki są z dziś rano. Na razie zakwaszam żurawiną. I nie bardzo mam pomysł co dalej...
  • P. doktór twierdzi że większa ilość erytrocytów wyługowanych wskazuje na stan zapalny wyżej niż pęcherz. I że nie ma na co czekać w temacie anytbiotyku...
  • @Kotek- w kwestii zakwaszania to możesz się wspomóc jeszcze dużą dawką witaminy C-tak mi kiedyś siostra farmaceutka radziła.
  • @Milamama - a co mają stopy i nogi do kolan do zmian grzybiczych na języku? Jakoś nie nadążam...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.