Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

13132343637370

Komentarz

  • @Haku, nie mam teraz czasu. Wejdz na baza mp i sprawdź dawkowanie na kg masy ciała dlavwieku
  • Dzieciom podaje się 5-7 mg/kg wagi ciała dziennie w 2 dawkach podzielonych.
    Czyli 12x5 = 60mg
    czyli pół tabl x2 wydaje się być ok
    Dzięki!
  • Dziś co jakiś czas przez dół brzucha mi przebiega mi takie niespodziewane uklucie. Blizna po cc zaczyna dawać znać o sobie?
    I w ogóle jakaś kiepska jestem, drażni mnie stukanie,szuranie, wykrzykiwania M. Cisza i spokój-moje marzenie.
  • Jakie badania można/należy wykonać przy parestezji? Czy tylko rezonans magnetyczny wchodzi w grę? I jak tak to jakiego odcinka kręgosłupa? Mocno się zastanawiam nad badaniami, a są one bardzo kosztowne. Bo suplementy (magnez, potas itp.) biorę cały czas, i raz jest lepiej a raz gorzej. A jak wdrożyłam dodatkowo ćwiczenia na mięśnie gorsetu to ilość "ataków" bardzo zmalała , ale nie wiem czy to ma związek czy tylko przypadek.
  • A jaki masz konkretnie objawy?
  • @beabea już kiedyś opisywałam-chodzi o takie nieprzyjemne uczucia jakby prąd przepływał po różnych częściach ciała-nogach rękach i twarzy.Czasami było też drętwienie, nagłe uczucie parzenia skóry czy piekące stopy.I ogólne osłabienie wtedy. występowało to do parudziesięciu razy dziennie , teraz kilka razy dziennie te prądy pozostały.
  • A badania w kierunku tezyczki robilas?
  • Jesli to dotyczy roznych czesci ciala w tym twarzy to zaczelabym od tego, rezonans kregoslupa nic nie wniesie
  • córka sucho kaszle od tygodnia - 10 dni, kataru prawie brak albo minimalny, dmucha rano i ze 2x w ciągu dnia.

    wczoraj po położeniu spać kasłała przez 3h.
    czaem kilka godzin cisza potem kilka godzin kaszlu co kilka minut

    Poza tym innych objawów brak, biega bawi się, gra w piłkę, humor ok, gorączki brak, lekko zaczerwienione gardło.

    Inhaluję solą.
    Osłuchowo raczej czysta, nic nie wysłuchałam.
    jestem bliska podania jej syropu przeciwkaszlowego na noc.

    Długo tak może być, iśc do lekarza, obawiam się, że on też nic innego nie wymyśli, a może jednak?

    @Katarzyna @MartynaN inni?
  • U mnie wszyscy kaszlą od 3 tygodni, łącznie ze mną, bez uchwytnych przyczyn. Podejrzewam wirusa, a że wyglądają zwawo, to się jeszcze po słuchawki nie pofatygowałam. Jak nie odksztusza, nic się nie dzieje, a kaszel jest problemem, to daj syrop na noc i tyle. Do miesiąca tak może być, niestety.
  • dzięki!!! nie odkrztusza, jedynie minimalnie rano po nocy kilka kaszlnięc potem już sucho.

    wczoraj jak zaczeła o 20 kasłać to kasłała ze 2x na minutę i skończyła przed połnocą... Żal mi jej bardzo. Rano wstała rześka, kaszle ale się bawi i w dobrym humorze.
  • @Aneczka08 my wszyscy (2 dorosłych + dziecko roczne) mamy taki kaszel od ponad tygodnia, tylko u mnie przebiega to tak intensywnie, jak u Twojej córki. Bylam w końcu u lekarza, polecił pic syrop prawoslazowy.
  • Często takie kaszle wynikają z uszkodzeń dokonanych przez wirusa. Zanim się zdrowy nabłonek nie odbuduje, leczenie jest głównie objawowe.
  • @Aneczka08 moi tak kaszlą od miesiąca zdaje się, tyle, że są po infekcji wirusowej - wyzdrowieliśmy na wyjazd w góry w lipcu nie bardzo zdrowi, tam sobie kaszlały, na sucho bardziej ale po wykrztuśnych przeszło w mokry ledwo ledwo, a teraz suchy mają niedobitki tylko i tylko w nocy ew. rano najczęściej w nocy, tak, że aż mają odruch wymiotny :-(
    teraz jednej tylko zostało. Jak intensywnie inhalowaliśmy solą fizj i nawilżanie nosa tyż solą to było ok, powoli przechodzi.
  • Ja mam dziwną sytuację z Jerzykiem.
    W sobotę miał mega biegunkę.
    Wdrożyłam standartowe postępowanie, ryż orsalit, smecta i przeszło.
    Wczoraj było ok nie było kupy. Ale dzisaj pojawiły mu się obrzęki na twarzy przy brawiach , górna warga i policzki oraz stopy.
    A dotego znowu go zaczęło czyścić .
    Zaraz jadę oddać mocz do badania.
  • Mam pytanie: Czy jeżeli ktoś miał przypadek pęknięcia macicy przy cc to raczej odradza się kolejną ciążę?
  • @beabea próby tężyczkowej jeszcze nie robiłam. Na razie rozglądam się za cenami i rodzajem badań do wykonania bo niedługo mąż będzie miał urlop i będę miała na to czas. Sugerowałam się wytycznymi z forum o tężyczce i tam takie badania zalecają:
    "-próba EMG stwierdza tężyczkę, wbijanie igły do mięśnia parę minut i maja tężyczkę albo nie, jak maja to znaczy ze najczęściej nie ma MG w mięśniach chociaż np. we krwi jest ok;
    - diagnostyka laboratoryjna: MG w serum (krwi), MG w erytrocytach jak znajdziesz, MG w 24 h moczu
    - CA ogólne, Calcium zjonizowane, CA2+ (ważniejsze-jony wapnia) i CA 24 mocz
    VIT D- 25 OH i 1,25 OH
    - tarczyca, parathormon-przytarczyce i to był by początek;
    -kręgosłup- rezonans odcinka szyjnego, stąd idą parestezje i przy tężyczce rezonans głowy dla spokoju;"

    Jak czytam info na temat leczenia tężyczki na forum tematycznym w Polsce to nie wygląda to dobrze z opisu pacjentów. Jeszcze nikogo nie wyleczono i zwykle lekarze się nie znają. Sama nie wiem czy przesadzają, czy jest aż tak źle i co naprawdę warto zrobić.
  • dr House wiedziałby jak postąpić.
    Szkoda, że nie istnieje :(
  • Moj ojciec byl wczoraj w szpitalu, bo od ok 10 dni ma opuchniete nogi od stop do kolan. Lekarze sprawdzili przeplywy w zylach - ok. Wyniki krwi tez w sumie prawidlowe oprocz tego, ze plytki krwi dwukrotnie prEkraczaja norme. Dzis dostal wypis bo lekarze nie wiedza co mu jest. Skrecen brak, opuchluzna nie boli.
    Ma ktos jakis pomysl co nalezy sprawdzic?
    nie obrazajac nikogo w przemyskim szpitalu same konowaly..
  • Ogólne moczu? Echo serca?
  • Pytanie jak badali żyły. Na zakrzepicę czy na wydolnośc. Bo to różne bajki.
  • edytowano sierpnia 2015
    na zakrzepice. a echo serca po co?
    nie moge sie do niego teraz dodzwonic zeby zapytac o bad. moczu
  • ostatnio mu cisnienie troche skakalo a potem spuchl.
  • obrzęki to zwykle serce, żyły lub nerki zdaje się
    i jeszcze cukrzyca?
  • Zgrubsza tak. Czasem jakieś rzadsze przyczyny.
    Żyły mogą być drożne a jednocześnie jakby "hydraulicznie" popsute, co prowadzi do żylaków i obrzekow.
  • Pytania jelitowe; @MartynaN
    Córka właśnie przechodziła coś jelitowego, przez tydzień mniejszy apetyt i 2-3 razy dziennie rzadka kupa. W weekend było apogeum, bo mi się na zakupach posrała, w niedzielę nie chciała jeść, wieczorem coś zwymiotowała, w poniedziałek dostała gorączki. Natenczas włączyliśmy nifuroksazyd i węgiel (dziecko odmówi zjedzenia marchewki gotowanej i wypicia smecty, bo niedobre; ale tabletki łyka :) ).

    1. Co ma nifuroksazyd przeciwbakteryjny do rotawirusów? Po czym rozróżnić temat?
    2. Jak się ma nifuroksazyd do naturalnej flory bakteryjnej? Jak czosnek, czy gorzej? ;)
    3. Które probiotyki są najlepsze?
  • Haku można się śmiać lub dziwić, ale przebrnęłam przez 60 stron tamtego forum i nie dość że bardzo dołujące to na końcu jedna z bardzie biegłych tam osób zmarła (choć nie wiadomo w sumie na co). A ja tylko chciałabym się pozbyć dolegliwości i nie wiem od czego to zależy, ze raz się nasila a raz słabnie. A nie chce też fury kasy wydać na diagnostykę i po to tylko, że ktoś mi potwierdzi że mam tą tężyczkę i proszę brać mg i ca i fajrant, bo to już robię i mimo to jest różnie.
  • 1. Ma się ni jak. Acz ludzie go kochają.
    2. Wg farmakologii nie ma wpływu na bakterie, które prawidłowo bytuja w jelicie. Poza tym nie wchłania się ze światła p. pok (reasumując nie doprowadza np do grzybicy)
    3. Biegunka wirusowa to biegunka wydzielnicza...
  • ...uszkodzony nablonek jelit przepuszcza "wodę" do światła jelit, więc jest to mocno rozcienczona treść jelitoea i tyle.
    Pod kontem bakteryjnym niepokojące są wszelkie domieszki typu krew, śluz, a także silne objawy ogólne mogą świadczyć o bakterii.
  • trąDzik niemowlęcy?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.