Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

13031333536370

Komentarz

  • Czy jest na sali lekarz? ;-)
    Moja 6 latka drugi raz w ciągu 1,5 mc ma zapalenie uszu :-(
    ofkors pierwsze leczone antybolem, było obustronne zapalenie tyle że pannę nie bolało.
    Teraz jedno ucho boli ją jak niewiem co, drze się biedaczka wniebogłosy. Mąż z nią na cito do przypadkowego laryngologa w lux medzie wybrał i oczywiście zap uch i antybol zapisany :-(
    oczywiście szlag nas trafił, bo babka w ogóle nie słuchała że już jeden dostała i że za często i nie ma mowy - "bez antybiotyku się nie obejdzie!"
    No właśnie, czy się nie obejdzie? wyczytałam na szybko w necie że się da bez antybola.
    Macie jakieś sprawdzone sposoby? jakieś leki bez recepty?
    No i to nawracające zapalenie - oczywiście kobitka nawet się nie zająknęła o przerośniętym migdale, a mąż walnięty w głowę informacją o kolejnym antybolu zgłupiał i nie zapytał. A może macie jakiegoś poleconego w wawie tudzież okolicach?
    I kurczę, żeby było śmiesznie, epizod z uszami mamy tylko u tej jednej niewiasty i to drugi raz - nigdy wcześniej ona nie miała problemów z uszami :-/
  • U nas ucho zaczęło się jak syn miał 4 lata i nawraca do dziś , obecnie 6 lat. Miał robiona videofiberoskopie i okazało się , że migdał uciska ujście trąbki słuchowej i dlatego ta infekcja nawraca. Za każdym razem dostaje antybiotyk i za każdym razem infekcja trwa dłużej :( ale lekarka nie kazała usuwać tego migdala. Kupilismy otowent, balonik do dmuchania na wyrównanie ciśnienia i profilaktykę ocha, i musze przyznać ,że działa. Slyszalam też ,że przy uszach warto zrobić wymaz z nosa czy nie siedzi jakiś konkretny bakcyl jeśli się okaże ,że siedzi to wtedy antybiogram i konkretny antybiotyk pod bakcyla i powinno przejść.
  • @jukaa to zespół cieśni nadgarstka a w nocy bardziej?
  • no to chyba trzeba będzie ten wymaz z nosa zrobić, żeby zobaczyć co tam jej siedzi. Ale ona nawet zaziębiona nie jest!
    Zwariować idzie. Strasznie nie chciałąbym zapodawać jej znów antybola...ech, cięzki żywot się ma no.
  • ach, dzieki dzięki za rady :-) jest jakieś światełko w tunelu :D
  • Przy uchu katar i glut to jest początek choroby. Wyeliminowanie kataru jest bardzo ważne (znaleźć trzeba przyczynę - u nas zbyt dużo słodkiego i nabiału, ale może być alergia czy coś). U nas jak pofolgujemy Jasiowi z jedzeniem to i pojawia się nawał brązowej woskowiny w uszach.
  • @Haku ja tak miałam po porodzie dziewczyn. Na twarzy i szyi nie-wiadomo-co. Nasilało się u mnie po myciu - nawet samą wodą. Na wizycie poporodowej gin stwierdziła, że to od prolaktyny i sobie zniknie za czas jakiś. I tak było. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć, jak długo to trwało - nie pamiętam. Może to własnie to CI dolega? Przy A. nie miałam już takiej historii.
  • Moja 4 latka mega sie poci przy zasypianiu i zaraz po zaśnięciu. Jest cała!!! Mokra!!! Nie ma znaczenia czy ubrana czy nie, czy pod kadra czy prescieradem. Jest mokra... Włosy, plecy, stopy! Witaminę D podaje jedna krople dziennie. Młoda jest alergiczna, ma niedoczynność tarczycy.
  • Sprawdziłabym poziom wit. D Tak dla świętego spokoju. Bo rozumiem, że hormony tarczycy kontrolujesz i są OK?
  • To sprawdzę. Najwyżej jej Podwyższe dawkowanie ;)
  • @Gloria musiałabyś zobaczyć w telefonie syna swego pierworodnego ;-)
    Jeśli mam kontakt, to chyba został tam ;-)
  • Mój 17- latek ma leczony trądzik juz od ponad roku. Stosowalismy juz różne maści kremy. Nic doustnego . Zastanawiam się co może mu pomóc. . .macie jakieś doświadczenia?
  • Jest jeszcze ciesń kanału lokciowegI-mate na "drugą stronę" @jukaa

    A to zapalenie uszu ropne czy zwyczajnie wysiekowe?
  • @Pola,
    bratu pomogło dopiero chodzenie na zabiegi oczyszczania skóry do kosmetyczki - kremy, maści itp, nic nie dawało rady.
  • @Pola a może dieta - z niskim indeksem glikemicznym potrawy, mnie osobiście pomaga, Nabiał powoduje u mnie wysyp zaskórników. Przy ograniczeniu cukru szybciej się goją ropne krosty. Jak jem słodkości to mogę chodzić z jedną "odnawialną" krostą i miesiąc, mimo, że prawie 40stka na karku. Na zewnątrz , na skórę pomaga zakwaszenie jej kwasem np. glikolowym, jest do kupienia na internecie niedrogo. Zaskórniki to jeden problem, krosty ropne to drugi. Krosty ropne są już infekcją, i ograniczenie cukru powoduje, że przeciwciała szybciej "gaszą" i "oczyszczają" stan zapalny. A zaskórniki - u mnie pojawiają się przy zanieczyszczeniu organizmu czymś z diety szkodliwym, no i od hormonów zależy - w ciąży jest urodzaj, po porodzie zanik, a potem umiarkowanie, fakt że po porodzie jestem na zdrowej "jaglanej" diecie, i bezmlecznej.
  • @MartynaN - właśnie niewiadomo :-( Pani doktor stwierdziła zapalenie uszu i tyle :-(
    podajemy jej krople do uszu, wlewam sól fizjologiczną do nosa - do dziurki od strony chorego ucha, narazie tyle. jak jej przejdzie to zobaczę czy ma przerośniety migdał. kataru jakiegokolwiek brak. tylko suchy kaszel. brak gorączki.
  • Bo wysiękowe może być np. na tle alergii. Jak już jest biała ropa za błoną bębenkową to antybiotyk, nie ma zmiłuj.
  • @Joanna36 - trudno młodzieży wytłumaczyć ze ma przejść na dietę niski IG. . . Kiedy na mieście są takie pyszne kebaby. Ciekawe co oni do tego dosypują. . .
    Poza tym żaden dermatolog nie zwraca uwagi na sposób żywienia. Nikt nie pyta co je pacjent.
  • dokładnie powiedziała - zapalenie ucha wewnętrznego, cokolwiek to znaczy.
  • chyba środkowego...
  • @Aleksandra być może być może ;-) idę się męża zapytam o co z tym uchem szło...tak to jest jak mąż z dziećmi do lekarza chodzi ;-)
  • edytowano sierpnia 2015
    @MartynaN - podpytałam chłopa mego - ależ oczywiście że to zapalenie ucha ZEWNĘTRZNEGO!! zbiera jej się woskowina w uszach, napewno od nurkowania w basenie.

    edit: takoż orzekła pani doktor
  • To na zewnętrzne bez wysieku antybiotyk? Może faktycznie alergia i tyle. Pewny jest,,że nie środkowego?
  • Czy badając dziecko pod kątek tarczycy też tylko z ft 3 i ft 4 badanie jest wiarygodne?
  • @MartynaN - pytałam go chyba ze trzy razy :-) zarzeka mi się że ZEWnetrznego ona powiedziała. Jeśli alergia to mam winowajcę - dużo nabiału ostatnio wcinają - serie urodzinową mieliśmy i poszło dużo kremów do tortu i słodkości. ech, ostatnie urodziny Rachelki na początku września już na zdrowo nam pójdą :-)
  • Nie wiem czy pytałam, ale co sobie przebadać jak mam nieustajace przebarwienia na twarzy? Coś jak ostuda ale nie schodziło i pięć lat po porodzie. Dodam, że nie biorę żadnych hormonów.
  • Wątrobę bym sprawdziła na początek.
  • @Pola na tradzik miałam już wszystko testowane na sobie.
    Teraz trzymam go w ryzach, ale jest gwarantowane ze po alkoholu, cieście z karmelem, duzych ilosciach białego pieczywa zsypie mnie tak, ze nie będę mogła się dotknąć.
    Nie wiem dlaczego tak jest. Czy to indeksy, czy Candida, gronkowce, ale zależność między iloscią cukru a stanem cery jest oczywista.

    Jak jednak sobie coś niezdrowego zjem to staram się przede wszystkim jakiś czas nie jeść słodyczy wcale, pieczywo z rzadka z czymś niesłodkim, dużo marchewki surowej szczególnie, warzywek w każdej postaci w większej ilości. Na twarz łagodzący żel 100 % aloesu. Punktowo smarowałabym czymś mocniejszym od dermatologa ewentualnie...
    Bez diety to takie głaskanie po wierzchu całego tego zagadnienia.
  • Czy połowa tabletki furaginy 50mg x2 dla dziecka ważącego ok 12kg jest ok?
  • Ja wlasnie taka dawke podawalam. Mloda wazyla 11,400 w tsmtym czasie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.