Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

13233353738370

Komentarz

  • Jest jeszczeopcja biegunki powodowanej przez toksyny bakteryjne. Ale tu początek szybki i przebieg gwałtowny ale krótki.
  • @Hanq,
    z tego co kojarzę, córka mojej Szefowej miała ataki padaczki i w końcu jakaś lekarka rozpoznała u niej tężyczkę - mogę się dowiedzieć w jakim szpitalu to było (coś mi świta, że na Banacha)
    Miała charakterystyczną rękę podczas ataków dla tężyczki.
    Chyba, że w ogóle myl ę choroby...
  • edytowano sierpnia 2015
    @Marzena33 - nie koniecznie bezwzględne przeciwwskazanie. Zależy od szczegułów i przebiegu gojenia.
    @gorzka_czekolada - nie potówki? Na pewno warto odkażać np. octeniseptem przemywać, albo mlekiem własnym, albo przecierać gazikiem nasączonym izopropylem, czy czym tam lubisz. Mogą też być takie krostki o pochodzeniu hormonalnym (tzw. trądzik niemowlęcy)- to charakterystyczne dla małych niemowląt - tak od 1 mies. do 3-4 mies. Też można tylko odkażać i obserwować.
  • @MartynaN
    zatem podsumowując
    1. Nifuroksazyd należy podawać wyłącznie w przypadku, gdy objawy typu śluz/krew na to wskazują. Choć biorąc pod uwagę poniższe, jak nie ma objawów, to jest to placebo.
    2. Nifuroksazyd nie niszczy flory bakteryjnej; działa wyłącznie miejscowo, tj. w jelicie.
  • ma moze ktoś tak ,ze w czasie szybkiego chodzenia strasznie swedza nogi? Czy może mieć to związek z zespołem niespokojnych nóg? Jak sobie z tym radzić?Ania.
  • edytowano sierpnia 2015
    @MartynaN nasza 5latka ostatnio nad ranem kilka razy nie zdążyła do kibelka,co się jej przenigdy nie zdarzyło.Furagin nie pomógł,zrobiłam wyniki i krew w moczu 25Ery1/ql norma ujemne.W osadzie erytrocyty 3w polu widzenia,leukocyyty 5.co myślisz o tym?
  • @Hanq, a gdzie Ty obecnie mieszkasz, w Polsce?
  • Nie, ale za miesiąc będę tu na wakacjach i szukam właśnie co gdzie i za ile i czy w ogóle warto robić.
  • A będziesz w Warszawie?
  • My z Rzeszowa jesteśmy i tam się zawsze zatrzymujemy.
  • @MartynaN jest reszta wyników,wracam od lek.Z um.
  • @Ania i Adam - a co swędzi w tych nogach? Stopy, łydki, kolana, uda, wszystko?
  • To się spóźniłam. Ja właśnie na pomocy doraźnej działam:-)
  • Najbardziej uda I posladki .myslalam ,ze moze Od ocierania sie ubrania, ale przy golych nogach jest to samo.. Czytalam w necie na ten temat I niestety nie jestem wyjatkiem... Ale nie znalazlam Co to moze byc .
  • No, to mam to samo. Mam nadzieję, że to od spalającego się tłuszczu ;-)
    Tyle, że u mnie nie ogranicza się do nóg. Generalnie, taki świąd dotyczy każdej partii ciała, gdzie mi intensywnie popracują mięśnie - mogą być pośladki, brzuch, ramiona.
    Nie mam pojęcia, czy coś się da na to poradzić. Gdybyś coś wymyśliła, to też chętnie poznam patent. :-D
  • Obiecuje, ze dam znac gdy cos wymysle ;) bo strasznie to denerwuje czasami .... I musze przyznac, ze podobnie myslalalam o spalaniu tluszczu ... ;)
  • @Hanq, proponuje probe tezyczkowa ( warszawa okolo 80 zl) i badania krwi- poziom wapnia zjonizowanego, potasu, witaminy D (25OH D), parathormonu, mozesz tez oznaczyc magnez ale to dosc niemioradajne badanie.
  • @beabea a potem w razie pozytywnego wyniku próby do jakiego lekarza bo zdania są podzielone-czy do endokrynologa czy neurologa czy może jakiego innego?
  • @beabea, co uważasz w kwestii związku rozmaitych drżeń mięśniowych z niedoborami magnezu?
  • Zrobiłam badania krwi i wyszły poprawnie, ale morfologia wskazuje na przebytą infekcję.
    Wygląda na to że to objaw. Już jest znacznie lepiej. Dziękuję.
  • Ja mam swędzenia przy wysiłku - np. przy karate, bieganiu.
    Słyszałam teorię, że skóra jest podrażniana przez sól, która się wydziela z potem i dlatego swędzi - ale może to karateckie urban-legend
  • edytowano sierpnia 2015
    Tu był komentarz bez sensu. Nie wiem jak usunąć, pozostawiam więc taką pamiątkę
  • @Haku - też myślałam o tym podrażnieniu przez jakieś substancje w pocie, ale to mi nie pasuje o tyle, że, jak się spocę z gorąca, a nie od wysiłku, to nie swędzi. Podobnie, nie swędzą te miejsca, w których pod skórą nie ma większej ilości tkanki tłuszczowej (np. dłonie, stopy, plecy, szyja). Nie wiem, jak u Ciebie.
  • Mam pytanie, czy 3letniemu szczuplemu dziecku nalezy ograniczac owoce? Corka je bardzo duze ilosci w zasadzie kazdych owocow. Dodatkowo wyciskam jej soki warzywno owocowe (z samych warzyw jeszcze nie chce pic ale sukcesywnie zmniejszam ilos owocow w soku).
  • Dodam jeszcze ze jak je duzo owocow to w zasadzie nie tyka slodyczy.
  • biorę leki przeciwzapalne na bóle stawów (anapran/naglesin) - długo diagnozowane bez efektów, zalecone leczenie objawowe i ponowna diagnostyka po roku. Poprzedni atak miałam kilka miesięcy temu, obecny zaczął się tydzień temu i niestety tym razem pojawiły się bóle żołądka, mdłości. Można jakoś osłonic żołądek czy muszę odstawić lek? Bez niego nie jestem w stanie nic zrobic, ból i opuchnięcie stawów (dłoni i stóp) nie pozwala mi funkcjonować.
  • @andora - jeśli dziecko po tych owocach nie ma problemów gastrycznych albo kataru, to nie bardzo wiem, czemu miałoby służyć ich ograniczenie. Żeby słodycze chciało jeść?
  • @kitek, idź do rodzinnego po osolonowe typu controloc na receptę. Po co przepłacać.
  • A myślicie, że pot wydzielany przy wysiłki i z gorąca może mieć inny skład? Syn, kiedy się poci z gorąca, to jest ok. A kiedy poszedł biegać i się spocił, to jego AZS masakrycznie się zaostrzył.
  • Mój sensei mi kiedyś pokazywał swoje plecy po wysiłku - w zasadzie całe były żywo-czerwone w miejscu potu.
    Myślę, że to może być jakiś trop z tym wysiłkiem.
    Może też chodzi o ukrwienie skóry, naczyń?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.