Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1402403404406408

Komentarz

 • Buff i termofor?
 • edytowano grudzień 2020
  Komin z merynosa.

 • @Elunia jakbyś miała w domu geranium, to jego listek warto zrolować i ugnieść w kulkę i włożyć do bolącego ucha. Geranium ma właściwości rozgrzewajace i zawiera też substancje eteryczne, to nasza domowa metoda na bolące ucho.
 • Aaaaa, szkoda. Mam nadzieję, że ten wyciąg z czosnku na waciku przyniesie Ci ulgę.
 • @Elunia jeśli jeszcze nie śpisz, alkohol 40+, ucho nasmarować kremem w miarę tłustym, kompres z waty skropić alkoholem, przyłożyć do ucha i obwiązać np szalem. Jeśli masz krople obkurczające do nosa, warto najpierw zakropić nos leżąc na plecach i odchylając głowę do tyłu. Wyrówna się ciśnienie na błonie bębenkowej, powinno mniej boleć. Do tego ibuprofen 400mg
 • edytowano grudzień 2020
  I absolutnie nie żadne środki rogrzewające do ucha, do środka!
 • Rejczel powiedział(a):
  @Elunia jakbyś miała w domu geranium, to jego listek warto zrolować i ugnieść w kulkę i włożyć do bolącego ucha. Geranium ma właściwości rozgrzewajace i zawiera też substancje eteryczne, to nasza domowa metoda na bolące ucho.
  Rejczel przypomniałaś mi o tej roślinie! Kiedyś byla b.popularna bo jest b.łatwa w uprawie i b.pomocna przy różnych chorobach. W moich stronach nazywali ją "anginką".
  Była też b.popularna wśród palaczy. Natarcie palców listkami obniżało zapach fajek. Wiem o tym bo moja kumpela ciągle brała listki z mojej anginki. Anginka mimo ciągłego obrywania liści kwitła jak szalona.

 • No, to najważniejsze. @Atlantyk u mnie też się na te rosline mówi "anginka" ,nie używamy nazwy "geranium". Kiedyś, dawno anginki były bardzo popularne, stały na parapetach w sklepach miesnych, w sklepach spozywczych Społem albo na półpiętrach w blokach. 
 • Rejczel powiedział(a):
  No, to najważniejsze. @Atlantyk u mnie też się na te rosline mówi "anginka" ,nie używamy nazwy "geranium". Kiedyś, dawno anginki były bardzo popularne, stały na parapetach w sklepach miesnych, w sklepach spozywczych Społem albo na półpiętrach w blokach. 
  Rejczel faktycznie były wszędzie! I jeszcze takie "szable lub języki teściowej".
  Teraz anginki są już prawie zapomniane a tak ładnie pachną, ale dopiero po potarciu! :)
 • Mam kilka anginek, suszę na herbatę, susz na super zapach np w skrzyni z pościelą. Ale spektakularnych skutków leczenia bolących uszu nie zauważyłam
 • ganna4 powiedział(a):
  Mam kilka anginek, suszę na herbatę, susz na super zapach np w skrzyni z pościelą. Ale spektakularnych skutków leczenia bolących uszu nie zauważyłam
  Ganna4 pamiętam że ta anginka była używana jako tzw. pierwsza pomoc zanim trafiło się do lekarza z bolącym uchem.
   Fajny pomysł z zapachem do pościeli! :)


  Podziękowali 1ganna4
 • edytowano 10 styczeń
  Poproszę o radę.
  7-latek 3 dni temu zaczął skarżyć się na pęcherz. Podaję mu furagin 100mg na dobę, pije żurawinę, robimy nasiadówki. Kiedy powinnam zrobić badanie ogólne moczu i posiew? Czy furagina wpływa ma wynik?
  Żadnych innych objawów nie ma.
 • Badanie ogólne moczu powinno być zrobione natychmiast, gdy się poskarżył. Posiew zaraz, gdyby w ogólnym wyszło coś nie tak, a w oczekiwaniu na posiew działania, o których napisałaś.
  Teraz, jeśli jutro nie będzie radykalnej poprawy, to bym dawała zaraz rano mocz na ogólne i posiew. Furagina wpływa na wynik, jeśli infekcję powodowało coś wrażliwego na furaginę. Tyle, że w takiej sytuacji powinna być poprawa. Jeśli nie ma poprawy, to pewnie coś, co jest na furaginę oporne.
 • Dziękuję serdecznie za taką wyczerpującą odpowiedź  :)
 • Dobry nebulizator. Polećcie coś sensownego. Właśnie chciałam uruchomić stary i nie działa:(
  Dla maluchów i starszaków. 
 • Nasz model ma taką zasuwana od góry osłonkę i w tym wgłębieniu mieści się przewód.
 • Mój 14- latek ma guzek w piesi,  pod brodawką sutkową.  Do dzisiaj nie przejmowalam się tym,  chociaż  ma to od około pół roku,  bo zakladalam ze to przez zmiany hormonalne związane z dojrzewaniem. Dzisiaj zobaczylam syna bez koszulki i widzę ze sporo urósł,  a syn twierdzi ze boli. Sutka wyraźnie odstaje,  guzek jak wiśnia,  chyba... Tej wielkości. Martwię się. 
  U Waszych synów tez tak sie zdarzało...? 
  Mam nadzieję że dodzwonię się jutro do lekarza... 
 • Najstarszy miał, ale dopytaj, bo nie tak duży. Lekarz i tak obejrzał, kazał obserwować, rozeszło się. 
 • U Waszych synów tez tak sie zdarzało...?
  Mój miał aż 2 takie guzki. Jeden jak miał 3 lata na policzku wyraźnie wyczuwalny pod skórą. Wycięty i zbadany. Drugi na klatce piersiowej też już wycięty w czasie pandemii (nie przesuwali zabiegu bo takie rosnące zmiany jeśli można to usuwają).
  Tylko zastanawiam się czy powinnaś iść do dermatologa a potem do chirurga. Chyba lepiej od razu do chirurga żeby przyspieszyć konsultacje. Nas dermatolog za każdym razem kierował do chirurga.
 • Spadłam trochę że schodów i chyba złamałam 2 lub 3 palce stopy. Spuchło, boli i zmienia kolor.
  Jest sens iść do lekarza czy mogę sobie odpuścić?
 • Ja bym nie poszła. Ale nie wiem, czy należy brać ze mnie przykład.
  Za to bym obficie smarowała maścią arnikową.
  Podziękowali 1Basja
 •  Nie wiem jak w przypadku 2-3 palców ale przy 1 złamanym nie robią nic - każą usztywnić plastrem do sąsiedniego palca i tyle 
  Podziękowali 1Basja
 • @Basja, ale żadnej rany i przerwanej ciągłości skóry nie masz? 
  Ja bym usztywnila i  Ibalgin sport dała, o ile możesz się dotknąć...
  Ale przeswietlenie to bym zrobiła...
  To ja.
  Podziękowali 2ola_g Basja
 • Dziękuję!
  Nie ma żadnej rany, coraz lepiej zaczyna boleć. Posmarowalam maścią i idę spać 

 • Może weź coś przeciwbolowego, bo ból pierwsza noc będzie się rozkręcał niestety. 
 • Ojejuju powiedział(a):
  Mój 14- latek ma guzek w piesi,  pod brodawką sutkową.  Do dzisiaj nie przejmowalam się tym,  chociaż  ma to od około pół roku,  bo zakladalam ze to przez zmiany hormonalne związane z dojrzewaniem. Dzisiaj zobaczylam syna bez koszulki i widzę ze sporo urósł,  a syn twierdzi ze boli. Sutka wyraźnie odstaje,  guzek jak wiśnia,  chyba... Tej wielkości. Martwię się. 
  U Waszych synów tez tak sie zdarzało...? 
  Mam nadzieję że dodzwonię się jutro do lekarza... 
  Bratanek mojego męża miał. Najpierw urosło a po jakimś czasie zniknęło. Mi to w 6 i 7 klasie, teraz jest w 8 i nie ma. 
  Miał. USG. Skierowanie od pediatrycznego. Zmiany hormonalne. 
 • Od połowy ciązy mniej więcej bolą mnie biodra, zwłaszcza lewe i spojenie (rozejście jest, ale jeszcze fizjologiczne). Z tym biodrem ortopeda stwierdził, że boli mięsień, fizjoterapeutka próbowała rozmasować, jest przeleczone Mydocalmem + Nimesil. Nie biorę już od ponad tygodnia i znowu boli. Myślę o teleporadzie, ale wolałabym nie wracać do leków. Jaka maść byłaby dobra? Dicloziaję mam, nie pomaga.
 • Czu ktoś boryka/borykal sie z liszajem plaskim?
  Jakies zlecenia pozamedyczne?
  Lekarz uznal, ze z autoagresji. Poki co antyhistaminy i deivobet. W piatek rano kolejna wizyta. 
  Zycie przeorganizować?
  Rzecz dotyczy 4latki
 • Wygrzać mocno przy kominku, albo przy piecu, przy kuchence elektrycznej tez się na wyjeździe ratowałam. Nic mi bardziej nie pomagałao.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.