Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

13839414344370

Komentarz

  • edytowano września 2015
    zaliczyłyśmy trzecie pobranie

    Mania - poinstruowana przez Panie od pobrań - już wczoraj wieczorem zaczęła wypijać dużo wody, a dziś rano jeszcze 1l przez pobraniem (bidna - skarży się, że ciągle do toalety biega od tego)

    w przychodni do zabiegowego ściągnięto "specjalistkę do zadań specjalnych" (znaczy koleżankę zawołały) i ta cudotwórczyni pobrała od Mani bez problemu, z pierwszego wkłucia i to z ramienia z którego jeszcze nigdy im się nie udało pobrać

    jutro się okaże czy będzie wynik, czy też rekord skrzepów :P
  • @Marsjanka - ponoć dużo cebuli w diecie rozrzedza krew. Może warto spróbować? Jak byłam za młodu honorowym krwiodawcą (zanim dzieci zaczęłam rodzić i karmić), to pilnowałam dużych dawek cebuli w diecie i się pielęgniarki w stacji krwiodawstwa dziwiły, że u mnie tak warto krew leci - chwila moment i worek był pełny.
  • Tak też słyszałam, że cebula pomaga. Acha, pomaga też podobno na nadmiar odkładającego się kwasu moczowego?
    Prawda czy mit @Katarzyna ?
  • Z rozrzedzaniem krwi przez cebulę słyszałam z kilku źródeł i sprawdziłam na sobie, że działa. W kwestii kwasu moczowego - nie znam tematu, ale nie wykluczam, że może być coś na rzeczy.
  • Dużo cebuli to znaczy ile dziennie? I rozrzedza od razu, czy np. po tygodniu?
  • Z tego, co czytałam, nie trzeba dużo, ważniejsze, żeby codziennie tę cebulę spożywać. Najlepsza surowa. Niestety, nie pamiętam, po jakim czasie jej spożywania należy oczekiwać efektów :-(
  • Hej czy angina może być bez gorączki? Boli mnie bardzo gardło. Prawy migdały powiększony o opuchniety, jakieś ropne punkcik ze dwa na nim są. Boli prawe ucho i nogi. Osłabienie ogólne jak przy chorobie. Ale gorączki nie ma. Psikam octaniseptem i plukam rumianku ale od dwóch dni poprawy nie ma. Czekać dalej? Angina się boje bo w dzieciństwie miałam powikłania. Skończyło się zapaleniem stawów.
  • Halo! Czy pięcioletni chłopak może mieć ciemieniuchę?
    Dzisiaj zauważyłam u syna takie strupki ciemienichopodobne (2-3cm).
    Kremem posmarowałam jak niemowlaku.
  • spytaj czy dziesięcioletni może? miewa! Pięcioletniemu wyczesałam kilka tygodni temu po solidnej maseczce z oliwy.
  • Może. Od alergii lub drozdzakow, lub nie wiadomo od czego.
  • 32 latka tez moze o zgrozo
  • Szukam tropu - co może być przyczyną sporadycznych drastycznych spadków cukru u dziecka. Sytuacja jest podobna do tej, sprzed 3 dni - co jakiś czas się powtarza: Na 3 lekcji zasnął (jadł duże śniadanie). Odebrałąm ze szkoły, jeszcze o 11.30 zjadł obiad (wzięłam na wynos) - po godzinie mierzę cukier i jest 60. W aucie też zasypiał.
    Dzisiaj miał pełne badania cukrzycowe i nie wykazały żadnych nieprawidłowości (podejrzewałam nadprodukcję insuliny). Tarczycowych jeszcze nie mam wyników. Co jeszcze brać pod uwagę? Dziecko ma ZA, sugerowali, że to depresyjne (zawsze zdarza się w godzinach dopołudniowych).
  • edytowano września 2015
    A jakieś zaburzenia metaboliczne?
    @E.milii córka ma jakąś przypadłość, która wiąże się ze skłonnością do hipoglikemii, ale nie pamiętam, co to było.
  • Hipoglikemia ketotyczna. Kup sobie paski KetoDiastic i pomierz zakwaszenie. My dostałysmy receptę od pediatry, nie wiem czy są bez recepty. Warto zrobić usg wątroby, czy nie powiększona. Konkluzja - nic z tym nie zrobisz, poza pilnowaniem. Jedzenie o wyższym IG, unikanie cukrów prostych - szybko podbijają, ale i szybko cukier spada, co jest niebezpieczne, nawadnianie, regularne posiłki. Wzmożona czujność w wypadku kombinacji gorączka i/lub wymioty, biegunka. Gorączkę powyżej 38 zbijać bezwzględnie.

    Tu w linku prosty w miarę ;) artykuł. Na jego bazie mi pediatra tłumaczył co i jak.

    http://pediatria.mp.pl/lista/show.html?id=100799
  • Dziękuję @E.milia. Tyle,że niestety to jest o młodszych dzieciach. mój ma 11 prawie.
  • image

    Czy ktoś ma pomysł z czego może być taka wysypka u czterolatki?
  • image

    Wczoraj miała takie pojedyńcze kropeczki, a dziś całe dłonie. Na reszcie ciała jakieś pijedyncze kropki. Bardzo drobne.
  • Ja miałam identycznie wczesna wiosna. Najpier pojedyncze później cale dłonie, później troche sobie bylo o zniknelo. Miałam 2 razy, raz bardzo mocno następnym razem mniej. Poza mną nikt w otoczeniu nie miał. Poza wysypka na dłoniach czułam sie świetnie, nic mi nie bylo.
  • Andora podejrzewałaś alergię? Stosowałaś coś czy samo przeszło?
  • Mam pytanie: Czy za bolesne miesiączki mogę obwiniać spadek wagi z 48 do 46kg? Podczas tych dni mam także brzuch tak wydęty jakbym była w 6stym miesiacu ciąży. Czy zrosty po 3 cesarkach maja na to wpływ?
  • Podejrzewalam nawet świerzb. Do lekarza nie doszłam bo non stop bylam w podróżach. Nawet sie zastanawiałam czy to nie od brudu w pociągach i pksach. Nic nie stosowalam zeszlo samo ale to byl ciekawy cykl, najpier po kilka kropek, później kolejne dni sie mnozylo i bylo tego mnóstwo a później kolo tygodnia bledlo i powoli znikalo. Alergia tak jak teraz analizuje to prawie niemożliwe bo po pierwsze nie mam alergii na nic a poza tym w tamtym czasie nie bylo nic specjalnego ani w jedzeniu ani w kosmetykach czego nie bylo by wczesniej/pozniej. Moze to wirus a moze cos związane ze stresem/przemeczeniem w tamtym okresie.
  • @andora u K.już też blednie, ale rano były jakby spuchnięte te palce i rozognione. Fenistilem smarowałam. Jutro może do lekarza pójdziemy. Zobaczymy czy będzie lepiej. @MartynaN może Ty się spotkałaś z czymś takim?
  • Kasia_ ha tak miałam przez pół dzuecinstwa, cyklicznie. Nikt mi nigdy niczego sensownego na to nie poradził,,ani nie uzasadnił. Nawet nie wiem,,w którym momencie zniknęło. Wiem ,,nie pomoglam.

    @Marzena33 , nie dam ci pewnej odpowiedzi,,ale ostatnio miałam młodą pacjentkę z bardzo podobnym wywiadem. W TK wyszły wszeczepy endometrialne w zrostach po cesarce.
  • Kasiu, bo ta wysypka rano i pod wpływem ciepla daje taki efekt. Moja ręce po cieplej kąpieli wygladaly jak poparzone. Pod wpływem zimna lagodnieje.
  • @Marzena33 - poprieram Martynę - zrób badania w kierunku endometriozy, bo objawy i wywiad sugerują diagnostykę w tym kierunku.
  • To ja jeszcze poproszę nieśmiało o jakiś namiar na fachową strone internetową na temat endometriozy.
  • Strona Ci badań nie zrobi ;-)
    W Medycynie Praktycznej powinno być w miarę z sensem napisane.
  • chciałabym prosić o interpretacje wyników synów. podawać wszystkie wyniki czy tylko te, które laboratorium zaznaczyło jako nieprawidłowe?


  • @Rogalikowa, jak nikt się nie odezwie,,to ja jutro popołudniu dopiero. Wszystkie pisz
  • edytowano września 2015
    ok, dzieki! @MartynaN
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.