Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

14041434546370

Komentarz

  • Wiesz Wanda, dobry gastroenterolog by się przydał, ale nawet zwykle usg przezbrzuszne ma czułość rzędu 96% więc może te objawy jednak mylące. A masz poszerzone drogi żółciowe ?
  • Tylko, ze "na wątrobę" plus " na trzustkę" daje nam tysiąc pińcet różnych chorób , powiązanych ze sobą lub nie i dziedzicznych lub nie.
    Całe życie słyszałam, ze ciotka umarła na raka żołądka, jak twierdziła cała rodzina, spowodowanego płynem do mycia naczyń. Jak już sie na tym znałam i bardziej pogrzebałaby, to się okazało, że to był rak wątroby, najprawdopodobniej od żółtaczki " wszczepiennej" , która zaraziła się podczas transfuzji krwi.
    Zaczęłabym jednak od dobrego gastroenterologa, który pogada z Tobą szczegółowo o twoich objawach i rodzinie rownież, zamiast robić drogie badania .
  • edytowano października 2015
    zaliczyłyśmy z Matyldą ortopedę

    dr od strony ortopedycznej nic nie znalazł, tylko skierował nas do neurologa z rozpoznaniem "zaburzenia równowagi?"
  • A cos więcej powiedział? znając ortopedów , to stwierdziła, że nogi ok, kręgosłup takoż, niech się kto inny wgłębia. Taka robota.
  • @MartynaN
    w sumie dr pytał się dlaczego pediatra nie wystawiła od razu skierowania do neurologa

    kazał się przejść Tyldzie kilka razy (ta szła jak pijany zając, skosami zamiast prosto), potem oglądał ją na leżąco i wsio
  • No to zbadał czy nie ma przykurczy i stwierdził, że nie jego dziedzina. A w domu ona też jak pijany zając chodzi czy tak postanowiła wyrazić siebie u ortopedy?
  • jeśli badanie w kierunku przykurczy polega na zginaniu i prostowaniu nóg dziecku leżącemu na brzuchu / na plecach - to coś takiego robił

    wypytywał mnie co się dzieje, powiedziałam, że mamy jeszcze skierowanie do okulisty i laryngologa (powiększone migdały), po wszystkim powiedział, że ortopedycznie jest ok, i wypisał skierowanie do neurologa

    z nią jest taki problem, że zazwyczaj chodzi ok

    ale przynajmniej 3-4x dziennie wpada na meble (których nikt nie przestawiał w nowe miejsce), lub wykonuje efektowny przewraca na podłogę idąc po prostej drodze (zarówno w domu, jak i na ulicy), czasem coś niosąc, czasem idzie i nie wpasowuje się w otwarte drzwi, a czasem mamy "pad" prawie w miejscu

    mnie aż boli za każdym razem jak ona się o coś obija, obtłuczone kolana, łydki, łokcie, kości biodrowe , podbródek, czoło (bo czasem się wykłada jak długa)
  • mogłabym powiedzieć - "ona jest taka gapa, niezgraba, może wyrośnie z tego" ale jakoś mi coś nie gra w tym
  • uszy zdrowe, słuch badany w zeszły roku też ok

    młoda ma powiększone migdały (gardłowy ma w sumie do wycięcia), wizytę w poradni przyszpitalnej mamy na 14 grudnia
  • Mam pytanie odnośnie wirusówek. Brat ma od tygodnia suchy kaszel, do tego temperaturę podwyższoną i obrzęknięte kostki, bóle mięśni i na jednej nodze taką czerwoną dużą plamę koło kostki oraz przekrwione oczy. Lekarza był i diagnoza - jakaś wirusówka i wyleżeć. Ale już tydzień to ma i nic się nie poprawia. Czy to normalne, ile to może trwać i co to w ogóle może być?@Beabea, @MartynaN, @Katarzyna? Dziękuję z góry za odpowiedź.
  • Z opisu patrzy na jakąś wirusówkę, faktycznie.
    U nas, jak mieliśmy krwotoczne zapalenie spojówek, to niektórych i po 2 tygodnie trzymało.
  • Kopytko mnie boli, wczoraj sobie wpadłam do dołu który moje dziecięta wykopały i stopa mi się wygięła, coś strzeliło i boli. opuchlizny brak, więc to nic z kością, ale może to ścięgno? jak się leczy naciągnięte ścięgno? a może zerwane? Ale czy zerwanym da się chodzić?
  • @AB
    czekamy na konsultację okulistyczną (a także laryngologiczną i neurologiczną) - w grudniu :P
    z różnych względów potrzebuję zrobić to wszystko na NFZ
  • edytowano października 2015
    @Hanq, a nie ugryzł brata czasem kleszcz? Może on ma koło kostki rumień wędrujący? W poczatkowym okresie choroby moga byc objawy grypopodobne.
  • @beabea brata już zdiagnozowano, pojechał dziś na sor - sarkoidoza. Czy to groźne jest? Zatrzymali go na noc do dalszych badań.

  • Sarkoidoza może zająć wiele narządów, zależy więc co będzie zajęte.
  • @Hanq , najlepipej rokująca jest postać z takim właśnie nagłym , gorączkowo - pseudowirusowy m przebiegiem.
    To się nazywa zespół Loefgrena
    Ma ogromne szczęście, że już na sorze ktoś wpadł na rozpoznanie.
  • Moja Weronika(lata), bardzo rzadko chorowala... dwa tygodnie temu miała infekcję ucha.. pojawiała się nawet jakaś wydzielina na pościeli I lekarka zadecydowała niezwłocznie antybiotyk. W piatek byłam u kontroli miała lekko zaróżowione ucho , ale lekarka nie widziała powodu do niepokoju. Dzisiaj rano mała narzeka na ucho... I az się boję. Nie chce drugiego antybiotyku. Co ja mogę zrobić ? kiedyś stosowało sie olejek kamforowy, czy nadal się go stosuje? Słyszałam o żywodódce , stosowął ktoś ją na to ( mam na oknie )?
  • 3 lata miało być:-)
  • @Agnieszka82 idealnie byloby uniruchomic, zalozyc orteze i jak najmniej obciazac - i to na dlugo, jakies 6 tygodni, ale to pewnie dla Ciebie niewykonalne. To chociaz jakas laseczke sobie spraw i jak najmniej obciazaj te noge... Dodatkowo srodki przeciwbolowe. Troche nietypwe jest to, ze brak opuchlizny, niestety, moze byc tak, ze jest jakies pekniecie ktorejs kosci w stawie skokowym - tego sie nie da wyeliminowac bez RTG, niestety. Jak masz mozliwosci, to jednak podjedz przeswietlic. Ja kiedys naderwalam sciegno w kostce i zlekcewazylam sprawe - ale niestety, jest juz oslabiona struktura i raz na jakis czas sie dranstwo odnawia - no , ale ja z tym lazilam i prowadzilam samochod, jak kto guuupi:)
  • Przekulam babel po oparzeniu, ale sie zdarl, a pod spodem brzydkie czerwone miejsce. Czy czyms to smarowac, czy poczekac az sie samo zagoi? Obecnie przyschlo, ale jam mocze, to zaraz sie slimaczy.
  • @draconessa dzięki! No właśnie ja też z tym łażę, tyle, że przestaje boleć, tzn jak pomacam to boli, już coraz mniej. Może to jakiś mięsień? w każdym razie póki co łażę i to całkiem sprawnie. Myślisz, żeby iść jednak do ortopedy?
  • @Ania i Adam Zapalenie ucha srodkowego u dzieciakow lubi nawracac. Ile czasu mala przyjmowala antybiotyk? Pytam, bo leczenie zapalenia ucha srodkowego zwykle trwa dluzej, okolo trzech tygodni - byc moze za wczesnie zakonczono antybiotyk? Czy bol uszka nasila sie w jakiejs okreslonej pozycji? Czy mala przechodzi jakas infekcje obecnie? Ma temperature? Biegunke? na razie niech malutka odpoczywa duzo, mozesz stosowac cieple oklady na uszko. Ale dla pewnosci doradzalabym jednak wizyte umlekazra i badanie otoskopowe - niech zajrza jej do ucha, zeby sprawdzic, co sie tam dzieje.
  • Moze byc zwykle nadwyrezenie, oczywiscie - jesli pomalu ustepuje. Skoro chodzisz niezle, to nie przejmowalabym sie za bardzo;) Ale jednak staraj sie nieco ograniczyc aktywnosc przez najblisze jakies dwa tygodnie. Natomiast jesli by bol nie ustepowal i ruchy stopy byly ograniczone - pokazac ortopedzie. Troszke mnie zaniepokoilo to, ze cos Ci 'strzelilo' Aha, miesni tam raczej za duzo nie ma do naderwania - i to by bylo upiornie bolesne doswiadczenie:) - wiec jednak obstawialabym sciegno.
  • @mamuna zadne moczenie - idz do apteki i kup ewentualnie masc na oparzenia, moze byc aloesowa lub jaka beda mieli do polecenia. Miejsce, gdzie jest zmieniona skora warto - jesli nie jest to duza powierzchnia - oslonic plastrem z opatrunkiem - ale tylko jesli sie nie slimaczy i skora jest sucha. i tem opatrunek musi byc na tyle luzno zalzony, aby nie przylegal ciasno do skory, tylko pozwalal jej oddychac.
  • tak, ma troche katar , a nasiliło się może to glupie, ale po słodyczach... wczoraj mieliśmy gośći... do lekarza oczywiście się wybiore , ale boje się kolejngo antybiotyku. Leczenie trwało 7 dni , byłam, u kontroli w piatek po dwóch tygodniach od podania pierwszej dawki.. I lekarka mówiła ,że jest tylko troszkę różowe I nie widzi powodu do obaw. Weronika od rana już nie narzekała ( podałam jej nurofen około8 rano) zachowuje się normalnie I na nic sie w sumie nie skarży ( może dlatego ,że nurofen jeszcze działa)

    znalazłam coś takiego w necie:
    "Możesz też przygotować sobie antybiotykowe krople do uszu - wyciśnij ząbek czosnku, dodaj kilka kropli soku do łyżeczki oliwy z oliwek, wymieszaj i wkrapiaj do chorego ucha."


    Macie może jakieś doświadczenie z taka miksturą? Czy możnaby było jej to zaaplikować?


  • Z taka domowa oliwka nie mialam do czynienia, ale...zaszkodzic pewnie nie zaszkodzi. nasilenie po slodyczach wcale nie musi byc glupie :)... jesli ma katar, to niestety nie do konca doleczone moze bylo ( jak mowilam, ucho leczy sie dluugo - a tutaj tylko 7 dni), moze to jednak niewystarczajacy okres leczenia byl i katarek wystarczyl do tego, aby infekcja rozbujala sie od nowa. Obserwuj coreczke i jesli bedzie znowu uszko dokuczac, to trzeba do lekarza, niestety.
  • Może srio nie ma powodu do obaw. Mnie często gdy "coś bierze" boli ucho. Zawsze przy oglądaniu wychodzi że lekko zaczerwienione ale wszystko w porządku. Poboli, czasem mocno i przestaje.
    Ja bym zalepiła koreczkiem z waty, opaska bawełniana na głowę i grzać. Plus tradycyjne metody na choróbsko typu czosnek, miód, syrop z cebuli.
    Nie mam żadnego doświadczenia z miksturami ale nie lałabym nic, jeszcze ją podrażni i dopiero będzie bolało.
  • @Silesia- toc to sie nie leje, tylko wpuszcza malutka kropelke:) odrobinka czosnku z oliwa z oliwek nie podrazni, tylko wlasnie zlagodzi podraznienie. I fakt - w cieple trzeba trzymac. Mozna tez wacik nasaczony lekko owa mikstura zastosowac jako koreczek.
  • Chciałam udac sie do lekarza , ale nie było wolnych miejsc, wiec spróbuje tak zrobić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.