Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

14950525455370

Komentarz

  • pewnie tak, ale miałam dośc jak w IMiDz pani dr przyjmowała nas przy otwartych drzwiach, w trakcie wizyt wchodzili studenci, sprzątaczki i inni masowo.

    Oczekiwanie kilka godzin, mino, że byłam pierwsza, bo potem musi się zebrać ileś osób by pani od usg zeszła z oddziału.

    i pani dr każe przychodzić co 6-8 mcy kiedy nic się nie dzieje i ten sam cyrk za każdym razem, a dziecku nic nie dolega. No ale brzuch mu pewnie musi pomacać i siusiaka obejrzeć przy każdej wizycie, nie wiem po co.

    Poszłam do najlepszego fachowca od usg dziecięcego w wwie i powiedział, że przesadzają i wystarczy jak raz na 1,5 roku przyjdę na usg. Pogadał uspokoił. Ulżyło mi.
  • Ja tam sie zawsze cieszę , gdy ktoś chce zapłacić radiologowi. Liczę, ze to sie stanie modne :P
  • Lansuję tę modę.
    Pewnie nie całkiem bezinteresownie... Mam teściową radiologa :-D
  • temu akurat jestem skłonna płacić regularnie co rok, wart jest tego zdecydowanie. W życiu radiolog ze mną tak nie rozmawiał i nie tłumaczył.
  • Bo radiolodzy (poza mną) zostają radiologami dlatego, ze nie lubią gadać z ludźmi. Taki jest schemat wyboru specjalizacji. Jeśli nie lubisz gadać z pacjentem i lubisz ciemność - radiolog. Jeśli nie lubisz rozmów , ale boisz sie ciemności -patomorfolog ;)
  • Możesz do tej przegródki z wyjątkami, gdzie umieściłaś siebie, dołożyć moją teściową i mojego ulubionego doktora Michała B., co jest bardzo uspołecznionym radiologiem i lekarzem-omnibusem. Bardzo go lubię i z chęcią mu płacę :-)
  • Czy to ten sam Michał B. którego darzę dużą estymą?
    U rentgenologów na Waryńskiego przyjmuje?
  • Pewnie ten sam :-)
  • Chociaż nie wiem czy taki uspołeczniony. Na pierwszej wizycie mnie ofuknął, jak zaczęłam zadawać pytania w trakcie usg. Ale może miał gorszy dzień a może potrzebował się skupić. Ogólnie uważam, że jest bardzo dobrym fachowcem
  • Jak na moje oczekiwania wobec dpecjalistów USG, jest superuspołeczniony ;-) Inna rzecz, że biorę poprawkę na to, że pan doktor jest tytanem pracy i bywa zwyczajnie zmęczony.
    Jeszcze mi się do tej szufladki przypomniał jeden fachowiec - dr. Robert M. od USG ciążowego - ogromna fachowość, skromność i kompetencje społeczne na dobrym poziomie. Ale on chyba najpierw był ginekologiem, a dopiero potem się dpecjalizował w USG, więc nie wiem, czy się liczy ;-)
  • W temacie, się mi przypomniała moja pierwsza w życiu wizyta na USG. Ponad 15 lat temu to było. USG macicy i przydatków. Poza "dzień dobry" na wejściu, doktor ani słowem się nie odzywa. Widząc, że badanie ma się ku końcowi, zagajam:
    - Niczego złego pan doktor nie znalazł?
    - Nie. - i nie wygląda, że chciałby coś dodać.
    - To może chociaż coś dobrego? - nie daję za wygraną licząc na jakiś komentarz do przeprowadzonego za moje ciężko zarobione poeniądze badania.
    - W ciąży pani nie jest.
    Motywacja do zadawania dalszych pytań spadła mi do "0"...
  • Wspaniałe wyjaśnienia różnych specjalizacji lekarskich :-B :D
  • @Katarzyna jak tam bostonka? Co do zarażania to byłyśmy z siostrą z 7 dzieci w różnym wieku, nikt więcej oprócz tych dwóch opisanych się nie zaraził.
  • A chirurg to.weterynarz, ktoremu sie nie udalo.
  • @Zuzapola - nadal nie mam przekonania, że to bostonka. Poza wybroczynami na stopach i dłoniach (już nie tylko na palcach) ma jakieś drobniutkie kropki w buzi, masakryczną wysypkę z nielicznymi wybroczynami na pupie, biegunkę oraz katar i ślinitok i podrażnioną skórę na twarzy. Żadnej gorączki, rozbicia, marudności większej niż zwykle. Apetyt bardzo dobry. Noc względnie spokojna.
    Z kłuciem się tymczasem wstrzymuję, bo zaczęłam się zastanawiać, co z tego wyniknie - np. wyjdzie leukopenia i trombocytopenia i co? Wpadnę w histerię, a to może być od wirusa... Sama nie wiem, czy wyniki badania krwi coś wyjaśnią. Oczywiście, gdyby były prawidłowe, to bym się uspokoiła, ale skoro robią się wybroczyny, to spodziewam się, że wyniki prawidłowe nie będą...
  • @Katarzyna współczuję to dla mnie zawsze najgorsze momenty macierzyństwa, też unikam lekarzy jak tylko mogę i w takich chwilach tkwię w klinczu co robić...
  • W sumie, to ja nie bardzo mam czas tkwić w tym klinczu, bo ciągle jest co robić. Problem tylko w głupich myślach i lękach, co mnie chwilami nachodzą.
  • core bola nogi w roznych miejscach dzis jest to kostka dziewczyna od wczoraj ledwie staje na te nozke czesto sa kolana albo lydki nie ma jakichs niedoborow witamin wapna miala badania w szpitalu bylo ok urosla mi ok 10 cm przez jakies 8 mies
  • jak ja jej mam pomoc
  • U mnie zalecali espumisan i węgiel przed USG brzucha. Generalnie, lepiej jak jelita pustawe i bez gazów. Gazy na USG wyjątkowo przeszkadzają.
  • edytowano października 2015
    Mi kazali poprzedniego dnia jesc to co nie gazuje, 6h przed nie jesc nic I jesli mam tendencje do gazow, to wieczorem espumisan I rano (usg mialam dopiero po poludniu).

    edit: jeszcze mi kazali sie napic wody przed badaniem, ale nie pamietam dokladnie ile, chyba 1,5 litra??
  • Panika mi na rozum siada. Czy z moją niespełna dwuletnią S powinnam już od razu jechać do pediatry, czy mogę czekać do 5 listopada, na wizytę kontrolną? Krew pobierana była rano, na czczo, co wyjaśnia poziom glukozy, ona tak ma. Ale reszta?

    LT ALT 12 U/l
    1 dzień < 31 U/l
    2-5 dni < 52 U/l
    6dni - 6 mc < 60 U/l
    7-12 mc < 57 U/l
    1-12 lat < 39 U/l
    13-17 lat K < 23 U/l
    13-17 lat M < 26 U/l

    Morfologia krwi Leukocyty 18,001 tys/µl 6,0 17,5 H
    Erytrocyty 4,65 mln/µl 3,9 5,1 N
    Hemoglobina 12,7 g/dl 10,1 13,0 N
    Hematokryt 39,3 % 30 38 H
    MCV 84,52 fl 70 82 H
    MCH 27,3 pg 24 31 N
    MCHC 32,3 g/dl 33,0 36,6 L
    Płytki krwi 548,1 tys/µl 200 550 N
    Limfocyty % 37,4 % 40 60 L
    Limfocyty # 6,7 tys/µl 1,5 8,0 N
    Neutrofile % 55,7 % 25 60 N
    Neutrofile # 10 tys/µl 1,50 7,00 H
    Inne(Eo,Bazo,Mono) % 6,9 % 0 13 N
    Inne (Eo,Bazo,Mono) # 1,3 tys/µl 0,6 1,1 H
    RDW-CV 14,1 % 12 15 N
    PDW 9,6 fl 9 17 N
    MPV 8,82 fl 9,00 13,00 L
    P-LCR 15,2 % 13 43 N


    Rozmaz krwi met. Schilinga Gran. pałeczkowate 1 % 3 6 L
    Gran. segmentowane 54 % 25 60 N
    Gran. kwasochłonne 3 % 1 5 N
    Gran. zasadochłonne 1 % 0 1 N
    Limfocyty 36 % 25 50 N
    Monocyty 5 % 1 6 N


    Wapń całkowity Wapń całkowity 10,26 mg/dl 9,00 11,00 N

    Żelazo Żelazo 72,0 µg/dl 37,0 145,0 N

    Sód 142 mmol/l 136 145 N

    Potas 5,45 mmol/l 3,50 5,10 H
    Badanie wykonano w surowicy.

    Chlorki 101 mmol/l 98 107 N

    Elektrolity (Na, K, Cl) Sód 142 mmol/l 136 145 N

    Potas 5,45 mmol/l 3,50 5,10 H
    Badanie wykonano w surowicy.

    Chlorki 101 mmol/l 98 107 N

    AST AST 33 U/l
    1 dzień < 109 U/l
    2-5 dni < 97
    6dni - 6 mc < 77
    7-12 mc < 82
    1-3 lata < 48
    4-6 lat < 36
    7-12 lat < 47
    13-17 lat K < 25
    M < 29

    Kreatynina Kreatynina 0,31 mg/dl
    0 – 2 m-cy:
    Wcześniaki 0.29-1.04 mg/dl
    Urodzone o czasie 0.24-0.85 mg/dl
    2-12 mcy - 0.17-0.42 mg/dl
    1-<3 lat - 0.24-0.41 mg/dl
    3-<5 lat - 0.31-0.47 mg/dl
    5-<7 lat - 0.32-0.59 mg/dl
    7-<9 lat - 0.40-0.60 mg/dl


    Glukoza Glukoza 66,00 mg/dl 70,00 99,00 L

    Cholesterol LDL met. bezpośrednią

    Cholesterol LDL, bezpośredni 78,00 mg/dl
    PTK zaleca:
    <115 mg/dl – u osób zdrowych oraz z umiarkowanym lub małym ryzykiem sercowo-naczyniowym
    <100 mg/dl u osób z dużym ryzykiem
    <70 mg/dl – u osób z bardzo dużym ryzykiem, po zawale serca i udarze mózgu


    Trójglicerydy Trójglicerydy 75 mg/dl
    ≤ 150 mg/dl zgodnie z zaleceniami PTK i PTDL.
  • @E.milia - na wynikach średnio się znam (a jak jestem chora, to jeszcze gorzej widzę te znaczki maleńkie), ale tak "na oko" - to S. w jakiej jest formie?
    Widać, że chora?
    Jest lepiej niż było?
    Constans?

    Ja zawsze patrzę wg. klucza:
    Gorączka tak/nie
    Apetyt tak/ nie
    Zachowanie ogólne normalne/ dziecko ospałe (czy pobudzone - jak tam u Was "na chorobę")
    Czy siusia normalnie Tak/ nie

  • Dietę sobie bardzo zmieniła - czytaj ograniczyła, i poszła wszerz, nie wzwyż - bardzo. Dużo śpi, choć może to jesień po prostu? No i kontrola po jej zeszłorocznych jazdach szpitalnych.
  • Zabkowanie i lekki katar, wodnisty, typowy dla zebow.
  • S ma w grudniu dwa lata.
  • Tarzycowe ma zlecone, jeszcze wyniku nie widze. Dzieki.
  • Jak dla mnie w normie wieku, ale przyznaję, że małe dzieci zawsze sprawdzam w tabelach, których nie mam przy sobie. Potas lekko w górę. Ale bez szału. Mocz ok?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.