Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

15051535556370

Komentarz

  • Mocz ok. Czyli nie biec w noc na pogotowie w Szczyrku, krzycząc - ratujcie moje dziecko, jej neutrofile zwariowały!

    Dzięki. Bo mi na rozum siada, jak o nią chodzi. Doczekam więc do 5.11.
  • Ja też mam fizia, bo bez tarczycy już jestem.
  • Bo to prawda. SZczegolnie w drugim trymestrze.
  • Miałam, i miałam ustawione, pod ciągłą kontrolą endo. Bo po L miałam wyciętą tarczycę, więc ciąża z S tylko na lekach.
  • Czy zakażenie grzybicze w okolicach ujścia cewki moczowej daje się jakoś stwierdzić- wymazem? posiewem?

    Ciąg dalszy kłopotów z posikującą dwulatką. Odkąd stosuję clotrimazol w maści jest zauważalnie lepiej. Trzy dni były całkiem suche, dzisiaj jedna wpadka.

    Tylko boję się, że ten Clotrimazol ma za słabe działanie. Pytanie czy można jakoś tego grzyba potwierdzić (w posiewie moczu robionym dwa tygodnie temu nic nie wyrosło)?
    I czy jest sens wtedy dawać coś mocniejszego (Flumycon albo inne cholerstwo doustne)?
  • Opcji w maści jest kilka. Ci do badania moczu, mocno wątpię.
    Pimafucin (natamycyna) możesz spróbować.
  • @AB , generalnie to cchodzi o to, żeby w chwili badania chciało ci się sikać. Więc tu nie tylko ilość, co też czas odgrywa rolę. Bo potem mam pacjentów, którzy mają pusty pęcherz moczowy i żołądek wypełniony wodą, na pół brzucha, bo wmusili w siebie litr przed gabinetem. Czasem lekarz może zlecić dodatkowe dopojenie w trakcie badania, ale to rzadkość.
    Co do wzdęcia, zgadzam się z opiniami poprzedniczek. Nie zalecam espumisanu rutynowo. U w miarę młodych, ruchliwych, bez otyłości ,,widoczność na ogół świetna.
  • @MartynaN, mam do Ciebie pytanie. Moja mloda miała/ma o infekcje. Zaczela tydzień temu. Przy każdej infekcji powiększają sie jej wezly chlonne. Generalnie nigdy nie znikają ale po infekcji maleją. Jak ma buc chóra to juz 2,dni wczesniej wiem bo robią się wyraźnie większe. Głównie te wzdłuż miesnia mos. Wczoraj ja obmacalam i mam wrażenie ze ma powiększony wezel nadobojczykowy. Ale przy tak malej szyi 3latka) ciężko mi stwoerdzic czy to nadobojczyk. Znajduje sie on mniej więcej na wysokości mos, 1 -1,5 cm nad obojczykiem. Maly i dosc miękki. Leciec na usg czy poczekac jeszcze?
  • Nie lecieć. Ewidentnie okolica nadobojczykowa, ale u dzieci to mniej niepokojące. Daj jej ze dwa tygodnie. Jak tak palcami pomacasz , to na ile byś długość szacowala?
  • Te nadobojczykowe 3-4 mm, podluzne, miękkie, przesuwalne. Boczne mogą miec i z 1,5 cm ale on takie ma. Podrzuchwowe ma 2-2,5 cm od 2 lat.
  • Ja też mam pytanie. Małej idzie 10 miesiąc. Prawie cały czas na piersi. Je tylko w ramach atrakcji jakieś dodatkowe rzeczy (serek, ziemniak, zupa - tak ode mnie z talerza).
    Mamy wszyscy infekcję wirusową, ja się czułam słabo pzrez kilka dni wcześniej. Chwycił mnie raz nawet taki jakby dusiołek w ciągu dnia - ból szyi i klatki piersiowej połączony ze ślinotokiem, mogłam tylko szeptem mówić, czułam się jak w pancerzu. Po kilku minutach minęło. Na drugi dzień przebadałam krew i hormony tarczycy - wyszło idealnie, w środku zakresów.
    No a od 2 dni przeżywam coś podobnego do nawału pokarmu, piersi napęczniałe, leci przy każdym dotyku. Nie to, żebym narzekała na ilość mleka, ale teraz jest fontanna.Czy to naturalne?
  • A nie było tak, że w ostatnich dniach Mała częściej lub dłużej ssała?
  • No właśnie raczej bez zauważalnych zmian.
    Biustonosz mnie już uciska od góry.
  • Zastanawiam się, czy to możliwe, że ja tego nie odczuwam, ale mała zaczęła ssać silniej=więcej. Mleka mam nadal strasznie dużo, ale i widzę, że Łucja się zaokrągliła w okolicy policzków szczególnie. To może jakiś skok apetytu i dostosowanie moje.
  • Rozumiem, że mogę kontynuować jako główne pożywienie moje mleko, czy jednak to odczytać, że zdecydowanie potrzebuje zwykłych posiłków?
  • Jest w takim wieku, że warto proponować inne pokarmy. Ale bez napięcia. Ma jeszcze czas.
  • Proponuję i podjada - ale prawda jest taka, że gdy zje zupy odpowiednik dużej łyżki dorosłego to więcej nie chce. Serka przetartego, banana to zje tyle co łyżeczka do herbaty. To chyba nie za wiele. Te poprzednie butelkowe to jadły porządne porcje.
  • Katarzyna a jak się czuje ES?
    Co z tymi bablami?
  • ESowi się przestały robić nowe wybroczyny, a te, co były już zżółkły i znikają. Jeśli to była jakaś wirusówka, to raczej w formie poronnej.
    @MagdaCh - takie jedzenie raczej należy traktować jako zbieranie nowych doświadczeń. Wartość odżywczą ma znikomą. Ale też dziecko do końca pierwszego roku życia nie potrzebuje jeść niczego poza mlekiem mamy.
  • @MartynaN, troche sie uspokoilam z tym wezlami bo właśnie popołudniu sie rozchorowalam. Tez mam szyje wysypana, a gardło jeszcze nigdy mnie tak bolalo. A jakie sa zalecenie z nadobojczykowymi u dzieci? Miewają takowe powiększone?
  • ile można " bezpiecznie" przenosic ciążę?kiedy zacząć się niepokoić?po kilku fałszywych alarmach spokój.dziecko rusza się.
  • @andora , z tego co mówisz , węzeł ten nie przekracza granicy powiększenie , t yak wg normy. Węzeł wyczuwalny to jeszcze nie jest jednoznaczne z niebezpiecznym powiększeniem.
    Niepokojącymi cechami węzłów jest duża ilosć w jednym miejscu, nieprzesuwalność wzgledem skóry lub podłoża, niebolesność , twardość.
    Lek rodzinny da wam pewnie skierowanie do poradni hematologii dziecięcej, gdzie dadzą wam skierowanie na krew, usg węzłów, zdjęcie klatki i , nie wiem czy na pierwszej wizycie, przeciwciała przeciwko boreliozio,toksoplazmozie, toksokarozie i mononukleozie. Może coś pomijam.

  • @Kobieta - po skończeniu 41 tc warto udać się na kontrolne KTG. Jak wszystko OK, to można chodzić i 43 tygodnie. Ale lekarze tego nie lubią i powyżej 41 tc straszą i namawiają na indukcję.
  • Mój synek ma 2 lata,karmię go piersią,często również w nocy. Jednak w okresie okolomiesiaczkowym oraz przy nanajmniejszym objawów przeziębienia zalewają mnie poty nocne-do tego stopnia,że muszę się przebierać. Martwię się tym,wcześniej nie występowały raczej. Poziom D3 23, TSH 1.85 (wzrost Od zesZłego roku o ok.0.80), wolna trojjod. 4.19(2.63-5.70), wolna tyroks. 15.54 ( 9.01-19.05). W nocy uczucie ciągłego zimna,w dzień lepiej po krótkiej suplementacji D3, zmęczenie, nastrój kiepski.
    PProszę o radę.
  • @Katarzyna

    dzieki. ja w ie wiec tutaj troche inaczej.termin mialam na 27.10 i mam przyjsc 3.11 aby umawiac sie na wywolywanie. Zastanawiam sie wlasnie jak to "ugryźć"
  • edytowano października 2015
    @Kobieta tobie jest po prostu wąteczek wspierająco-wywołujący potrzebny skoroś w terminie a Dzidź siedzi :D


    Dawaj Dzidzia ;)
  • @Sylwunia

    ja chcialam urodzic po cichu w październiku ;;) a tutaj nic z tego...ech nie lubie listopada a tutaj raczej szans na grudzien juz nie ma zadnych :\">
  • @Kobieta ja nie lubiłam listopada póki mój pierworodny się nie urodził w tym miesiącu :)
    +++ za Ciebie :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.