Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Świąteczne Zrób to Sam i Przeżyj Dobrze Święta

1192022242534

Komentarz

  • A tu?
    http://hiacynta.carbonmade.com/projects/5055928
    Tylko trzeba przewinąć kolczyki i naszyjniki
  • Maz wczoraj przy okazji szukania ozdob na choinke znalazl pudelko jajek, ktore kiedys kupilam i materialen obkleic chcialam. W sumie przygotowania do BN juz u nas zakonczone i tak sobie mysle, ze moze by sie juz na Wielkanoc przygotowac? 8-}
  • @asia-ch, piękna ikona! Szczęściarz, kto wylosuje  =D>
  • @sylwunia ja też dzięki @hipolit dziś poszalałam ;)

    Zdążyłam fotę komórką zrobić, bo zaraz potem jakaś Domowa Mysz podskubała :-w
  • @Savia, pięknie, chyba i ja zrobię. :D
  • @Savia to z tego celinkowego ciasta? Piękna wyszła. Zamierzam popełnić choinkę z makiem
  • @Savia, chodź tu szybko, z jakiego ciasta robiłaś? bo mam piękną porażkę nr 1, a masy makowej na poprawkę wystarczy, choć Mikołaj podpowiada i też wyjdzie brzydko drugi i koniec!
  • Dobra, jakoś zaradziłam, drugi lepszy:

  • =D> full profesjonalny.
    A ja tylko powiedziec chcialam, ze niedawno kupilam swieza zurawine i zawekowalam do sloika jako dodatek do mies. Bardzo jestem zdziwiona jak szybko sie to robi. Calosc z 15 minut zajela, efekt bardzo dobry. Polecam, bo nawet najlepsza sklepowa nie bedzie nigdy tak dobra jak domowa.
  • I kisiel żurawinowy... mniam. :)
  • @Maciejko, a jak robiłaś tę żurawinę? Dodawałaś coś czy po prostu gorącą do słoika?
  • @Maciejko, a jak robiłaś tę żurawinę? Dodawałaś coś czy po prostu gorącą do słoika?
    Oczywiscie z kwestii smaku:
    Świeżą żurawinę zalewamy do połowy wodą, gotujemy, a kiedy popęka i puści sok, słodzimy i w zależności od pożądanej konsystencji krócej lub dłużej gotujemy. Dodajemy przyprawy: goździki, anyż, cynamon, gałkę muszkatołową, czarny pieprz, imbir.

    Bardzo fajne jest to, ze cukru mozna dodac do smaku (bo w sklepach to strasznie slodka jest) i ze zurawina momentalnie zeluje.
  • Dziewczyny, tam jest mak czy nutella w tej gwieździe, bo zgłupiałam, a może bym zrobiła....


  • w inspiracji podanej przez @Hipolit jest nutella, w mojej masa makowa :)
  • Też dam mak, bardziej świątecznie będzie.
    =D>
  • Pewnie tak. Ja i tak nie za duzo tych przypraw dalam, bo mam gosci na swieta i boje sie, ze zbyt ekscentryczny smak moze nie podejsc, bo takie sklepowe to tylko zurawina + cukier (+ 1000 konserwantow ;) ).
  • Ciekawa technika zawijania, mniam


    Wszędzie pachnie piernikami, barszczami, grzybami - już mi się Świąt bardzo chce, kolejny raz zmiany nam przyniosą
  • Moje dwie gwiazdy z makiem siedzą sobie w piekarniku. Ja z Wami oszaleję -  miały być kluski z makiem, ale skusiłyście mnie tymi zdjęciami no i masę makową zużyłam.
  • edytowano grudnia 2013
    U nas dziedzi zmieliły tyle maku, że wyszła i gwiazda, i nie-gwiazda ;) i do klusek zostało, a nadmiar zamroziłam :D
  • Tylko, że u nas ja jedna jestem fanką maku  ;) Symboliczna ilość raz w roku przejdzie rodzince przez gardło, reszta dla mnie  :)
  • Złota rybka - specjalność domowa. 
  • ojej! jaka piękna!
  • Ale cuda robicie! A Twoje uszka @Lila rozłożyły mnie na łopatki. Nie umiem robić uszek. Nie dość, że to malutkie to jeszcze farsz w środku siedzi. :O
  • Moje uszka to raczej ucha, ale i tak zawsze miałam kupę frajdy z produkcją :D
  • @Skatarzyna wybacz, nie było mnie tu wczoraj, bo z @Annana zajadałyśmy tę gwiazdę com upiekła (tzn ja więcej jadłam, Ania więcej patrzyła bo karmiąca ;) )
  • A tu się pochwalę. A co! :P

    W jadalni, co by choinka nie zajmowała nam miejsca, zrobiliśmy stroik pod sufitem. :-)
    A choinka stanęła na przedpokoju, mijamy ją setki razy dziennie.
  • Savia,podoba mi się, zdradzis sekrest jak się robi taki stroik?//?
  • U mnie na suficie nad stołem zawsze wisi jemioła!
    Wisi tam potem cały rok do następnej Wigilii, kiedy to jest ściągana i nowa zawiśnie na jej miejscu.
    W tym roku nie umiałam znaleźć takiej ogromnej kuli jak w roku ubiegłym, którą musiałam aż na dwa haki powiesić, ale też "bidnie" nie wygląda.

    Ale Twój pomysł @Savia bardzo mi się podoba i myślę, że w przyszłym roku wykorzystam :)
  • edytowano grudnia 2013
    @agnieszkamama Proszę uprzejmie.

    Najlepsza jest sosna, bo gałęzie nie są wiotkie i nie opadają igły. :-)

    Konieczny jest rysunek poglądowy. ;)

    Sosna ma piętra (rys.a). Wycinamy dwa lub trzy pietra, w zależności od gęstości drzewka. Przewiercamy pień i przeplatamy przez dziury mocny drut. Ważne jest by kolejność pieter była odwrotna (rys.b) i by wciąż były skierowane gałązkami do sufitu. Następnie wszystko zawieszamy na haku (czasem potrzebne są dwa haki) mocno dociskając do sufitu. Nie może wisieć luźno.

    Taki stroik robiliśmy w moim domu rodzinnym, a potem już z mężem w kawalerce, gdzie był deficyt miejsca.
    image
  • Lampki mamy ledowe, na baterie, więc nie ma wiszących kabli.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.